Skocz do zawartości

[zapowiedź] Stick Man - The Movie


TheRifler

Rekomendowane odpowiedzi

Nieco histori...

 

Od trzech lat siedział we mnie pomysł na stworzenie prostego filmu animowanego... Został on zrobiony i widziało go kilka osób. Film był rysowany w paincie odręcznie i nie zachwycał jakością. Ale o co chodzi? Mini wstęp...

 

StickMan jest zbudowany z kresek. Pełen Niewyżyty hardkorowiec. Lubi jadki, strzelaniny i walkę wręcz.

 

Przez długi czas chciałem stworzyć porządny dobry (prosty) film. Jako że zajmuję się programowaniem, za swojego czasu pisałem nawet program graficzny specjalnie na potrzeby tego filmu. Po pewnym czasie prac (1 miesiąc) stało się to nurzące i nie dążyło do zadnego punktu wyjścia. Wtedy zrezygnowałem z prac, a pomysł przeszedł w głębsze obszary mojej głowy gdzie zapuścił korzonki i zapomniałem o jego realizacji.

 

Półtora roku temu zaczeła mnie fascynować grafika 3d kiedy przez przypadek porzyczając office'a od sąsiada znalazłem magiczny program na cd o nazwie 3DS Max. Poszukując tutorków po necie uczyłem się nieco, dalej umiem niewiele i niesądzę że kiedyś dojdę do jakiej kolwiek obszerniejszej znajomości świata 3d... Po pewnym czasie zakorzeniony pomysł zaczął mękać moją biedną głowę. Jako że w 3ds maxie można robić w przyjemny i optymalny sposób grafikę wektorową (symulacja... np render rzutu z frontu, itd...) zastanawiałem się czy by nie wrócić... Było to 4 miesiące temu! Ale teraz podejmuję się wyzwania jakie stawia mi los i moja idea życiowa, że w życiu trzeba tworzyć gdy chce się zostać zauważonym i mile ocenionym.

 

Dziś zaczełem prace... W banalny sposób doszedłem do tego jak wykonać StickMan'a w 3ds maxie i jak można go fantastycznie animować dodając setki efektów i różne rzeczy. Ponadto można rozszerzyć film o sceny z rzutu perspektywistycznego... Tak pojawia się moja zapowiedź i film który nadejdzie. Nie mogę zrezygnować z pomysłu, ponieważ zbyt długo zwlekam. Miałem masę czasu na przemyślenia... I wten oto sposób film ujży światło dzienne. Rodem z paintowej kreskówki powstanie StickMan, jak żywy.

 

Jak na teraz wystarczająco się napisałem...

Oto jedna fotka która ma "zwiastunować" moją bardzo dawną ideę... Data premiery nie jest znana i prawdopodobnie dopiero skończę po wakacjach... Czekają mnie setki konsultacji ze znajomymi którzy poradzą jakie walki powinny być rozegrane. W to wliczam scenariusz... Myślę że w niecały miesiąc powstanie kilka scen zwiastujących.

 

Oto jedyna fotka która mówi sama za siebie. Może nie ma tam wiele, ale wyraża początek czarnej masakry.

 

Teraz proszę was, użytkowników forum Max3D. Każdy komentaż który wniesie coś do mojego konceptu jest dla mnie b. ważny. Każda opinia także... Proszę o pamiętanie jednej ważnej rzeczy... Film nie ma być bogaty w efekty, tylko ciekawą akcję...

 

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Swego czasu byl watek poswiecony kiwaczka, byly tam calkiem ciekawe motywy zwiazane z twoich charakterem.

 

EDIT:

 

Znalazlem watek, sporo renderow sie nie wyswietla z racji tego iz zostaly pokasowane z serverow userow, jednak cos zostalo :)

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=5235&page=1&highlight=kiwaczki

 

ps. oczywiscie nie mialem na mysli plagiatu :) ten charakterek jest dosc stary i w wielu miejscach sie przewijal hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, teraz jak oglądam temat Terranova - Short Film Rascal & Bhaal (jestem na 11 stronie) to wątpię czy warto coś robić... Znaczy się warto - warto bo nabiorę w ten sposób doświadczenia... A to mi się przyda przy kolejnej zabawie... :) Ale nie spodziewaj się cudów :] To ma być proste i mile...

 

PS>Będzie dużooooo krwi (sory, ale to było nawet w wersji paintowej którą mam na cd :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom nie wiem czy to dobry pomysł... ale wiem że będę musiał go zrobić nowego lepszego (na wzór tego) i podepnę pod bippeda... może nawet coś fajnego później stworzę ;) ps. to nie jest reklama nike'i żebym dawał zaokrąglonego.. kiedyś była reklama, ale ja naszczęście byłem z moim pomysłem wcześniej :D

 

pozdrawiam i kocham was ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, można go wygładzić, ale moim zdaniem np zakończenie stopy powinno być w 100% płaskie... rąk można lekko wygładzić... ale o ile się nie mylę to można to rozwiązać smoth grupami?

 

czy podpięcie bippeda do tego szitu wydaje się być racjonalnym? :) bo nie moge sie namyśleć aby zrobić trailera... a mam koncept że wam szczeny opadną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom nie wiem czy to dobry pomysł... ale wiem że będę musiał go zrobić nowego lepszego (na wzór tego) i podepnę pod bippeda... może nawet coś fajnego później stworzę ;) ps. to nie jest reklama nike'i żebym dawał zaokrąglonego.. kiedyś była reklama, ale ja naszczęście byłem z moim pomysłem wcześniej :D

 

pozdrawiam i kocham was ! :D

 

o takiego sticka z nike mi chodziło ;) taki jest ładny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro (albo za gdzinkę dam moją pierwszą w życiu animacje prowizorycznych postaci w 3d...) zapraszam do oczekiwania :P

 

To jednak jutro ;P (dziś [jest godz:00:21]) będzie 20 sekund prostej animacji :) w końcu coś swojskiego...

 

UWAGA... Nic w stylu taniec robota (dookoła osi :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, już jest dziadowstwo... Przypominam że to moja pierwsza w życiu animowana postać ;) Więc proszą być wyrozumiałym... Myślę że się wam spodoba... A zarazem proszę o komentaże i krytykę ;)

 

Długość : 00:11

FPS : 25

Rozmiwary : 800 / 600

Wielkość : 4,5mb

 

Myślę że was nieco to rozwaliło ;) Ale tak żeby było śmieszniej...

http://www.webpp.aplus.pl/therifler/3d/H-Res.rar

 

Das ist Volcwagen :P Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hę? :D fajnie wygląda? :D to miało być takie prubne bo byłem ciekaw na jaki efekt końcowy głównego filmy będę mógł liczyć ;) niedługo zaczynam pisac scenariusz do głównego filmu ;)

 

ps. nie znam jeszcze zbyt dużo określeń.. ale nie spotkalem się jeszcze nigdy z "toon shader" :D może ktoś to wytlumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... miałem już wizje pierwszego kawałeczka :) mini filmik... na początek zaczne takie robić zanim się zabiorę za jakiś film 20 min...

 

sądzę że każdy (prawie) oglądał matrix'a reaktywację... hiński klimat :D czyli walka 1vs1 w pomieszczeniu o azjatyckim wystroju :D mam na myśli kawałek filmu gdy neo walczy z chinczykiem aby ten zaprowadził go to tej matki teresy (wyroczni) :D

 

pozdrowionka :D

---edit

Wielkie dzięki za miłe słowa o shaderze :D wiecie ;) chciałem aby to ciekawie wyglądało, a nie jakoś tak standardowo :]

---edit2

pomoże mi ktoś stworzyć scene na której zostanie rozegrana walka? ja jakoś nie mam wyobraźni do tworzenia takich rzeczy... (chiński klimat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności