Skocz do zawartości

pytania odnośnie st


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

no to teraz sie dopiero zacznie ;) (studiuje podstawy st)

1) czy używając opcji double-horizon w diagnostic shape można wczytać inną bitmape ?

2) w jakim formacie najlepiej przerzucać surfy i krzywe pomiędzy rhino a st ?

3) gdzie tu jest coś takiego jak dupedge w rhino ?

4) i jeszcze jedno pytanko - można gdzieś pobrać triala studioviewer 12 ? mam st11 a tu nie dawali :P

 

ps nie myślcie sobe że nie szukałem ;)

mam 2 pdf'y - 'LearningSurf' i 'TechnicalSurfacing' i szukam ale nie wszystko jest ;) a w google to na temat st to jeszcze mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. czekaj tak masz duble horizonta jako mapke stalą iii i user defined texture gdzie nazwa mowi sama za siebie standardowo mapka nieba a co tam wcisniesz to twoje bo tu mozna zmienic

2. pewnie IGES.

3.w palecie >>curve edit >> duplicate curve.

4 nie po jaka cholere ci on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niewiem czy źle widze ale po prawej na panelu w Diagnostic Shading to mam tylko shade, single color, srf layout, srf evaluation, hor/vert, no i double-hor, i dwa przyciski niezdefiniowane :?

2 & 3 - dzięki ;)

4. a tak chciałem sie rozejrzeć co tam ciekawego bo tak reklamują ;)

 

aha i jeszcze jeden motyw tylko sie nie śmiej ;) odpalam st to mam jakis tryb że klikając na obiekt go zaznaczam, wchodze w ten panel co na obrazku, wybieram jakis command, robie sobie za pomocą niego , i potem mam problem z wyjściem z tego trybu :o jak mam przejśc spowrotem do trybu zaznaczani ? klikam na tą ikonke w panelu drugi raz i nic.

kkj8ip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to ty uzywasz alias studio wszystko jasne ;) heh wsumie w takim wypadku to ciezko by bylo no chyba ze wymusic tak to troszke albo gdzies mozna zdefiniowac choc by to bylo dziwne gdyby mozna bylo skoro niema w Studiu a w autostudio jest to moze oznaczac ze sie nieda ale mozna cos zamieszac czyli w plikach poprostu w katalogu /pix sa bitmapy odpowiedzialne za to wlasnie mozna podmienic ../pix/double_horizon.rgb na inny plk o takim roszerzeniu powinno teoretycznie zadzialac

 

4. to jest tylko do ogladania plikow wire iges i nakresleniu gdzie sa bledy ktore trzeba poprawic i taki zrzut wedruje spowrotem do tych co cos tam tworza by wiedzieli co trza poprawic

 

5.ctrl+shift+RMB i tu pick object lub na palacie pick>>PICK OBJECT

ale polecam nauczenie sie podstawy uzywania popup menu inaczej zginiesz ;)

 

--edit--

normalnie zapomnailem wszystkie podstawy porusznia sie po scenie obroty itp sa pokazene na filmikach w katalogu ../bin/movies/01_movie.wmv - 07_movie.wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności