Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Fuji MTB


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kurcze nie którzy to mają wyobraźnie.....

 

Ciągle ogladam jakies takie prace, że mało się nie posrma z zachwytu. Piękne, wzniosłe i emanujące pięknem.

 

Dzieła sztuki!!!!

 

Wiesz w twojej pracy nie ma ani dzieła ani sztuki, co nie oznacza że nie może tego być w realistycznych pracach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość ramy jest zrobinoa z cylindrów, najpierw je sobie w odpowiednich miejscach poustawiałem, wyciąłem face\'y w miejscach łączeń dwóch elementów i łączyłem je poprzez connect compound object. Potem ewentualnie poprawiałem pozycje niektórych wierzchołków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, sam się przymierzałem do zrobienia swojego rowerka. Do rzeczy: szprychy powinny byc ustawione w jednakowej odległości (chyba że to Shimano lub Rolf), mufa suportowa trochę za gruba i miedzy główką ramy a widelcem powinny być stery. To tyle narazie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak popatrzyłem na te szprychy.... musze jeszcze raz je porozmieszczać, wentyl dojdzie:) w końcu mowiłem, że jeszcze nie skończona.

Xiz, te stery to chodzi o łożyska i te sprawy czy co? Jeśli tak to oczywiście że zrobię:).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po meshmothie cylindra o dość małej ilości boków dałem extrude ząbków, tyle, że musiałem robić w doch etapach, żeby były od siebie oddzielone, tzn. wybierałem co drugi, jak je wyextrudowałem to brałem nastęnpne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pół na pół:), tylko 4 większe tryby są skonowane i zeskalowane, ten największy robiłem oddzielnie a 2 najmniejsze są znacznie przerobione. Gdybym tak je tylko skalował to najmniejszy trybik wyglądałby chyba jak grzebień[lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK.

 

Jesli rowerek ma być realistyczny to proponuje poprawić tylne tryby - nie chodzi mi o modeling tylko orientację

wg. siebie - ząbki nie mogą być w jednej osi.

Proponuje też pobawić sie troche wagą vertexów - na cały obiekt nałożyłeś MeshSmooth - przez krawędzie które powinny być ostre są zaokrąglone NP przy tylnym kole ucho zaraz przy śrubie która trzyma koło

Reszta jest całkiem spoko.

Sprawa jest o tyle fajna że masz mase referencji w necie i możesz dopracować idealnie każdy szczegół

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem robić tylnią przerzutkę, narazie jest jej tyle:). Coś zwaliłem z proporcjami, albo widelec z tyłu za gruby, albo przerzutka za mała albo najprędzej jedno i drugie:P, poprawię to dopiero jak zrobię całą przerzutkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem za maly ten widelec (czy jak to sie tam nazywa :) )

 

Aha... I nie zapomnij przykrecic sroby przy kolach, bo ci odpadna :D

 

\"Zyczymy dalszych sukcesow erotycznych w domu oraz w pracy\" - Proncislaw (DGU Productions):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności