Zobacz pełną wersję : --== FAQ v1.0 BETA GOTOWE ==--

Acid_19
08-06-03, 11:36
Oki. Pokaze wam to, co powstalo do tej pory. Narazie malo tych pytan, bo nie ma tutaj wspolpracy... Gdyby kazdy napisal chocby jedno pytanie i w miare mozliwosci odpowiedz.. to byloby super...
No coz.. Luknijcie to co jest teraz i ocencie..

!!Aha.. potrzebuje pomocy przy tescie porownawczym REDERERów...!!

FAQ v1.0 BETA
http://strony.wp.pl/wp/alana/faq.html

[Post został wyedytowany: 8-6-2003 by Acid_19]

Karawan
08-06-03, 11:51
troche malo,dodalbym jak zrobic efekt miejscowej przezroczystosci i czym sie roznią materialy standardowe od tych z np. brazila. i jak wlaczyc GI w roznych renderach.

sikham
08-06-03, 13:18
wow chyba sie zabiore za pomaganie ci jeszcze mocniej bo fajnie to wygląda [piwo]

Acid_19
08-06-03, 13:27
Wlasnie o to chodzi... Sam nie jestem wszystkiego napisac.. KARAWAN.. jesli cos wiesz na ten temat, to napisz...

Ja nie mam pojecia o rendererach...
Sikham... czekam z niecierpliwoscią

[piwo]

Karawan
08-06-03, 15:50
1) efekt miejscowej transparetnosci - w materiale OPACITY albo TRANSPARENCY wrzucic
a) namalowaną maskę (w jpg) gdzie bialy to przezroczyste calkowicie a czarny to nieprzroczyste
b) albo mape noise

2) wiem tylko jak wlaczyc w brazilu - direct illumination+skylight+indirect Ilum + skylight. nie wiem jak w innch bo nie uzywalem finala i innych

Acid_19
08-06-03, 17:03
Mały update:

NADAL szukam kogos, kto mi pomoże przy opisie rendererów..

A co w przyszlości? Na pewno rozdziele pytania na kategorie.. np. pytania tyczące sie FORUM, MODELOWANIA czy EFEKTOW...

saygon
08-06-03, 19:44
hmm, muszę powdzieć, że byłem sceptycznie nastawiony, bomyslałemże bedzie to slomiany zapał, ale przyznaję się myliłem się kawał dobrej roboty. Gratulacje.

Phantom
08-06-03, 19:52
zgadzam się z przedmówcą...[piwo] dla acida...co do u2u to sorry ale ja się na 3D nie znam i nie wiem jak miał bym ci pomóc :D

pozdro...

MeG
08-06-03, 20:01
swietne!
podziwiam za pomysl i przedewszystkim za zapal!!
mysle ze jesli saygon mi pomoze to opracujemy wkrotce temat o net renderingu
w maxie i dodasz to tez do FAQ
albo np powtarza sie pytanie jaki komputer mam wybrac do maxa czy cos w tym stylu
jak mi sie co przypomni to napisze :)

Karawan
08-06-03, 21:33
nie cieszcie sie bo to nie koniec :)

jagi
08-06-03, 22:14
Wydaje mi się, że owiele lepiej było by gdyby każdy mógł zadać soje pytanie i ewentualnie jeżeli ktoś by znał na nie odpowiedź to wy odpisywał. Ale do tego trzeba PHP i ewentualnie Bazy danych. Ale pomysł fajny.

Acid_19
08-06-03, 22:18
Jagoda... pomysl jak najbardziej trafny.. Ogolnie TUTAJ kazdy moze wpisywac pytania i odpowiedzi, a na pewno je zamieszcze.. Co do FAQ... tak jak pisze... wersja WCZESNA BETA :D.. wiec pewnie wiele sie zmieni..

Dzieki za pochwały co do zapału :)... No fakt faktem... mam zamiar dalej kontynuowac ten pomysl... i mam nadzieje, ze teraz szersze rzesze ludzi pomogą mi w tym... :)

Pozdro @ll

Acid_19
09-06-03, 13:04
next update...

wiecej pytan opracuje wieczorkiem..
Pozniej porozdzielam je na kategorie..

Jakies sugestie???

Acid_19
09-06-03, 13:51
Tak sie zastanawiam, czy to co robie ma sens...

Dwa razy pytalem Adka przez u2u, co sądzi o tym faq, czy zamiesci jak bedzie skonczone na forum i dwa razy nie uzyskalem odpowiedzi...

Czy to wielka filozofia napiasac jedno zdanie w stylu:
SPOKO. NIE ma sprawy albo..
nie.. to bez sensu, nie mecz sie...

ftorek
09-06-03, 14:08
hej!

fajna sprawa - tylko ze:
powinienes sie wystrzegac textow w stylu \"to jest beznadziejnie proste\" bo ktos sie moze zniechecic/obrazic jak mu nie wyjdzie

jak znajde czas to cos napisze :)

SiD
09-06-03, 14:25
Dla mnie to wszytsko fajnie wygląda , czaytelnie i wogóle przezjrzyscie , Bravo :D

Acid_19
09-06-03, 15:26
Dzieki ... i racja.. :).. FTOREK.. wywalilem troche tekstów w stylu TO PROSTE :D...
Wieczorkiem zrobie update\'a.

AP. czy ktos moze sie zwrocic do wyzszej instancji (ADKA) by sie jakos ustosunkował do tego FAQ? Bo mnie jakos zlewa...

sikham
09-06-03, 15:33
Adek cie nie zlewa poprostu jest zapracowany i tyle na odpowiedz maila trzeba czasem czekać 3 dni ( ale takie są uroki bycia adminem )

Acid_19
09-06-03, 17:41
Dzisiaj wiecej nie zrobie:

Musze poprawic ulozenie obrazków a takze niektore kolorki...

Dzisiaj jednak nic wiecej nie zrobie :). Wychodze do panienki..

Phantom
09-06-03, 17:43
qrcze tak patrze na ten FAQ i myśle że może ja bym się z niego czegoś nauczył [hmmm] wkońcu zielony w maxie jestem :D

Acid jak się źle naucze maxa to mash przechlapane :P

pozdro...

Acid_19
09-06-03, 17:49
Hehe. No w zasadzie to masz racje. Faq pisze bardzo prostym jezykiem i wszystko staram sie wyjasniac ŁOPATOLOGICZNIE.

Jutro jak wstawie opis interfejsu maxa, to juz na pewno sobie poradzisz :D

sikham
09-06-03, 17:59
aż miło widzieć \"by sikham\" :)

[piwo]

Acid_19
09-06-03, 18:12
Sikham, chcesz widziec wiecej takich cusiow... :).. to pracuj :D...

ap. wywalilem linie pod linkami.. teraz wsio jest bardziej przejrzyste...

sikham
09-06-03, 18:19
:cool: ale już nie wiem jakie pytania wymyślać

Adek
10-06-03, 08:26
Świetnie! Prawdę mówiąc jakiś miesiąc temu zacząłem budować sam FAQ na stronę jako osobyn dział. Myślę ,że dobrym pomysłem będzie połączenie sił :)

Acid_19
10-06-03, 10:19
Własnie na to liczę... bo samemu nie mozna za duzo zrobic... potrzebuje tylko wiedziec, na jakies zasadzie opierałaby się ta wspolpraca...

Adek
10-06-03, 10:44
Na stronie po lewej dodaje dział FAQ. Na dole podpisuje osoby mające jakikolwiek związek z FAQ itp ... itp ... taki standardzik ...

[Post został wyedytowany: 10-6-2003 by Adek]

Acid_19
10-06-03, 11:03
Spox, ale mi chodzi o to, w jaki sposob z dwoch faq powstanie jedno? Rozwiazanie jest proste, ze pytania z jednego powedrują do drugiego. U mnie jak widzisz jest ok 20 pyt.. jesli masz wiecej, to mozesz wykorzystac moje opracowania ze strony. Jesli mniej, ja moge wykorzystac twoje.. w kazdym razie na u2u wysylam ci moje gg.. bedziemy mogli pogadac..

Pablo
11-06-03, 07:45
[b]mozesz to dodac jescze do FAQ

http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=4644&page=1#pid47316

pozdr

Fr3d3k
11-06-03, 10:03
Nie wiem czy te sie czesto powtarzaja ale..
-Jak przypisac kosci do modelu
-skad wziasc i jak zainstalowac shag hair\'a
-jak zrobic rowki np. w samochodzie za pomoca opcji booleon
-jak zrobic fajnie wygladajacy lakier samochodowy
-kilka razy tez byla mowa o: jaki tablet do max\'a

Adek
11-06-03, 10:23
OK. Acid - mysle ze mozemy omawiac wszystko mailowo lub na forum ...

po egzaminach doropie w menu pozycje FAQ i postaram sie jakos to zorganizowac. Jest to strasznie przydatna rzecz.

Acid_19
11-06-03, 16:29
hehe.. Widze Adek, ze ty identycznie jak ja :D... egzaminy :) i brak czasu hehe

Dzisiaj wlasnie bronilem dyplom (skonczylem technikum)... no i wybronilem na 6 :).. Teraz edukacja do jednego egzaminu, a jutro wizyta na politechnice wrocławskiej :)

Ap. dzieki za pytania.. Jak najbardziej zostaną umieszczone we FAQ!!.. Niestety narazie nie jestem w stanie tego zrobic... jak juz wspomnialem.. CZAS.. CZAS i jeszcze raz CZAS!!!...

ale dzieki za aktywnosc!!..

Acid_19
14-06-03, 15:11
Mały update mojego faq...

jak wam sie podoba taka organizacja strony??? chodzi mi o podział..

teraz zaczne sobie opracowywac te pytanka...
Wszelkie nieprawidlowości proszę zglaszac na u2u...

Dr. eA
16-06-03, 22:05
Mi sie podoba, chociaz biorac pod uwage to ze tych pytan bedzie xxx razy wiecej moze podzielic je na kategorie (tak jak tutki czy plugi)?

I jeszcze kilka pytan:
- jak ustawic standardowe swiatlo w viewporcie nie kasujac istniejacych (ctrl+L;))
- jak u Brazilu otrzymac miekkie cienie
- system operacyjny a stabilnosc maxa (mozna zrobic ankiete na forum:))
- simcloth vs reactor

pozdrawiam:cool:

Acid_19
16-06-03, 22:09
to z tymi kategoriami to wiem wiem..

co do swiatel.. takie pytanie juz jest

co do renderow.. NIE MAM O NICH POJECIA.. wiec zostawiam to wam

co do dalszego rozwoju faq. uporam sie z egzaminem i biore sie do pracy :)

Dr. eA
22-06-03, 22:01
A dostales mojego Boolean\'a? Jeszcze proponuje dodac pytanie: jak zrobic teksture wody:)

Pablo
28-08-03, 13:53
[b]Hmmm..czemu ten temat tak ucichnął? myślę ze to bardzo dobry pomysł i na pewno sie przyda...bo znowu pytania sie powtarzają...

pozdr