Skocz do zawartości

obecnie najlepszy program do compostingu


danilo2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja polecam Discreet Combustion 4, jest przeznaczony raczej do profesjonalistow z kieszonkowym wartym 3000zl:P ale programik wymiata.... (Gangi Nowego Jorku, Teledyski Fatboy Slima i Jay-Z sa w nim zrobione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to nalezy sprawdzic w jakim sie lepiej czoje srodowisku czy opartym na warstwach ( Combustion, After Effects ) czy nodach ( Nuke, Digital Fusion )

 

Kolejna sprawa jest to ze zwykly user raczej tak szybko nie doceni danego softu z racji lepszej realizacji pewnych specyficznych dosc zlozonych zadan a uzycie przez poczatkujacych mocarnych softow High-End wywoluje co najmniej usmiech na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge nie zgodzić sie z Rascalem - a potem rzuci płyte z programem do kąta, gdzie będzie miejscem do osiadania kurzu, albo użyje jako podstawke pod kubek z herbatą.

danilo2 - nie zadawaj takich pytań, bo możesz wywołać burze zwolenników danego softu (no może nie tutaj, ale na forum efixa już raczej tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

hmm.. jak już jesteśmy przy tym temacie (nie chcę zaczynać nowego wątku :p) - który z tych progsów jest w stanie przetworzyć mi poprawnie quick time'a (.mov) i .mpg/.mpeg ?? Kiedyś troszkę "zabawiałem się" z combustion i Afterem, ale nigdy nie potrzebowałem, zeby obsługiwały one qt. Btw. Combustion bije na głowę aftera, jeśli ktoś poszukuje profesjonalnego narzędzia high end.. niestety do profesjonalnego narzędzia trzeba też mieć profesjonalny przęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti - nawet nie chce mi sie ciebie nawracać co do tego AE i Combustiona

O co ci chodzi jak piszesz "przetworzyć" bo za bardzo nie kapuje, chcesz to po prostu wczytać do projektu, bo jak tak to AE bezproblemowo radzi sobie z .mov, podobnie z .mpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ok.. Combustion również :) Właśnie sprawdziłem.. :D Czyli powiadasz, że AE jest lepszy?? Poprzyj to jakimiś argumentami - może spróbuję :) Mam gdzieś w domku wersję 30 dniową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym AE jest lepszy od Combustiona:

1. pod względem ilości filtrów

2. nie ma chyba nic lepszego do tworzenia napisów

 

Poza tym większość nowości w C4 była już wcześniej w AE 6.5 (ok. 1,5 roku prędzej).

Natomiast przewagą Combustiona jest morphing. Combustion nie ma też lepszych narzędzi do kluczowania, wbrew powszechnej opinii, gdyż razem z AE dostajemy Keylighta, który jest zdobywcą nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej.

Więcej napiszę jak dokładnie przetestuje Combustiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o filtry to zarowno Combustion jak i Digital Fusion supportuje te z AE. Jak ktos lubi zapuscic sie w egzotyczne rejony moze sie lapsnac na Toxik'a :)

 

Co do Keylight AE to Combustion 4 doczekal sie Diamond Keyer'a znanego m.in z Flame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zeszlorocznym DigitechMedia pierwszy raz zobaczylem w akcji Digital Fusion , zaraz po powrocie sprawdzilem go w akcji i powiem ze soft wymiata. Przede wszytkim szybkosc, po 2 stabilnosc i w miare latwy do przyswojenia (nody).

Moj top :

1) DF / Comb (tez bardzo dobry ale przynajmniej u mnie malo stabilny)

2) AE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker nie zabardzo mogę się zgodzić z tym że AE "bezproblemowo" radzi sobie z .mpg, nie raz potrafi się ładnie zglebić, dlatego polecam zamienić sobie .mpg na np. .avi w np. Premiere. To samo tyczy się formatu .mp3 (najlepiej najpierw zamienic na .wav). Oczywiście wszystko zależy od konkretnego pliku...

 

Co do porównania AE z Combustion to lubię oba ale zależy do czego i tak:

-AE jest bardziej intuicyjny (dla użytkowników photoshopa)

-Combustion ma lepsze efekty dopasowania kolorów

-AE ma presety do textu, ale w Combustion jest większa swoboda jego animowania

-Combustion ma ładniejszy tryb 3D (zajebista obsługa rpf,rla, refleksy itp.)

-AE jest zdecydowanie szybszy w trybie 2D

-Pluginy z AE działają w Combustion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co masz na mysli pisząc "zglebic" - program sie wysypuje, czy bardzo długo mieli po dysku ? Mnie sie nigdy nie zdarzyło...

Co do .mp3 to fakt, lepiej na wava zrobic, podobnie z divx'ami, xvid'ami, zreszta tych ostatnich to wogole nie łyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti -> czy łatwiejszy to nie wiem, ale na pewno bardziej intuicyjny, szczególnie jak się wcześniej używało innych produktów Adobe, ja osobiście preferuje znowu C4.

Baldack -> to akurat nie dobrze, strasznie nie lubie gimpa, a już najgorszy jest ten interface, który sie otwiera w kilku okienkach i zapycha mi cały pasek zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Combustion4

-curve editor o niebo lepszy od tego z AE

-po zapoznaniu sie z interfacem, jest on całkiem przyjemny i wygodny

-szybko sie uruchamia

-wygodna praca w kilku oknach

-Diamond Keyer

-Discreet color corrector

-render quene

-czarna skóra (dla mnie to "+" )

 

After Effects 6.5

-szybkość pracy

-Keylight

-wieksza liczba pluginów (3d stroke np. nie działa na C4)

-większa liczba filtrów

-współpraca z Premierem i Encorem (tworzenie animowanych menu, kopiowanie timeline'u przez schowek)

-intuicyjny interface

-elastyczny interface (możemy dowolnie poustawiać okienka)

 

Pod AE brakuje niestety narzędzia do zaawansowanej korekty koloru (w standardzie), bo oczywiście mamy świetnego Color Finesse (jeżeli mnie pamięc nie myli, to kosztuje on 500$), narzedzia do zaawansowanego kluczowania w samym AE też nie ma, ale na płycie dostajemy Keylighta, więc nie jest to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg:

Combustion4

-możliwość pracy na nodach

-przycisk Animate

-współpraca z maxem (to jest cudo, malowanie textur, displacement map na żywo), jak ktoś chce to zobaczyć to na stronie discreeta są video tutki i tym.

-akceptowanie większości filtrów z AE i PS'a

 

After Effects

-wygodniejsza praca na timelinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności