Skocz do zawartości

XSI lin- czy warto???


ttaaddeekk

Rekomendowane odpowiedzi

no i wlasnie(podobno nie zaczyna sie zdania od no i :p) czy warto sie przezucac z 1 softu na 2 np z maxa na xsi, czy np w kazdym programie wszystko robi sie podobni i czy niektóre dają wieksze mozliwosci niz inne, moze ktos kto sie przezucil podzieli sie wrazeniami :]

 

konkretnie chodzi mi o migracje z maxa i windy na lin i xsi ,ps'a zapuscilbym se w emu albo gimpa rozkminił i byloby milo, oczywiscie nie musze pisac ze max + win troche drazni, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Na xsi z pewnością warto się przesiąść, nawet wersja foundation jest kompletnym pakietem pozwalającym na 'zabawę z 3d'. Każdy program ma swoje plusy i minusy, ale XSI jest przyjemnym w obsłudze programem. Niestety z tego co wiem (sam używam xsi ver. dla windows) pod werją linuxową nie działąją dodatki oparte na VB i ActiveX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie tez sie bede przesiadal na XSI (foundation), z tego co wiem nie ma w niej modulu Hair(?) ale mam nadzieje ze wszystko inne bedzie i mozna bedzie robic spokojnie wszystko tak jak w maxie. Dostane razem z softem 5 DVD szkoleniowych wiec nie powinno byc problemu z jego nauka, zreszta i tak jak zainstalowalem triala przekonalem sie ze ma bardzo przyjazny "interface". Najbardziej mi się w nim podoba to ze postprodukcje moznesz robic juz w nim :).

 

jak masz mozliwosc to zmieniaj soft, z tego co pisza ludzie na forum ktorzy przesiedli sie z maxa na XSI to po prostu warto... :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier, foundation ma pare ograniczen w modelowaniu (modyfikator smooth/relax i poly reduce), nie ma texture layer editora, wlosow/futra o czym pisales, cloth'a, z fizyki ma tylko soft bodies (nie ma rigid bodies). nie ma tez oczywiscie behaviora plus paru innych raczej mniej istotnych rzeczy.

 

warto czy nie, to juz zalezy od tego czy ci siadzie. xsi jest bardzo fajny ale mozliwosci mniej wiecej takie same jak max, maya, cinema czy inny soft. nic super extra niesamowitego w nim nie ma.

jak juz gdzies pisalem warto sie go nauczyc glownie ze wzgledu na cene za foundation, ktory wiekszosci ludzi wystarczy do bardzo wielu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dvd z tutorialami są bardzo dobre. Tylko że już dla trochę bardziej zapoznanych z programem, ale razem z książkami (które są w pdfkach na tychże dvd) można się programu nauczyć dośc szybko. Mi ograniczenia w foundation nie przeszkadzają, choć poly reduce by się czasem przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa programy które mam zarówno na windowsie jak i na linuksie - open office i blender. Oba działają nieporównywalnie stabilniej i dużo szybciej. Ten drugi jak ostatnio policzyłem włącza się ponad trzy razy szybciej. Sam się zdziwiłem. Szczególnie odczuwalna jest wydajność pingwina jak mam w tle wiele programów. tak więc kde, amarok, superkaramba, dwadzieście okienek firefoxa, thunderbird, bittorent, gimp, a i tak blender chodzi bez zacięć ;]

Aaa.. przypomniałem sobie, kiedyś miałem okazję testować na tym samy komputerze mayę 6.5 na windowsie i na linuxie (i to na jakiejś fedorze, która z wydajności nie słynie). gdybym nie wiedział że to ten sam komputer to bym nie zgadł. Zupełnie inna jakość pracy.

Co do gimpa ... każda kolejna aktualizacja powoduje że coraz mniej muszę robić w photoshopie, często narzędzia gimpa są dużo wygodniejsze i szybsze. Jest darmowy i w dodatku open source, przez co mogłem go skompilować u siebie ze swoimi flagami (+25% wydajności).

Też się zastanawiam w najbliższej przyszłości nad migracją na XSI, ale jak narazie nie za wiele wiem o programach z tej stajni. Jak zainstalujesz i przetestujesz to proszę, podziel się z nami odczuciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salvator- a dziala ci tablet?, bo mam noname i nie wiem jak go uruchomic?

 

11rv1.th.pngabout0up.th.pngrender3nh.th.pngstart4dc.th.png

 

dane dotyczące systemu:

system: GNU/Linux - gentoo (-march=pentium4 -fomit-frame-pointer)

kernel: 2.6.11 - gentoo-sources + udev

xorg: 6.8.0-r1

nvidia-kernel i nvidia-glx: 1.0.7174

 

w czasie instalacji nic nie zmieniaj po prostu next i koniec (mimo ze jest opcja

wybrania innej lokalizacji to w takim przypadku instalacja klonczy sie bledem),

jezeli zobaczysz komunikat "cannot open selected dictionary" albo cos w tym stylu

skasuj floder Softimage w Twoim folderze domowym i uruchom xsi jeszcze raz.

do poprawnego dzialania skryptu startowego (xsi) potrzebna jest powloka csh (!)

mam skrypt uruchomieniowy jakby Ci zalezalo na startowaniu z bash -a :)

 

po zainstalowaniu zajmuje 725M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności