Skocz do zawartości

Gwiezdne wojny, miecz świetlny i ja + animacja podwójnego miecza + GŁOSUJCIE NA BITWĘ


hkropinski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Duuuzy rozmiar... 14MB ale na moje warunki dosc fast sie sciaga: srednio 100kb/s jakby nie bylo ograniczen na serwie(albo ruchu) wyciagnol bym 700kb/s =] No dobra

Dlugosc: 11sek?? heh

Pozatym Jedi nie wykonywal by takich ruchow, miecz sie trzyma oburacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak:

1 nigdy w życiu nie miałeś miecza w ręku- to widać....

tytuł jest bardzo trafny- animacja wyglada jkaby to miecz wodził twoją rękę..polecam pomachać troszkekijem przed nagrywaniem nastepnego materiału...jaieś2 tygodnie powinny cię troszkę obeznać z bronią....stań naprzeciwko drzewa i staraj się w nie uderzać mniejwięcej w 2/3 ostrza z ośmiu kierónków (po krzyżu i po X)

dwa, włacz na ten miecz blura (ale nie image-którego jak widze dałeś) tylko object-to nie będzie wygladał jak czerwony patyk...

 

no i powodzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski - to chyba slabo czytales :) a po drugie jesli chcesz to robic w maxie to zycze powodzenia, nie jest to chyba najlepszy sposob na ten efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... myślę ze to dobry pomyśl na zabawę, zaprosiłem kumpla zrobiliśmy mały spontan…

obrabiam w lightwavie, nie wiem jaka metodo ale jakoś wychodzi, nie tak jak na gwiezdnych wojnach. Zastanawiałem się trochę i tak to nie wyjdzie jakby miecz był prawdziwy chyba, że by świeci baaaaaaardzo mocna… i morion jest za duży jak na kręcenie kamerą… ale zostawmy te pierdoły i proponuję jakaś mała bitwę typu Speed lightsaber efekt… ja ma cos takiego na początek(nieskonczone ale jest).

AVI 600kb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"powiedz jagodo dlaczego niby max nie jest dobry do robienia miecza? właśnie robiętak półminutowy film i nie narzekam na efekty :)"

 

No cóż, programy do obrobki filmow maja takie narzenie jak Track Motion, dla tych co nie wiedza sluzy to do sledzenia w filmie jakiegos punktu, i tak np. mozna wybrac poczatek i koniec miecza i sledzic te dwa pkt. Dla uflatwienia sledzenia zamieszczamy na koncu i na poczatku kija odblaskowe kulki, i co bardzo wazne musimy miec w miare dobra kamerke zeby kukli zbytnio sie nie rozmazywaly :). Nastepnie program za nas wykona wszystkie odpowiednie operacje a my tylko jestesmy zmuszeni do wykonania linii miedzy punktami i dodania efektu glow... niestety nie wyglada to tak pieknie jak opisuje bo zawsze zdarzy sie ze trzeba interwencji czlowieka i co jakis czas poprzesuwac punkty sledzenia... ale tak i tak pracy jest mniej niz w max-ie gdzie trzeba samemu przesuwac vertexy... chyba wystarczajaco przekonujacy powod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max tez posiada trakowanie materialu video. Smugi zamontujesz wlanczajac motion blura lub uzywajac plugina o nazwie "Ghost Trails " ktory robi typowy efekt ewidentnego zostawiania sladu ktory mozesz sobie regulowac wg. wlasnej potrzeby.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.hkropiński jak już mówilem nie ma za co :)

2.jagodo, niestety nie masz racji widaćze czegostakiego nie robiłaś...przy walce mieczem na jednej klatce miecz moze się obrócić o ponad 180 stopni. zresztą najlepsi i tak tego nie wykorzystują..jeśli chodzi o miecze świetlne to zajżyj na http://www.ryan-w.com..to najlepszy gosc od tego wśród amatorów...a lidzie z ilm też nie używali track motion :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra fakt faktem ze gosciu tego w max-ie nie robil tylko w AE, zreszta to wcale nie jest takie trudne... zapodaj jakis filmik to zmontuje cos podobnego ;] :P ale przyznam ze filmiki tego goscia wymiataja... nawet wydaje mi sie ze lepsze te miecze niz w SW3 :) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu facet dobrze wykonal zadanie w afterze, ale to wcale nie oznacza, ze inne programy nie zrobia tego rownie dobrze lub lepiej. To tak jak by stwierdzic, ze w Maxie mozna lepiej cos wymodelowac niz w LW.

Miecz to akurat to jest taki prosty efekt ktory mozna uwierz mi wykonac na wiele sposobow i kazdy z nich moze byc bardzo dobry. Nie ma sie nad czym rozwodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to prawda, ale to Jagoda dyskwalifikował maxa w przedbiegach...ja go tylko broniłem..a co do mnogości technik to w samym maxie znam jakieś 4 metody robienia mieczy różniące się szczeółami, aczkolwiek inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pol roku bawilem sie efektem light sabre i uznalem ze najlepszym programem do tego jest max. Wszystko co jest potrzebne do tego efektu mozna tam uzyskac smugi itd. Ale to nie jest takie proste do tego trzeba dojsc samemu metoda prub i bledow. Moj efekt miecza swietlnego z maxa wyglada tak wystarczy tylko podlozyc pod to animacje z aktorem machajacym mieczem. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MtK -> skąd takie stwierdzenie ? W filmach nie raz Jedi się jedną ręką posługiwali, a to jest tylko test efektu.

 

Jagoda -> efekt w MAX`ie da się zrobić jak najbardziej (a raczej jego podstawę, tutek na max3d.pl to pokazuje). Choć w przypadku efektu na filmie to na pewno lepiej tak jak mówisz.

Co do stwierdzenia, że efekt lepszy niż w EIII - IMHO zupełnie bez sensu. Jak możesz stwierdzić, że kopia jest lepsza o oryginału skoro z założenia ma go naśladować ?

 

Traitor -> Ghost trails sprawdzają się tylko jeśli masz efekt z obu stron ostrza (najlepiej kopie instance) i jeśli rogi generowanego śladu są zaokrąglone. Ale ogólnie plugin tu też może służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sobie poeksperymentowalem z robieniem swietlnych mieczy i stwierdzam ze najlepiej jest jednak ustawiac ksztalt miecza wraz z rozmyciem dla kazdej klatki osobno, tak wiec zwracam honor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to ja zeby rozladowac sytuacje, dodam cos od siebie, kazdy chyba robil miecz swietlny kiedys... robilem i ja. Filmik na pewno nie jest przykladem jak to robic, ale jest smieszny [wystepuje moj kumpel] :D tutaj zapodaje zdiecia archiwalne... pare lat wstecz http://www.soltys.biz/smieci/luk_in_action.avi [xvid, 900kb]

 

hkropinski -> ladnie wyszlo ;) /srry jak ot

[edit]

Prosze zwrocic uwage na orginalny stroj Lucka Skywalkera, łącznie ze specjalistycznym pasem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche za duzy wewnetrzny glow pozatym w niektorych momentach zle miecz jest ulozony... musisz jeszcze troche popracowac :)

 

ocwa -> rysujesz tylko to co jest widoczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (tj. 10,06,2005) pobrałem z neta 30 dniową wersję 3ds maxa i zamierzam sie jak najwięcej nauczyć rzeczy potrzebnych do projektowania tam i liczę na pomoc od uczestników forum. Dzięki że chcesz pomóc. Jak będę potrzebował pomocy (a będę potrzebował na pewno) to się odezwę. Jak co to moje gg to: 2449153. Ja też służę pomocą:D. Jeżeli chodzi o miecze wykonane w photoshopie to wychodza bardzo fajne ale niestety w moim wykonaniu narazie na zdjęciu. Pomoc mile widziana w każdej chwili......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam poogladać pare filmików z vfs.com tematycznie visual effects reels

mozna wyciagnac pare wniosków, odnośnie nie modelowania czy animowania, ale samego efektu koncowego czyli wszelkiego rodzaju dopasowania do sceny (swiatlo, cien, podklady, kolorystyka)

 

co do twojej animki .. hmmmmmm :) trening czyni mistrza, więc machaj dalej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos malo osob uczestniczy ostatnio w tym watku..... ale mam nadzieje ze chociaz zagladaja czasami. OK jedna osoba potwierdzila chec takiej mini bitwy oto moja propozycja jka by to moglo wygladac. Prace umieszczane by byly do np 20 lipca no a puzniej glosowanie??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności