Skocz do zawartości

Pierwsze problemy z mentalem:)


Sharp

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie...:

Po pierwsze jak chce zrenderowac np. boxa z texturami to nic mi prawie nie renderuje...w tym oknie od renderingu pisze mi w jednej linijce ze nie ma shadera od texturowania czy jakos tak. Te shadery sciaga sie skads?

Po drugie to nie znam sie jeszcze na opcjach i nie to ze renderuja mi sie z 2 boxy przez 20 min to jeszcze brzydko cienie wychodza-jak to poustawiac zeby bylo ladnie? Tu przykladowy obrazek jak to wyglada:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sharp: czytaj dokumentacje. Otoz mental nie przyjmuje maxowskiego filtrowania bitmap typu piramidal ani summed area (w opcjach bitmapy w edytorze materialow). Trzeba dac \"none\" - wtedy mental rendeuje wszystko bez problemu - troche to uciazliwe, ale mental na szczescie po swojemu bitmapy filtruje i robi to dobrze :).

Co do drugiego pytania - nie napisales jakiego oswietlenia uzyles. Jesli GI (a dokladnie FG - FinalGather) to musisz uwazac na ustawienia (na szczescie nie jest ich za wiele). Probne renderingi licz na ustawieniach radiusa WYLACZONYCH (w oknie informacji pojawia sie wtedy radius wyliczony dla calej sceny defaultowo - z reguly o wiele za duzy). Potem wlacz max radius i ustaw tak na 1/4 tego, co mental sam sobie wczesniej wyliczyl (czytaj co wyskakuje w logu renderowania). Samples - raczej nie dawaj wiecej niz 2000. A zaczynaj od 200 (slownie dwustu). Aha no i mental nie bedzie renderowal GI tak szybko jak np vray - raczej jak Brazil.

Ponizej macie probke renderingu z mentala - czas to 1h22m. Ustawienia:

AA Lanczos 1/2, wlaczony DOF, FinalGather 600 i max radius 10, oswietlenie: skylight oraz jedno swiatlo area.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi! Cholernie skomplikowany ten mental ale to cena za swietna jakosc i profezjonalizm ,coprawda przasiadlem jakis czas temu z maxa na maye ale to i tak w pewnym stopniu juz mi pomogliscie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności