Skocz do zawartości

Human :).


darkelf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Spoko ludzik.

W Kryszytałach Lorien marzy mi się olbrzymia scena batalistyczna w grze (nie intrze czy wcześniej wyrenderowana) i będziemy musieli używać właśnie postaci o takiej wadze by nie miała wymagań AMD64 3GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, panowie :). A tak ma 390 facow, czyli 390 trojkatow nie kwadratow. Kwadratow byloby 2x mniej :).

To prawda ze modele lowpoly robi sie na trojkatach, bo wszystko sie robi na trojkatach :). A ja sobie zrobilem na poly ale to i tak moge przeksztalcic w mesh i bedzie prawie to samo :).

btw, polygon counter liczy trojkaty nie kwadraty?

Z tego co testowalem to chyba tak :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no tak dobrze mowicie, jest 2x wiecej facow :). To przez to, ze myslalem ze liczy poly jako 2 facy. Nawet sprawdzalem z planem, hmm, no nic. Rzeczywiscie postac ma 2x dokladnie 768 :).

Dodam paluszki to dojdzie do 800, wie ktos ile ma limitu taki np. quake 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polygon counter liczy polygony (jak obiekt jest editable poly) i facy ( jak editable mesh ).

 

facy to trojkaty, a poly to

 

quake ma chyba cos w granicach 600 ale nie jestem pewien ( wiem ze srednio glowa z max detalami ma 150 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!

dorobilem palce, jeszcze troche niewymodelowane, ale chcialem sprawdzic ile bedzie facow... 888 to troche duzo :(. No nic, jeszcze sprobuje jakis optymalizacji. I jeszcze niedlugo jakas teksture walne, ale to juz chyba na wipie :).

 

human-2.psd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja tego do gry nie robie, a co do animowania tego czegos, to nie mysle, ze bedzie to taki kolosalny problem :).

Moze byc troche trudno, ale od czego jest slice :). Zawsze moge troche przebudowac siatke.

Pozatym to bylo takie przetestowanie jak mi pojdzie w lowpoly :).

I jeszcze jedno, wydaje mi sie ze dobrze wywazone paint weights mogloby takim czyms sensownie poruszyc :). Bo niby jak robili animacje postaci w np. q1.

 

A co do nadgarstkow, to troche jeszcze nad ta dlonia popracuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, rozumiem... wiec chodzi o takie podzielenie modelu, ze w zaleznosci ktora czesc dostanie dzieje sie cos innego...

ale nie jest to oddzielenie modelu doslowne, czyli osobno reka tylko taki podzial na poziomie tego mdla. hmm, nawet fajne ale nie wiesz czy to duzo pamieci zzera/potrzebne jest do tego duzo wiecej pamieci/itp(czy nie lepiej byloby zrobic postac ze zwyklymi bonesami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności