Skocz do zawartości

Jaki max lepszy 5 czy 6


Nie_Grafik

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Jestem zilony w grafie wiec mam do Was pytanko colepiej zainstalowac max'a 5 czy 6 ewentulnie 7 bo chodzi mi o kwetie wymagan sprzetowych

Mam:

P4 1,8 @ 2,4 GHz

512 MB RAM

Ge-Force 4 Ti 4200

 

i sie zastanawiam bo max 5 ma male wymagania(128) a 6 i 7 maja jako minimum 512 MB RAM'u z doswiaczenia wiem ze wszytskie aplikacje chodza lepiej jak jest 2x wiecej RAM niz minimalna wartosc czy to tez tyczy sie max'a i czy 5 jest zopytmalizwana pod P4 ??

 

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja wole maxa 6, lepiej mi sie w nim robi, nawigowanie w oknie perspektywy jest lepiej zrobione. Nie sądze żeby tak mocno różniły sie wymagania tych programów. Zresztą ram ostatnio tanio można wyrwać na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max 6 sux ... oprocz wersji 4 to najbardziej nie stabilna wersja tego softu ;]

 

jak juz to 7 ... nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze te wymagania sa troche naciągniete ... i chyba tyczą sie tylko zalączonego do tych wersji mental raya ...

 

spokojnie na takim sprzecie zainstalujesz sobie maxa 7 ... do tego jest jak narazie najbardziej stabilna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odnotowałem różnicy stabilności między wersjami 5,6,7. Wiem jednak, że wolę wersje nowsze ponieważ mają większe możliwości. Co do wymagań sprzętowych nie ma różnicy między nimi. Ten sam obiekt zje procka i ramu tyle samo na wszystkich programach.

Jeszcze w kwesti stabilności. Znaczący wpływ mają tutaj zainstalowane dodatki i to one najczęściej powodują zwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy co będziesz robił :D Więcej niż 1GB dla procesu i tak musisz włączyć osobno w startowej lini systemu. U mnie przy 1GB fizycznej czasami zje jeszcze 2,7 GB wirtualnej (taka to już wydajność windowsa). Oczywiście winny jestem ja ponieważ nie zajmuję się optymalizacją sceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odnotowałem różnicy stabilności między wersjami 5,6,7
Jeżeli nie używałeś mental ray`a to rzeczywiście mogłeś "nie odnotować" różnicy stabilności między "6.", a "7." ;)

 

 

ps. dopiero od "6." wersji max`a pojawił się zintegrowany mental ray :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam wasze posty i sie zastanawiam co to jest "mental ray"
szczerbaty.gif

 

"mental ray® generates images of outstanding quality and unsurpassed realism and achieves scalable performance through the exploitation of parallelism on both multiprocessor machines and across networks of machines. The software uses advanced and proprietary acceleration and recursive sampling techniques for faster rendering on even the smallest, single processor machines."

 

...reszta tu: http://www.mentalimages.com/2_1_0_mentalray/index.html

 

pytanie o Mentala jest co najmniej nie stosowne.. przynajmniej od kiedy poajwiła się wersja maxa standardowo posiadająca ten raytracer (zdaje się v5)

mental ray® standardowo jest od 3ds max 6 (wersja 3.2), później 3ds max 7 (wersja 3.3), a ostatnia 3ds max 7.5 (wersja 3.4)

 

Do wcześniejszych max`ów były (wyłącznie) przeznaczone wersje standalone mental ray`a ®

 

 

 

ps. ostatnio wyczytałem, że mental ray`em ® będzie można renderować na nowej konsoli Sony- PS3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności