Skocz do zawartości

Pomoc w ustaleniu wymiarow budynku.


Ka21k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o pomoc w sprawie ustalenia wymiarów tego budyneczku.

Jest mi to potrzebne poniewaz musze go wymodelowac w skali 1:1, ale nie bardzo wiem jakie przyjac proporcje.

Jesli ktos potrafi to zrobic to bardzo bym prosil o ustalenie:

- wysokosci pietra

- szerokosci okien

- dlugosc, szerokosc i wysokosc tego budynku

 

Niestety mam tylko te dwie referencje.

 

http://www.bayciti.net/new/images/buildings/178/802.jpg

 

http://www.bayciti.net/new/images/buildings/178/803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

geometria wykreślna:jedna z pasjonujących godzin na zajęciach z tegoż przedmiotu:

wykładowca w szale kreślenia kredą po tablicy w ręku trzyma jednocześnie cyrkiel, ekierkę i linijkę. w pewnym momencie zatrzymuje się i na chwilę odchodzi od tablicy, zsówa okulary. znowu się zamyśla. Wtedy jeden ze słuchaczy podnosi rękę i woła:

Ja wiem panie mgr ja wiem.

Tak słucham.-mówi wykładowca.

Tam po lewej stronie tablicy, w górnym rogu. tam się jeszcze zmieści jakaś kreska.

pozdrawiam wielbicieli geometri wykreślnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. PhotoModeler:

 

1. minimum 3 zdjecia obiektu (aby wygenerowac model)

2. ladujesz fotki

3. zaznaczasz te same punkty na zdjeciach

4. klikasz butona i masz model 3d wraz z nalozonymi texturami (ze zdjec) :cool:

 

kiedys tak w 5 min zrobilem model kiosku na moim osiedlu :D

 

do mierzenia odcinkow nie musisz miec az 3 zdjec ale musisz znac przynajmniej 1 wymiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująco sie rozwija. :D

Szukałem, szukałem i nic nie wyszukałem pozatym iz jest to bank w StLouis, ale nawet na stronie tego banku nie mieli zadnych fotek budynku.

Na razie okreslilem proporcje wielkosci okna i na tej podstawie zaczne budowac swoj model.

Wystarczyla kartka w kratke i kilkanascie minut czasu. :)

Na koncu najwyzej calosc przeskaluje do odpowiednich rozmiarow.

Wielkie dzieki za wszystkie komentarze.

 

Zaciekawil mnie ten PhotoModeler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaki drogowe - gdyby to było w Polsce to ok, idę i mierzę. Niestety pozostaje kwestia odległości tego znaku od krawędzi budynku. Więc na oko przyjmując wymiar znaku i odległość do budynku to już wychodzi niezły błąd.

Żywopłot - tego nie będę komentował

Osobiście jeżeli mam tylko maxa do wyboru to:

1. tworzę kamerę

2. włączam widok w jednym oknie z kamery

3. wstawiam twoje zdjęcie jako tło w oknie camera view (nie tworzy się perspektywa a to ważne)

4. tworzę sześcian, obracam go i podnoszę albo obniżam do momentu aż nie pokryją mi się jego krawędzie z krawędziami budynku (np. krawędzie okien stanowią ideale linie odniesienia i występują na 3 różnych wysokościach a dodatkowo leżą na tych samych płaszczyznach bocznych)

Problemem może być tu ogniskowa kamery która może być inna niż aparatu z którego było robione zdjęcie więc jakiś błąd może wystąpić. Dodatkowo niewiadomo na ile był skierowany aparat do góry.

Ale jeżeli sobie z tym poradzisz to gdy już ustawisz odowiednio sześcian to konwertujesz go do poly, włączasz opcję cut i wycinasz w nim okna i inne elementy widoczne na budynku. Jeżeli jest wszystko dobrze ustawione to przy wycinaniu okien w oknach front i left powinny powstać na płaszczyznach bocznych sześcianu linie mniej więcej pionowe i poziome. Jeżeli będą bardziej pochylone to znaczy że sześcian był źle ustawiony i musisz zacząć zabawę od początku.

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności