Skocz do zawartości

importowanie z CADa


araye

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie odnośnie najlepszej metody importowania modelów z CADA.

 

Pytanie pierwsze:

 

1. Gdy mamy zaokrąglone powierzchnie po importowaniu nie sa lukami lecz polączonymi prostymi. Jestem początkującym i cos pamietam o opcji subdivide... ale nie jestem pewien.

 

2. Druga sprawa: Jak robie caly model w cad'ie w jaki sposob importowac do maxa aby nie dzielilo boki sześcianów na 2 trojkąty??

 

wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

z tego co wiem to siatka płaska importuje się w maxie do splina z pliku dwg, i jest bardzo ładną krzywą.

bryły exportowałem tylko z A-cad mechanical, troche to smieszne ale dokładnosć wyexportowanej siatki była zalezna od tego jak dokładnie była wyświetlana w oknie widokowym - troche mi zeszło zanim do tego doszedłem :),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie tez sprobowal zaimportowac ustawiajac zamiast domyslnego 1 parametr 0,025... w surface deviation for 3d solids.. no i okazalo sie kilkadziesiat kresek jest tak cholera skomplikowanych ze ledwo co przesuwam viewport.. a nie mam slabego kompa.. byc moze to wina skali..

 

Ale odkrylem jeszcze jedno ze max odczytuje krzywe z autocada jako spliney i jesli mamy np luczek prosta luczek i prosta to zeby tworzyly calosc musimy je polaczyc ... funkcja attach.. No chyba ze w autocadzie ten ksztalt byl polylinem rysowany.

 

Wie ktos jak przyspieszyc view porty?

 

A tak swoja droga to wczesniej importujac rysunki z cada mialem wszystko domyslnie ustawione i luczek mial iles tam brzydkich linii ktore prowadzily do jakiegos wiezchola co sprawialo ze zle nakladalo sie texture extrudowalo itd. ale wszystko tzn cala warstwa byla jednym obiektem a teraz jak rpzestawilem ta wartosc z 1 na 0,025 i znow wrocilem do 1 i zaeksportowalem to samo to luczki zaimportowaly sie jako odzielne spliny kazdy z luczkow to nic ze byly na jednej warstwie a ponadto nie bylo juz masy linii od lukow zaokraglen do wierzcholkow... czyzby zmienilo sie cos jeszcze?

 

Penny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności