Skocz do zawartości

Łączenie polygon


HEKTOR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Mam zrobioną jedną połowę głowy w ploygons. Robię jej odbicie lustrzane i teraz jest problem bo chciał bym jakoś połączyć aby te połówki były jedną, próbowałem za pomocą polecenia Combine ale nic. Jak je na przykład zbliżę do siebie i dam Smoth i po środku ich łączenia widać taki okropny szew czy jak to nazwać. Proszę o pomoc jak to połączyć.

 

 

Pozdrawiam i Dziękuję!

 

p1.jpg

 

p2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

musisz zrobić tak - dokładasz do siebie te dwie połówki, zaznaczasz wszystkie vertexy na przecięciu i naciszkasz weld (tam dajesz gdzieś 0,01) i ok.

Teraz wszystko będzie dobrze. Jak te połówki dostawisz bardzo blisko siebie to możesz zaznaczyć vertexy całej głowy, a w weldzie wpisać 0,001. Efekt będzie ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zacznij od wymodelowania głowy od nowa :D

A tak poza tym to raczej skasuj tą połówkę i zastosuj modyfikator symetry.

nieaktualne nie zauważyłem że to jest program pszczelarski a nie do grafiki 3D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Niestety tą opcje weld nie mogłem znaleźć, gdzie ona jest ?. To polecenie Merge Vertices nie działa i tak samo Merge Multiple Edge, ja tego chyba używać nie umie :(. Tą głowę już modeluję od hoho, już mnie powoli nerwy biorą, jest to pierwsza taka poważniejsza głowa, i nie chciał bym się zniechęcić do Maya przez te nie udane próby.

 

 

Pozdrawiam i Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja combine - zrobi ci z tych dwoch polowek jeden obiekt

a pozniej uzyj merge vertices poreguluj troche moze masz ustawiony maly próg i ci nie zespaja tak jak powinno

 

i jeszcze sprawdz czy nie masz wewnatrz jakichs scianek (na łaczeniu) jak masz to je skasuj

 

tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opcji Weld - nie znalazlem nigdy takiej w mai (za to jest chyba taka w maxie o ile dobrze pamietam:)

Merge Verticec i Edge dzialaja po uprzednim uzyciu Combine - gdy juz masz jeden obiekt scalaja wierzcholki/krawedzie.

Najszybsza i najprostrza metoda jest uzycie Mirror Geometry z menu Polygons (ale nie Edit Polygons).

Zaznaczasz powowe 'glowy', wydaj polecenie a maya zapyta Cie o os wzgledem ktorej kopiowac obiekt.

Omijasz wtedy reczne duplikowanie, skalowanie wzgledem -X (ew. -Z) i Merge.

Jednak z tego co widze masz przede wszystkim zle ustawiony obiekt - musi byc polozony tak, aby zewnetrzene wierzcholki byly na linii 0.

Nie wiem czy wyrazam sie jasno wiec w zalacznikach mini tutorial ;)

1 - masz mniej wiecej tak ustawiony obiekt - zewnetrzne wierzcholki/krawedzie nie sa na x=0.

2 - wydaj polecenie modify/center pivot, wcisnij insert i przenies srodek ciezkosci

na punkty wysuniete najbardziej po lewej. Korzystaj tu z przyciagania do punktow (klawisz V).

3 - znowu insert i teraz przenies caly obiekt na punt x=0. Mozesz pomoc sobie uzywajac przyciagania do siatki (klawisz X).

4 - dopiero teraz mozesz duplikowac obiekt, ujemnie skalowac wzgl. osi x, combine i merge vertices/edges z malym treshold lub od razu samo Mirror Geometry

Mam nadzieje ze to pomoze ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności