Skocz do zawartości

Pokój - pierwsze kroki Vray


Bonifatz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To moja pierwsza poważniejsza praca w 3ds (zazwyczaj pracuje w LW i Modo). Do modelingu uzyłem Modo a render itd. w 3ds. Scena powstala naprawde szybko, jakies 45 minut, reszte czasu czyli dwa dni stracilem na ustawianiu vray`a metoda prob i bledów. Wiem ze scena jest troche niedopracowana ale i tak chcialbym uslyszec co o niej sadzicie (biorac pod uwage fakt ze jestem noobem jezeli chodzi o trejs w Vray`u).

 

pokoj_08.jpg

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Całkiem fajnie, dziwię się tylko czemu te cienie od directa takie ostre. Aby je zmiękczyć wystarczy tylko w opcji światła dać cienie VRayowskie z area shadows.

Wtedy byłoby naprawdę good:-)

 

Nie wiem czy mi się zdaje, ale światło od okna (zdaje się, VRayowskie) jest trochę jakby rozmyte i daje zbyt niewyraźne cienie i kontrasty na ścianach, suficie i podłodze (bo intensywność jest ok).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka_Siostra : w tym wypadku uzyłem Vray shadow (ale zabardzo nie kumam co masz na mysli pisząc "VRayowskie z area shadows." jezeli mozesz to wyjasnij ;D), masz racje twierdzac ze cienie powinny byc bardziej miekkie.

 

aaa : thanks!

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wporzadku jest picture :) ale parkiet mi sie neipodoba, textura jakas rozmazana.. parkiet wyglada na niepolakierowany.. to chciales osiagnac ? moze to przez AA jakiego uzyles ? adaptive ? i co uzyles jako second bounce ? moglbys troche ustawienia gi podkrecic bo cienie rozmazane dosyc. Jak chcesz miec ladne cienie to nie dawaj store with irradience dla vrayllightow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności