Skocz do zawartości

dom własny


kopron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla siebie to rozumiem - oszczędność. Ogólnie to wygląda jak rozbudowany budynek gospodarczy. Prosty ale nie zachwyca. Lubie minimalistyczną architekture, ale ten domek wygląda jakby musiał tak wyglądać, a nie był zaprojektowany. W porównaniu z tym co sie w Polsce buduje to nawet niezły i pewnie tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekcik fajnie sie zapowiada, render troche za ciemny i materiały kipściutkie. ogrodzenie, budynek, chodnik, droga zrobione są z jednego kawaka "betonu" - dziwnie to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama i furtka wygladają jak wejście do jakiejś ambasady i trochę szarawo, smutno, przygnębiająco... może walnij na elewację jakiś tynk w pastelowych odcieniach? Jeśli ten dom jeszcze nie stoi to pobaw się jeszcze tym projektem bo sąsiedzi depresji dostaną, podejżewam, że Ty też;P Bez obrazy oczywiście...;] Sama bryła i jej prezencja całkiem niczego sobie!;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezuuu, pastele ? taa. pomaluj pastelami to bedzie sliczna 'polska architektura' aha no i nie zapomnij o czerwonej dachowce, no i kat nachylenia dachu tez by sie wiekszy przydal, :/ boshh ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orthogonalne linie futki nie odnoszą sie do skosów dachów, które są dominujące

 

nie rozumiem czemu największa ściana jest z minimalna ilością okien i zwrócona jest ku sąsiadowi

 

lico ściany gdzie znajduje się garaż wysunięte jest nie znacznie, czemu to ma służyć,

wysuniecie garażu nieco dalej nadało by ciekawszą bryłe i pozwoliło na umieszczenie nad nim np. tarasu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domek calkiem przyjemny, w porownaniu z katalogowym szitem jaki ostatnio sie pojawial to wypas :D

ps:

orthogonalne linie futki nie odnoszą sie do skosów dachów, które są dominujące

bardzo pocieszna wypowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj zrobić np. biały:D

 

Nie ale tak na serio boje sie ze szary kolor na tynku bedzie wyglądał srednio...

I te pastele wziałbym pod uwagę panie aaa ;) Dobre pastele nie sa złe

 

Moze jakis kontrast na elewacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście to bym okna większe porobił i elewacje machną na różowo a ramki okien na bordowo oraz stalowe drzwi od garażu tak wstępnie. taka moja wizja skromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby mnie było stac to bym go odlał z betonu z rysunkiem szalunku stalowego ale mnie nie stać więc będzie szary baranek faktura k=3mm, cały szary, żadne pastele jedynym kolorem będą drewniane ramy okien, brama w okleinie drewnianej i płyciny koło okien drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby mnie było stac to bym go odlał z betonu z rysunkiem szalunku stalowego ale mnie nie stać więc będzie szary baranek faktura k=3mm, cały szary, żadne pastele jedynym kolorem będą drewniane ramy okien, brama w okleinie drewnianej i płyciny koło okien drewniane.

 

Odlanie takiego domku wcale nie musi być drogie

porównaj cenę 1m3 betonu powiedzmy B-20 i porównaj z weinerbergerem

Jakbym budował od nowa to cały stan surowy bym odlał i cześć

szalunki się wypożycza a grucha jest na telefon - nic prostszego

 

możesz sobie zrobić też formę ze sworzniami i zasuwać z okładziną pole po polu

 

inna sprawa że taka technologia wymaga projektu co do mm ;-)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewniam cie że beton wyjdzie drożej, jeśli liczysz materiał to może nie ale problem zaczyna sie z szalunkiem, wypożyczenie bardzo drogie, do tego zwykła ekipa budowlana to za mało, musi być ekipa która umie sie obchodzić z szalunkiem czyli taka która stawia duże obiekty i jak ma zrobić domek to skasuje. Do tego dochodzi kwestia ocieplenia. Problemy sie mnożą, wszystko co nietypowe nietypowo kosztuje. Przerabiałem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że wypożyczenie szalunku kosztuje ale to nie znaczy że technologia tradydyjna jest tańsza. Gdyby tak było to w urzyteczności publicznej nie królowałby szkielet. Fakt faktem beton architektoniczny musi więcej kosztować A co do "magików" to ja zaczynałbym budowę z gośćmi którzy jednak wiedzą co to szalunek;-))

No dobra -

proponuje Ci w takim razie panele betonowe zbrojone włóknem szklanym DIY

Detail 4/2001 Elemente und Systeme str. 698 ( opis technologii ze zdjęciami )

lub http://www.detail.de/Archiv/De/HoleArtikel/2011/Artikel jak to wygląda na budynku

panele mogą być cienkie i wieszasz je np na ruszcie lub hakach

Nie to żebym Cię namawiał do Betonu (pewnie twoja kobieta jest mniej entuzjastycznie nastawiona;-)) ale jak powiedziałeś A to powiedz B

 

Namawiałbym Cię do poeksperymentowania

pozdr ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

> a w polsce gdzie to można kupić?

jeśli chodzi o Detail to sprawdź bibliotekę lokalnego wydz arch

a panele są DIY czyli musisz sobie sam je odlać. Można się pobawić z domieszkami koloryzującymi & białym cementem a zamiast włókna szklanego (sklep z żywicami na lindleya w w-wie) możesz użyć drucików stalowych (najlepiej nierdzewnych)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności