Skocz do zawartości

Kilka Pytań z Podstaw MAYI


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak ukryć atrybuty (tak się to nazywa?) które są skutecznie uciążliwe szczególnie podczas extrudowania gdzie za każdym razem zostaje utworzony nowy

 

2. Jak usunąć atrybut?

 

3. Czy jest coś jak ChamferEdge ?

 

4. Gdzieś widziałem taki artykuł z 3dsmaxa na Mayę. Gdzie...?

 

5. Gdy wczytuję teksturę z pliku to automatycznie zostaje mapowana na wszystkie obiekty (ograniczenia wersji PLE?)

 

6. Jakie są RS'y pod mayę. Czy RenderMan jest dobry i w miarę prosty dla zwykłego użytkownika?

 

W mayi siedzę od wczoraj; to mój pierwszy model

i to tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

heheheh tez jestem leszcz z majki a szczególnie modelowania :) ale

 

1 nie chwytam o co chodzi.

2. Jeśli atrybutem nazywasz np Translate czy rotate... to klikasz prawym na zaznaczony atrybut i dajesz Lockand Hide.... czy jakostak.... jesłi masz na mysli noda... to majka jest walnięta pod tym wzgledem.... masz costakiego jak Czyszczenie historii.. wtedy wywala wszystko... jeśli pojedynczego noda... to w hypergrafie.... ale tam jeszce nie zabłądziłem ;)

3. jest... nazywa się Bevel Edge.... w ogóle sciagnij sobie jakiś plugin do modelowania ( OMT - OpenMaya Toolbox - THX SEVER).. bez tego maja jest uboga jak max w wersji 0,5 ;)

4. Też go szukałem jednak z krótkiego doświadczenia wiem, że nei ma porównania :)

5. Tak.... jesli obiektami nazywasz siatki pokryte materiałem;) Nie... jesli kanał mapowania ;)

 

6. Nie znam Renderów zadnych.... i nie chce poznawać... ale jest kilka.... Software.... Mental, Turtle...

 

Pozdrawiam.... i powodzenia na nowej drodze zycia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa to atrybuty a historia obiektu, mozna ja usunac poprzez Edit > Delete by Type lub All by Type.

 

Dobrze jest sie tez uzbroic w szelkiego rodzaju skrypty i plugi np.

 

Koshigaya Script Suite

Byron's Poly Tools

Connect Poly Shape

 

Nie byl to art a Pdf o nazwie 3ds Max to Maya Transition Guide dostepny na stronie Alias'a

 

http://www.alias.com/eng/products-services/maya/file/3dmax_to_maya.pdf

 

Rendererow jest juz calkiem sporo ale raczej nie widze sensu ich tutaj wymieniac, Renderman'a radze sobie na jakis czas odpuscic trzeba do niego dosc specyficznego obycia. Na poczatek do wszelkich experymentow z GI polecam Turtle, szybki i bardzo user frendly oraz ma dobra dokumentacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności