Skocz do zawartości

Jak oddzielić (w filmie) postać od blueboxa.


Baki

Rekomendowane odpowiedzi

uznajmy jestem sobie na niebieskim tle (bluebox) nom i mam tesz jakiś filmik do którego chcem sie wkleić.

jak oddzielić siebie z tła (przypominam że ja to tesz film)...???

 

 

i czy jest to mozliwe..!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

możliwe, potrzebny Ci bedzie jakiś program do compositingu, After Effects albo Combustion i tam otwierasz help'a i szukasz. W combustion operator do kluczowania tła nazywa sie Discreet Keyer albo Diamond Keyer w AE nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.. Faktycznie tam były blueboxy.. ( a mozna gdzies jeszcze je sćiągnąć??)

dzieki jeszcze raz..

ale czy wiesz jak odzielić w ADOBE AFTER EFFECT?? (tło od postaci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze mozna to wlasnie bylo zrobic w hip hopie zmienic kolor tla lub jakies klip video wsadzic (zamiast tla).. w adobe after effect sie nie orientuje (czyt. mam go ale nie zainstalowalem;P).

Ps. Jeszcze w dj music maker mozna tak zrobic (tam jest prosciej i wiecej mozliwosci):D

Ps2. Streaker ja tylko mowie ze tak robilem, nie bij mnie;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A raczyłeś chociaż otworzyć helpa i poszukać czegoś o kluczowaniu. A w effects & presets masz całą zakładkę keying, tam color key choćby i jazda... Ale nie spodziewaj się jakiś rewelacyjnych efektów, żeby dobrze coś wykluczować nie obędzie się bez ręcznego opprawiania maski a przydałby się jakiś profesjonalny sytem do kluczowania (chyba coś takieog było razem z AE na płycie), no ale to cie chyba nie interesuje. Mistrzu, porady typu, żeby kluczować w dj music makerze są conajmniej dziwne, żeby nie powiedzieć tego brutalniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baki - nie zrozumiałeś chyba, kluczujesz przy pomocy filtra, a gdy są jakieś błędy to przekształcasz to w maske w tam ręcznie poprawiasz... A maski sa za proste, żeby pisać o tym tutki, zajrzyj do helpa, bo to naprawde proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ci tam pisze, nie masz odpowiedniego dekodera, ten twój plik to divx lub xvid, a takowych AE nie otwierz, tzreba do uncompresed, dv, quicktime lub czegoś innego co otwiera przekonwertować (pełną liste znajdziesz w helpie) np virtual dubem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boze drogi... ale pro topik:) szczegolnie ten dj music maker :D w after fx, masz w efektach kluczowanie (bo tak wlasnie sie ta czynność nazywa odzielanie od tła) jest tam doslownie pare opcji, i wszystkie do dupy, lepiej sie sprawa ma w combustion, a swoją droga do aftera jest swietny plugin zwany keylight, jest super, i ma mnostwo opcji - polecam. a jak chcesz pocwiczyć to zrob swobie obrazek w PSie z niebieskim tłem, i wrczoć go jako materiał do aftera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec ta cała maska troche smieszna jest, bo mi ucina głowe albo nogi kiedy sie ruszam.. yhehe,,]

 

następne pytanie..

DLACZEGO WSZYSTKO CO ROBIE W TYM PROGRAMIE JEST W ZWOLNIONYM TEMPIE??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyszło ci na myśl że twój komputer nie daje rady renderować efektu w czasie rzeczywistym (wyrenderuj do pliku i wtedy oceń), a tak poza tym to powalczył byś troche sam, poczytał pomoc, przerobił jakiegoś tutoriala, a nie pytał o podstawowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec ta cała maska troche smieszna jest, bo mi ucina głowe albo nogi kiedy sie ruszam.. yhehe,,]

Głębia tej wypowiedzi powaliła mnie na kolana...

 

Co do twojej ostatniej wypowiedzi - znowu jest to samo, tzn przychodzi zielony koleś, zadaje banalne pytania, forumowicze początkowo mu odpowiadają, ale po kolejnych banałach, gdy już widaż, że koleś, nie robi nic sam, zaczynają okazywać flustracje, a tu nasz nowy obraża się, jak to, przecież wszyscy powinni grzecznie i bez szemrania odpowiadać na jego pytania...

Morał wysnuj sobie sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry!!

to nie ja pisałem tą ostatnią wypowiedz..

byłem u kumpla który tesz ten program sie uczy obsługiwać..

i ja wyszzedłem z pokoju a on to naskrobał i wyłączył kompa

 

JESZCZE RAZ SORRy...

uwieszcie mi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem geniuszem i nie będę bo to nie ma nic wspólnego z wiedzą, wiadomo że nie wiedziałem wszytkiego od początku ale po przeczytaniu helpa i zrobieniu paru próbek można spokojnie się nauczyć, a gdy coś nie wychodzi i nie ma na to rozwiązania w pomocy wtedy warto zapytać forumowiczów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moderacja założy taki osobny wątek: Kącik dla zielonych, czyli którą stroną ołówka się rysuje. I to nie jest złośliwość. Mnie akurat było stać na książkę na poczatku nauki maxa i do dzisiaj wiekszośc problemów rozwiązuję w oparciu o nią, ale nie każdego stać na książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami podobne myśli mi przechodzą przez głowę shogunn :) Brak mi słów... wybaczcie....

 

Baki. Okazuj szacunek ludziom, którzy dzielą się z Tobą swoją wiedzą, a i oni będą Ciebie szanowali. W innym przypadku, możesz dostać na dupsko. Potraktuj to jako dobrą radę z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhehe faaajny watek tu powstal a ja o nim nie wiedzialem;)).. ale przyznam ze mam tez problem z tym blueboxem (ogolnie to whiteboxem, heh) ale jak mowicie zeby tego helpa poczytac... no to poczytam co mi zostaje.

 

Sorry!!

to nie ja pisałem tą ostatnią wypowiedz..

byłem u kumpla który tesz ten program sie uczy obsługiwać..

i ja wyszzedłem z pokoju a on to naskrobał i wyłączył kompa

 

JESZCZE RAZ SORRy...

uwieszcie mi...

 

to mnie kompletnie rozwalilo... taka zelazna metoda - zaczynaja Cie bluznic oddaj im, ale gdy za daleko sie posuniesz, przepros ich... dobrze mowie? eeee no moze i nie dobrze ale co tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leleń - na whiteboxie nigdy dobrego klucza nie ustawisz, nawet na to nie licz, lepiej zainwestuj w jakąś matę, czy coś podobnego.

 

illy - ale żeby tam pisać, trzeba coś umieć, bo za zadawanie banalnych pytań to i banik sie może trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności