Skocz do zawartości

[wzornictwo] ps2005_entry_#2


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rendery, materiały, estetyka JAK ZAWSZE !!! PIERWSZA LIGA :]

 

Pierwszy render i oświetlenie powalają! ale odnoszę wrażenie jakby "Tuba" stała w pokoju, a nie w łazience ;]

 

Widać że ergonomia rządzi w odróżnieniu od pracy Petera_m. Poczekamy na wyniki.

Powodzenia

 

Not to mamy miły przedsmak tego co się pojawi po 13 cz. zapowiada się ostro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherifie ... co do zawiasow wejsciówki ... czy aby to dalo rady otworzyc ? bo zdaje mi sie ze ten gorny zawias i czesc szyby ktora wystaje od niego po lewej nei zachaczy o reszte konstrukcji przy otwieraniu ...

 

mogl bys to jakos opisac ? taki tam drobny szczegol ktory mnie od poczatku nurtuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherifie ... co do zawiasow wejsciówki ... czy aby to dalo rady otworzyc ? bo zdaje mi sie ze ten gorny zawias i czesc szyby ktora wystaje od niego po lewej nei zachaczy o reszte konstrukcji przy otwieraniu

 

To celowy zabieg. Na konkursach nie liczy się funkcja co idealnie obrazuje ten komiks http://www.dexigner.com/forum/uploads/post-7-1092825909.gif a w naturze można zobaczyć przy okazji konkursów http://www.designboom.com

Zawiasy są więc dla picu bo aby działały musiałyby być dużo większe i inaczej rozwiązane. :D Ogólnie projekt nie jest szczególnie designerski więc bardziej edukacyjny i justforfun.

 

Jesteś bardzo spostrzegawczy, pomyśl o studiach na architekturze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś bardzo spostrzegawczy, pomyśl o studiach na architekturze :)

 

mysle mysle ;] ale tak tez myslalem ze ergonomia o ktorej w tym dziale tak glosno nie ma tu za duzo do gadania ;]

 

moze tez sprubuje sil w wzornictwie ale to nie teraz ... ;] w kazdym razie jeszcze raz ... b.ladny nie otwierający sie projekt tuby prysznicowej :D

 

---edit---

 

ps. mogl bys wreszcie powiedziec co to ten pirate material ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główkuj, główkuj, zgadnij :P

 

mi tam odrazu na mysl przychodzi materiał perły jako skarb piratów (takjakos mi sie skojazylo) ktory mozna przypisac do białego materialu tuby ;]

 

AK to ja wiem co znaczy :P ale pirate material moze rowniez zanczyc jakas nowa nazwe firmy po M.Dsn. ;] moze tez byc to nazwa kolekcji ;]

 

naprawde nic mi nie przychodzi do glowy zwlaszcza ze w wątku z tym masażem dla kobiet tez wystepuje ta nazwa ;]

 

nie znecaj sie na demną ;] ... obiecalem sobie ze juz nie bede cie tak nękał a tu znowu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można jeszcze dodać... C'est formidable!:] Ale nurtuje mnie jedna rzecz, może i niepokoi... pod prysznicem jest zazwyczaj mokro co wpływa ujemnie na współczynnik przyczepności... stąd moje pytanie: czy po tym siedzonku nie będziemy jeździć pośladkami jak po lodowisku??;]p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord_saskybody dołanczam się do twojego zdania.SansSerif pomóż nam laikom poznać tego vray zrób jakiś tutorial- ja bym chciał o wnętrzach(biuro lub sala konferencyjna - jak oświetlić i jak ustawić tego vray żeby renderował tak pięknie jak piękne są twoje prace :-) - ale posłodziłem.A co do tej pracy to strasznie mi się podoba .Poziom realizmu jest niesamowity.Gratuluję .

P.S

Zastanów się poważnie nad tutorialem, naprawdę sporo ludzi było by ci wdzięcznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie to wyglada:)

ale pierwszy render(z tym niebieskim swiatlem) wyglada jak jakas komora kriogeniczny ...

w koorej sie hibernuje ludzi podczas dlugich podroozy miedzygwiezdnych...starTrek normalnie:P

ale pozostale the best:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z działu idzie do Saniteca i bedzie organizował dział design.

Jutro bedzie oglądał twoje entry.

:)

Mam pytanko jaki material przewidujesz na siedzonko? To bedzie tworzywo twarde czy jakis odlew silikonowy na stelażu?

 

Czekam odpowiedzi i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z działu idzie do Saniteca i bedzie organizował dział design.

Jutro bedzie oglądał twoje entry.

:)

Mam pytanko jaki material przewidujesz na siedzonko? To bedzie tworzywo twarde czy jakis odlew silikonowy na stelażu?

 

Czekam odpowiedzi i powodzenia.

 

Sanitec to poważny koncern międzynarodowy, nie pakuja kasy w niesprawdzone marketingowo nazwiska :)

 

Siedzisko najfajniejsze byłoby miękkie i miłe w dotyku ale szczerze mam zerowe doświadczenie materiałowe i nie wiem jak silikon poddawałby sie próbie czasu i zakamienionej wody (czyli jak go czyścić). Może rozwiązanie stosowane w produkcji kierownic samochodowych czyli dwie warstwy, w środku pianka poliuretanowa a na zewnątrz coś bardziej wytrzymałego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toymg1

_______

 

to jest najgorsze w tym wszystkim ze w polsce brak wporzo ludzi. ci co cos osiagneli jakis wyższy poziom niechca nawet pomóz słabszym i dlatego jest wielkie jedno gówno na tym swiecie.

 

.... echo dalej leci w sprawie tutka o takim swietle -_-

 

Mam wybitny brak zdolności pedagogicznych, zero cierpliwości i tolerancji :D

Ale jeżeli bardzo chcesz zostać moim sponsorem to zapraszam w przyszłym roku na sezon konkursowy 2006. Będziesz mógł się przyglądać jak wygląda proces przygotowania projektu do konkursu. Zazwyczaj minimum cały miesiąć. Tydzień na analizę problemu, zebranie materiałów, przegląd nowości rynkowych, ponowną nalizę, projekt i modeling. Dzień na eksport rhino>max. Dzień na teksturowanie. Kolejne dwa tygodnie to jakże przyjemna zabawa z ustawianiem materiałów, świateł i renderera. Non-stop 24h na dobę testy, setki testowych renderów, sen wyłącznie w czasie renderingu, dieta 2+2+4 (2 paczki fajek + 2 litry spite`a + 4 kawy na dobę) bez której ten maraton nie byłby możliwy. Nadal jesteś zaintersowany? :)

 

Bzyku już kiedyś pisał o tym przy okazji swoich prac, tu nie ma cudów, tu trzeba mieć czas. Takie akcje można przeprowadzać tylko w młodym wieku i tylko w celach niekomercyjnych. To jest po prostu bezsensowne na dłuższą metę. Dlatego nienawidzę renderowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak wygląda proces przygotowania projektu do konkursu.

Zazwyczaj minimum cały miesiąć. Tydzień na analizę problemu, zebranie materiałów, przegląd nowości rynkowych...
czyli uruchamiasz hl2 i ciupiesz az skonczysz

...ponowną nalizę
wlasnie skonczyles i przechodzisz jeszcze raz najciekawsz save`y...

itd, itd....

ps: z takim kompem jak ma Bzyku zdecydowanie trzeba miec czas ;)

ps2: nie sluchaj, konkurs robi sie zazwyczaj od 2 do 5 dni (z tym ze i tak to bez sensu bo wiadomo kto wygra / rzadzi :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smutne ale prawdziwe...

 

a żęby było ciekawiej zawsze w najgorszym momencie siada prąd , pada komp albo coś w tym stylu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cholernie długi progres powstawania takiego czegos...

a na sezon konkursowy z przyjemnoscia bede zagldał i patrzył jak wymiatasz :D

 

To takie niebieskie swiatło to jaki rodzaj tam swiatła walnołsc + [łustawienia]

 

hey

 

czy komp z prockiem 3.4GHZ athlon 64+ do tego 2-3gb ramu i 256 grafika bedzie sobie w miare radził ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cholernie długi progres powstawania takiego czegos...

a na sezon konkursowy z przyjemnoscia bede zagldał i patrzył jak wymiatasz :D

 

To takie niebieskie swiatło to jaki rodzaj tam swiatła walnołsc + [łustawienia]

 

hey

 

czy komp z prockiem 3.4GHZ athlon 64+ do tego 2-3gb ramu i 256 grafika bedzie sobie w miare radził ???

 

ja mam pentium 4 3,2 ,2gb ramu,nvidia quadro fx1300 i powiem że daje rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności