Skocz do zawartości

--== FAQ v1.0 BETA GOTOWE ==--


Acid_19

Rekomendowane odpowiedzi

Oki. Pokaze wam to, co powstalo do tej pory. Narazie malo tych pytan, bo nie ma tutaj wspolpracy... Gdyby kazdy napisal chocby jedno pytanie i w miare mozliwosci odpowiedz.. to byloby super...

No coz.. Luknijcie to co jest teraz i ocencie..

 

!!Aha.. potrzebuje pomocy przy tescie porownawczym REDERERów...!!

 

FAQ v1.0 BETA

http://strony.wp.pl/wp/alana/faq.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Karawan

troche malo,dodalbym jak zrobic efekt miejscowej przezroczystosci i czym sie roznią materialy standardowe od tych z np. brazila. i jak wlaczyc GI w roznych renderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karawan

1) efekt miejscowej transparetnosci - w materiale OPACITY albo TRANSPARENCY wrzucic

a) namalowaną maskę (w jpg) gdzie bialy to przezroczyste calkowicie a czarny to nieprzroczyste

b) albo mape noise

 

2) wiem tylko jak wlaczyc w brazilu - direct illumination+skylight+indirect Ilum + skylight. nie wiem jak w innch bo nie uzywalem finala i innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietne!

podziwiam za pomysl i przedewszystkim za zapal!!

mysle ze jesli saygon mi pomoze to opracujemy wkrotce temat o net renderingu

w maxie i dodasz to tez do FAQ

albo np powtarza sie pytanie jaki komputer mam wybrac do maxa czy cos w tym stylu

jak mi sie co przypomni to napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że owiele lepiej było by gdyby każdy mógł zadać soje pytanie i ewentualnie jeżeli ktoś by znał na nie odpowiedź to wy odpisywał. Ale do tego trzeba PHP i ewentualnie Bazy danych. Ale pomysł fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda... pomysl jak najbardziej trafny.. Ogolnie TUTAJ kazdy moze wpisywac pytania i odpowiedzi, a na pewno je zamieszcze.. Co do FAQ... tak jak pisze... wersja WCZESNA BETA :D.. wiec pewnie wiele sie zmieni..

 

Dzieki za pochwały co do zapału :)... No fakt faktem... mam zamiar dalej kontynuowac ten pomysl... i mam nadzieje, ze teraz szersze rzesze ludzi pomogą mi w tym... :)

 

Pozdro @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, czy to co robie ma sens...

 

Dwa razy pytalem Adka przez u2u, co sądzi o tym faq, czy zamiesci jak bedzie skonczone na forum i dwa razy nie uzyskalem odpowiedzi...

 

Czy to wielka filozofia napiasac jedno zdanie w stylu:

SPOKO. NIE ma sprawy albo..

nie.. to bez sensu, nie mecz sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ... i racja.. :).. FTOREK.. wywalilem troche tekstów w stylu TO PROSTE :D...

Wieczorkiem zrobie update\'a.

 

AP. czy ktos moze sie zwrocic do wyzszej instancji (ADKA) by sie jakos ustosunkował do tego FAQ? Bo mnie jakos zlewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox, ale mi chodzi o to, w jaki sposob z dwoch faq powstanie jedno? Rozwiazanie jest proste, ze pytania z jednego powedrują do drugiego. U mnie jak widzisz jest ok 20 pyt.. jesli masz wiecej, to mozesz wykorzystac moje opracowania ze strony. Jesli mniej, ja moge wykorzystac twoje.. w kazdym razie na u2u wysylam ci moje gg.. bedziemy mogli pogadac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te sie czesto powtarzaja ale..

-Jak przypisac kosci do modelu

-skad wziasc i jak zainstalowac shag hair\'a

-jak zrobic rowki np. w samochodzie za pomoca opcji booleon

-jak zrobic fajnie wygladajacy lakier samochodowy

-kilka razy tez byla mowa o: jaki tablet do max\'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.. Widze Adek, ze ty identycznie jak ja :D... egzaminy :) i brak czasu hehe

 

Dzisiaj wlasnie bronilem dyplom (skonczylem technikum)... no i wybronilem na 6 :).. Teraz edukacja do jednego egzaminu, a jutro wizyta na politechnice wrocławskiej :)

 

Ap. dzieki za pytania.. Jak najbardziej zostaną umieszczone we FAQ!!.. Niestety narazie nie jestem w stanie tego zrobic... jak juz wspomnialem.. CZAS.. CZAS i jeszcze raz CZAS!!!...

 

ale dzieki za aktywnosc!!..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba, chociaz biorac pod uwage to ze tych pytan bedzie xxx razy wiecej moze podzielic je na kategorie (tak jak tutki czy plugi)?

 

I jeszcze kilka pytan:

- jak ustawic standardowe swiatlo w viewporcie nie kasujac istniejacych (ctrl+L;))

- jak u Brazilu otrzymac miekkie cienie

- system operacyjny a stabilnosc maxa (mozna zrobic ankiete na forum:))

- simcloth vs reactor

 

pozdrawiam:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności