Skocz do zawartości

syfy na photon map


pabulo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie dot foton map

kiedy renderuje z regatheringiem to pojawiaja sie pewne niedokladnosci np nagle w zalamaniu sciany jakis punkt na maksa swieci

jak rozwiazac tego typu problemy? czy mam podkrecac ilosc fotonow az bedzie dobrze czy jak?

 

i mam jakis problem z przegladarka w operze to eogole polowa rzezcy nie dziala a w exploratorze nie moge zalaczyc obrazka

pomozcie panowie plis

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kurna ze nie moge wyslac obrazka

toj jesy\\t duze wnetrze w ktorym jest sporo roznych rzeczy i te smiecie pojawiaja sie na niektorych drobnych elementach zreszta mialem podobne problemy na prostej scence z kulkami w pudelku kiedy pojawialy mi sie taki punktowe flary w naroznikach

 

uooo jest obrazek teraz widac o co biega

 

nie mam CG pewnie chodzi o parametry ale juz zdurnialem bo zmieniam i nic a nie moge ustawic wszystkiego 10x bardzij bo sie nie doczekam na render a spieszy mi sie jak cholera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pabulo...ten sam problem mialem i ja robiac lazienke...a mysle ze to ten sam pabulo co na forum3d...wiec tam jest podane rozwiazanie...mati w 2 czesci swojego tutoriala tez je podal...i w tutorialu adama guzowskiego (sory jezeli przekrecam tu nazwisko) tez jest to wyjasnione. Ogolnie: jak masz duza liczbe w diffuse depth to zwieksz troche liczbe w photon estimate, albo zmniejsz liczbe difuse depth a zwieksz moc swialta, ale podstawa jest ustawienie hotspot/faloof dla fotonow (niech wiedza gdzie maja leciec) i DECAY inverse square w zakladce photon w ustawieniach swiatla...z tym parametrem poeksperymentuj....mysle ze dla swojej sceny daj tak ze 2,5-3m....zeby podloga nie byla za ciemna, a te elementy ktore sa pionowe i blisko swaitel sie nie zazyly

tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a witam witam pabulo ten sam :D

dzieki za pomoc jakos nie bardzo mam czas na eksperymenty ostatnio jak skoncze ta robote to sie troche podciagne mam nadzieje

ale dzieki wielkie jeszcze raz i mam nadzieje ze mi twoje uwagi pomoga bo juz mam kupe w majtkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ueeeeeee nie ma cudownych metod ktore zalatwiaja jednym klikiem wszystkie problemy :( a strona miatiego is dead 4 me jak na razie

syfy mi zostaly i bedzie papranie w szopie jak skocze to zrobie sobie kurs i zrozumiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt oddany jakos wyszlo chociaz byl szybki retusz w szopie na razie wale w kimke jutro sie zastanowie co z tym dalej poczac zrobie sobie chyba szkolenie z brazilowych fotonow

spoko wysle ci bardzo chetnie plik ale to gowno ma pare mega dasz rade to sciagnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie po co ci 3 area lighty

i GI. i regathering

nie za wiele tego ??

wystarczy 1 area, bez regatheringu nawet

i odpowiednio poustawiac troszke poszukac i cacy

nie przesadzajcie panowie z ustawianiem

bo sie brazil wnerwi i bedzie godzinami renderowal

no i z bledami

samo GI wnetrza, dzie przez okno wpada swiatlo AREA ( ale nie koniecznie) nie powinno sie lczyc wiecej niz 5-6 min

dla 480/640 .. mysle o pokoju z kilkoma meblami , jakos ze 120000facetuf

ale poco ja to pisze. chyba nie na temat

mimo to warto wiedziec..

pozdro

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh czlowieku on sie chyba juz wnerwil bo renderowal koszmarnie dlugo

wiesz jakby sie udsalo z 1 swiatlem to bym zrobil w nachy z radosci ale jestem troche za cienki w tym temacie chyba

 

jesli chodzi o moj konkretny przyklad to problemem jest chyba to ze wnetrze jest dlugie na prawie 100m i stosunkowo waskie oswietlone tylko wewnatrz zero okien

nie bardzo mam koncepcje jak to zalatwic 1 lampka

a regatjering? jakos nie umiem sobie poradzic z fotonami bez regather albo jest zajebiscie niedokladnie albo bardzo plamiscie

wszelka pomoc mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem pogrzebanego psa :)

problemem nie byly fotony tylko undersampling ja durna pała mialem ustawiony na -3/-3 a jak ustawiłem na -3/-1 i zmniejszylem kontrast na 5/5/5 to wychodzi ok niestety kosztem czasu

wogole jesli chodzi o undersampling to parametr view rate wymaga niestety dosc duzych wartosci bo inaczej nawet przy 20, 25 wodac plamki i granice miedzy bucketami ok jest dopiero przy 30 albo i wiecej pisze to poto zeby ktos kto bedzie mial podobne problemy szybciej znalazl way out

hump twoje \"cekiny\" byly chyba troche innej natury ale i tak wielkie dzieki za pomoc wszystkim co sie odezwali

zaraz wrzuce jakis render dla zobrazowania zagadnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byla wersja ze zle ustawionym undersamlingiem (-3/-3) a to wersja poprawiona undersamplineg -3/-1 i pdekreconym view rate na 35 dlugi render ok godziny dla calej sceny ale syfy zniknely a obrazek jest duzo czysciejszy (nie porownuje z czasem dla poprzednej wersji bo doszlo pare elementow antialiasing) w razie pospiechu mozna by zmniejszac wiew rate ale jakosc spada chociaz z drugiej strony w scenie z teksturami zamiast gladkich powierzchni nie musi to byc bardzo widoczne

 

wogole porada dla poczatkujacych: undersampling (czyli shade rate w rolecie luma serwer) potrafi zrobic z renderem niesamowite rzeczy jesli chodzi o czas renderingu polecam eksperymenty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobaw sie fotonoami bo warto znjadz jakis tutorial i poprobuj to duzo szybsze nic \"normalne\" GI a w sumie niespecjalnie skomplikowane tylko troche wprawy wymaga (no i jest niedokladne) a regathering to rendering z GI liczonym \"normalna metoda\" QMC w polaczeniu z fotonami wlasnie liczy sie dlugo ale szybciej niz QMC a jest rownie dokladne

 

jakby co to moge podeslac jakis tutoriale chociaz troche tego jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pabulo_ fajny tescik.. ale uwiez mi.. ze da sie 3 x szybciej to policzyc

da sie.. niech ta mysl cie dopinguje do dalszego szukania

:)

 

no napewno 2x szybciej..:)

 

ponizej przykladowa scena,, na szybciora

10 min roboty..

 

czas renderu uwaga 00:01;15sek

czyli ok 40x szybciej niz u ciebie

moge podeslac na priv plik .ini z ustawieniami jesli ktos chce :)

[soczek]

oczywiscie jakosc jest slaba.. ale zobacz na czas

 

 

scena.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoas qrna ja tak mysle ze sie da :) dawaj ten plik jeak mozesz chetnie sie czegos naucze bo czasy w brazilu mnie zsabijaja

pewnie powinienem pokombinaowac sam ale jak proponujesz to skorzystam z rozkosza

nie widze obrazka dasz jeszcze raz alboco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP mi wywalila plik.. wogole cale konto

tak wogole to bym prosil o linkowanie image, a nie wrzucanie ich na forum adka

wiadomo, moze kiedys forum si ezapelni i w koncu pekniem wybuchnie i si erozpadnie

jest nas tu cala masa.. trzeba uwazac

 

mam nadzieje ze widac obrazeczek

 

pozdro

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytocze ci proces o naruszenie praw autorsich [lol]

 

no tak duzo duzo duzo szybciej troche gorzej ale mam pare uwag

to chyba photon map bez regatheringu

nie ma area light i chyba slabszy antialiasing

wiec u mnie czas tez bylbo sporo krotszy

ja jakos nie moge strawic tego braku dokladnosci fotonow chociaz szczerze to nie bardzo umiem wogole je ustawic a biorac pod uwage czas to nie ma co oczekiwac cudow

dzieki wielkie za test moze dalbys ten plik z ustawieniami na maila?

jesli by ci sie chcialo z braku lepszego zajecia to sprobuj wyrenderowac z takim efektem jak u mnie wtedy byloby dobre porownanie jak bardzo mozna zredukowac czas

 

jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowujac

dla wszystkich.. jedna mysl wynikla

dla takiej sceny Bounces 1 to za malo

trzeba regatherowac

inaczej nie da rady zrobic fuul reala

przynajmniej ja nie potrafie

moze kiedy indziej,, dzis wymiekam

 

pozdro

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda moim zdaniem jest taka ze zawsze warto dac bounces na 2 i koniec

tylko ze zazwyczaj nie ma czasu na 15godzinny render jednego ujecia w marnej rozdzialce wtedy trzeba zadowolic sie bounces1

co nie znaczy ze nie da sie ustawic dobrego obrazka bez regatheringu tyle ze IMHO jest to duzo trudniejsze przynajmniej za 1 razem

regathering ustawia sie prawie sam i prawie zawsze wychodzi swietnie a same fotony sa dosc kaprysne i wymagaja duzej ilosci experymentow zanim sie uda je wytresowac dobrze[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswierze watek

pokombinowalem ze skylightem i zeczywiscie nie docenilem tego narzedzia zdecydowanie oto nowa wersja tesciku bo wlaczeniu SL

dluzej sie liczy zdecydowanie bo SL to juzn ie fotony ale z undersampliniem poszlo w 14 minut (chociaz bez area light wiec byloby nieco dluzej jakbym dal)

dzieki fotoas jestes moja inspiracją :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazek

i ustawienia

liczba fotonow 100000

skylight 5 (GI wlaczone ciekawe co wyjdzie bez GI)

diffuse deph 12 (chyba za duzo spokojnie moznaby mniej ale czesc ustawien zostala po prostu tak jak bylo wczesniej bo zapomnialem pozmieniac)

photons in estimate 5000

radius 80

filtering wlaczony

view rate 46 (warto byloby dac troche wiecej bo obrazek nie wyszedl w pelni czysty zostalo troche syfow albo zmniejszyc undersampling ale to wszystko sie liczy wiec zostawilem)

energy filters: diffuse 1,6

shade rate -4/-2

drobne zmiany w exposure control

szkoda ze ciagle sa problemy z aliasingiem :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo brawo

jestes moja prawa reka !!

wlasnie mialem robic tescik raz jeszcze

ale widze ze uwaznie sluchales !!

musze potawic Ci szostke !!

tylko wylacz Filtering. bo nie ma potrzeby tutaj

i spliting tez.. bo pewnie masz wlaczony

zmniejsz liczbe Fotonuf # a zwieksz Sky light

zobaczymy jak to urosnie

14 min to wiesz ze genialny czas.. co ?

Exposure Control.. tak tak.. fajni eze tam zagladasz. bo w takiej scenie to mus zmniejszyc exposure..i gamme podbic

ale co tam.. fajnie. podoba mi sie..

za malo jeszcze cieni.. ale jak mowie. .SKy light trzeba podbic

 

mozesz spokojnie uczyc brazila w szkolach:)

 

pozdrofka

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziwary

no tak co do syfu w brazilu to jest jak jest trzeba troszke popracować a brazilkiem a wtedy nie mam syfu a co do vray`a to jest szybki i nie ma co ale czasami tez potrafi byc wolny jak mu sie troszke powkreci światło dołaczam 2 imagsy z Brazlia

photon.jpg

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj. Nie masz za co :) Ale dzieki za checi... Pozdrowienia. Aha. I jeszcze jedno pytanie. W sumie pasuje do tego tematu. Podczas zabawy z fotonami wychodzi mi jakis dziwny groszek na scianach :( Da sie to zlikwidowac? No i przedewszystkim : Jak? Z gory dzieki za odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki panowie jakos dawno nie zagaladalem na max3d a tu duuuuuzo lepszy layout sie pojawil :) fajnie

dzis nie bardzo mam czas na poczte ale jutro wysle kulki wszystkim co chca

qrna vrayoey tescik mnie zgial na pół

pendzel dlaczego wam te tutki nie dzialaja mmmać ??

czy tam jest napisane ze to 55sekund bylo ?? czy jestem slepy:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności