Skocz do zawartości

Short film - The Dead Castle


peters

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Od dawna planuje zrobienie short animki, kilka juz prob jest zamna ;) teraz po malej przerwie z grafika, chce sie znowu zabrac za jakis projekcik, bedzie to cos malego, max. 3 minuty (jak zawsze ;)).

Animka bedzie zrobiona z pomoca grafiki 2d i 3d, bardziej w strone 2d. Chce aby pierwsze i drugie plany byly w czesci zrobione w 2d, czyli ze np. beda tam jakies krzaczki narysowane olowkiem, doprawione w shopie nalozone na jakiego boxika, lub dodane w postpro, nie bede dodawal mapy przezroczystosci i innych bajerkow, ma to wygladac jak makiety. To narazie tyle o technice, teraz o pomysle :).

 

Bedzie sobie zamek, zniszczony, ktory sie jeszcze trzyma i jest zajmowany przez pewne osoby. Duzo korystarzy, pokoi goscinnych, kilka duzych sal, w jednej z nich odbywa sie jakas imprezka, pelno krzeselek, stoliki itp., kolesie siedza sobie, smieja sie, gadaja, w glownej czesci sali stoi scena, tam sie dzieje te cale przedstawienie.

Na sali jest ciemno, na scenie nie ma nikogo, tylko jakas smieszna makieta domku, z okienkami. Po chwli z okienek szybko obracaja sie jakies tam deski, inne makiety z przerazajacymi postaciami, frankensztajn i takie tam ;).

Osoby na sali glosno jecza, klaszcza, kibicuja, a z boku jest takie uzadzenie do pomiaru glosnosci czy czegos tam, strzalka leci do gory zatrzymuje sie na 90, czyli ten czarny kabarecik dostal 90/150 punktow, pozniej wjezdza nastepny, oczywiscie inny domek czy zameczek, dostaje 100/150.

Osoby na sali czekaja na nastepny , czekaja, czekaja, po chwli zapala sie bardzo mocne swiatlo, slychac potworne dzwieki, strzalka na tej maszynie siega 150, ujecie na sale, nie ma nikogo, gdzie niegdzie jakies kosci itp. wiadomo bedzie ze to byly jakies szkielety i wampiry, na tablicy wynikow pojawia sie nowe miejsce "..." - 150/150 p. , (jeszcze nie wiem jaka bedzie nazwa tego ostatniego czarnego kabaretu, musze sie dobrze zastanowaic)

 

To narazie tyle z opisem pomyslu, napewno cos jeszcze zmienie, poprawie.

Narazie chce dopracowac ide, zeby pozniej podczas produkcji o tym nie myslec tylko robic.

 

Prosze o komentarze.

Pozdrawiam,

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj

No zapowiada sie ciekawie. Czekam na pierwsze animiki :).. kiedy planujesz cos wstawic??

 

hm.. jak pisalem wczesniej chce dopracowac proces pre produckji, jakis maly storybord, pozniej modele, szkice scenografii itp.

mysle ze gdzies w polowie wakacji pierwsze testy animacyjne sie pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie mialem taka wizje ;) to jest 1 wersja zamku, mam juz 2 gotowa, ale dopiero jutro dam rade pokazac, pozniej sobie wybiore najlepsza,

taki styl bardziej mi odpowiada, ksztalty normalnego zamku zabardzo mi nie pasuja, jeszcze sie zastanowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi scenariusz ucieka, choć przeczytałem go dwa razy...pierwszy kabaret, drugi kabaret, a ten trzeci jest niewidzialny? rozumiem, że ten punkt kulminacyjny chcesz zbudować samym światłem i dźwiękiem tak? no dobra... jest jakaś tam dramaturgia... widz czeka na trzeci kabaret razem z widownią w animacji... jest napięcie... wchodzi światło i dźwięk... widać kości... moim zdaniem brakuje puenty, rozwiązania, jakiegoś akcentu zamykającego... bo teraz to taki lekki zonk wyszedł... słowo daję.

Chyba, że coś mi umknęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności