Skocz do zawartości

ScanLine vs. Tekstury


boowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie, a szczególnie do osób, które zajmują sie modelowaniem i teksturowaniem samochodów....

 

Używam standardowego Maxowskiego Rendera w trybach Lightracer i Radiosity a planuję wreszczie nauczyć się tworzenia samochodów w maxie i zaczynam przyswajać teorię zarówno z obserwcji co i z tutoriali.... niestety za nic nie mogę bądź nie umiem uzyskać efektu Car Paint z Brazila na Lightracerze ani na radiosity. W dodatku w wielu momentach poprostu brakuje mi HDRI, którego standardowo Max nie obsługuje. Natomiast mapy Environment nie zdaja egzaminu. Oczywiście w grę wchodzi oszukiwanie projektorem ustawionym na światło ale to też jest półśrodek....

 

Czy ktoś z Was mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć:

1) Jak zrobić CarPaint na Lightracerze lub Radiosity?

2) Uzyskać efekt imitujący zadowalająco HDRI?

 

pozdrawiam[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pracuję na legalu i narazie nie stać mnie na brazila :) a wersja testowa renderuje do 1024x768.... i to z napiskami....

 

... i może to głupio zabrzmi ale nie lubię \"kraść\" oprogramowania bo niechciałbym aby moje prace też kradziono ;) (to taki wywód filozoficzny....)

 

pozdrawiam[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz jeden czlek na planecie chce byc legalny, wiec moze by tak nie doradzac mu kazyy, czy innych oslow? A przecie nie tyllko brazil jest, bo bardzo dobry darmowy Vray, i mnostwo innych niezaleznych rendererow ( troche upierdliwych w obsludze, ale calkiem przyzwoitych ).

Co do car painta, to sie da i to calkiem spoko, szit, niestety nie mam maksa zainstalowanego wiec tylko z grubsza podpowiem: falof w difuse, ustawiony na fresnela, w nim drogi fallof, ustawiony na shadow-light, i ewentualnie w nim jeszcze jaka mapa symulujaca grain. ( albo wszystko to samo w troche innej kolejnosci, nie pamietam niestety)

Co do hdr, to podobny efekt mozna uzyskac, mocno kontrastujac mape odbic, nie zawsze musi to dzialac, ale od czego w koncu jest photoshop, after effect i nne podobne? W sumie to malo jest dobrych rendrow, nietknietych dodatkowa obrubka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności