Skocz do zawartości

Celeron1700


Ragnarok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm....

 

Celeron to nie jest za dobry procesor do grafiki 3D ze względu na małą ilość pamięci Cache.

 

Jeżeli już chcesz kupować to kup Celeron 2. Oparte są one o jądro Northwood (bardzo dobre jądro, na których codzi Pentium 4) i mają 128 kb Cache. Starsze celerony mają jedynie 64 (Coppermine, Williamete) a całość pracuje na magistrali 400 mhz. Procesor z najmniejszym zegarem to 1.8 jednak jest to lini dolna, więc nie można podkręcić bezpiecznie, dlatego polecałbym np. 2.2 GHZ Cena wersji box to około 368zł-.

 

Co do płyty głównej musi ona obsługiwac procesor typu Socket 478. Jej cena zależy zarówno do firmy, a przede wszystkim od chipsetu. Możesz zdecydować się na Intel 865. Cena takiej płytki firmy Soltek z obsłuygą HT 4xDDR (266-400)/Dual Channel, zintegrowany dźwięk i AGP x8 + ATA 133 to około 500zł. Jeśli szukasz czegoś tańszego to np. Via P4 X400 z podobnymi parametrami lecz bez obsługi HT, za 330 zł (Soltek). Wiedz jednak że chipsety Via nie uzyskał atestu Intelowkiego na współprace z porcesorami Intela.

 

Musisz się zastanowić chwilke. Czego oczekujesz od kompa i co na nim robisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzienx za odpowiedź, ale to jeszcze nie koniec mych rozterek :)

otóż na wakacjach mam zamiar ulepszyc sobie kompa (aktualnie mam buuu celerona 566mhz, rive tnt2, 256sdramu sound blasterka128 i płytke główną : SY-6VBA133ATX VIA133MHz ATA66). no i co teraz? chciałbym wydać nie więcej niż 1000zł. dodam że nie zależy mi na dźwięku jeno na mej ukochanej graficzce :). wydaje mi się że na procesor i płytkę już się zdecydowałem (patrz post wyżej), ale pozostaje kwestia tego, czy pozostałe podzespoły nie będą się \'gryźć\'???? z góry dzienx za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedą się gryść....

 

Riva TnT2 to słabiutka i stara karta. Nawet nie da się z niej SoftQuadro zrobić. Jesli chcesz w maxie robić to wymień na

 

1. Jak masz kase na GeForce 4 Ti4800 najlepiej Gainwarda. (800-850 Gainward, 700 Noname)

 

2. Jak masz śrenio kasy na GeForce FX 5200 128 DDR, najlepiej Gainwarda

(450 zł Noname).

 

3. Jak masz mało klasy to na GeForce 3 Ti200 ( niedrogo myśle że noname za 280-320 zł dostaniesz) lub na GeForce 4 MX 440 64m DDRam, najlepiej Gainwarda (noname - 220 Gainward - 320zł) i przerób na SoftQuadro

 

4. Jak masz bardzo mało kasy to kup GeFrorce 2 Ti200 za jakieś 120-130 zł noname dostaniesz albo używaną. I zrób oczywiście SoftQuadro

 

Co do ramu to troszke mało go. Nie jest on też zbyt wydajny. To Sdram czy zwykłe Dimmy??? Poza tym warto by było żeby magistrala procka i ramu była synchroniczna, Celeron (jeśli na niego się zdecydowałeś) ma magistrale 400 mhz a Sdram 133mhz. Jeśli zdecydowałeś sie na Pentium 4 (duży wydatek) to najlepiej jakbyś se sprawił 2 x 512 DDRam Kingstone 400 mhxz w trybie Dual Channel (2x400= 800mhz , a tyle wynosi magistrala Pentium 4 HT, różnica cenowa miedzy nim a normalnym wynosi 60-70zł na zegarze 2,4 a różnica w wydajności jest ogromna.)

 

No i pytanie na która płyte się zdecydowałeś.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że procesory GeForce mają podobną architekture jak Quadro, można oszukać system i za pomocą specjalnych sterów i oprogramowania zrobic SoftQuadro XXX.

Rodzaj Quadry zależny jest od GeForce jakiego masz.

 

Opłaca się zrobić takie coś ponieważ jest widoczny przyrost mocy. Po zainstalowaniu MAXTERME max viewporty w maxie chodza że aż miło popatrzec, a i możemy uzyskac w vievportach wgląd w niektóre standartowo niedostępne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanie: co to jest wersja BOX i bulk przy procesorach? czym się to różni? aha i ostatnie (chyba) - co trzeba zrobić, żeby obraz z kompa wrzucić na TV????? kolega se kartę kupił i sie nie zna, a że ja nie mam tv-out to też nie mam pojęcia :), no to cze i z góry dzienx za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej każdy sprzęt możemy kupic na 3 sposoby.

 

Wersja Box - w pudełku, ze sterami, instrukcją i wszystkimi akcesoriami.....

 

Wersja Oem - wersja bez niczego, np. procek to sam procke wtedy bez coolera i reszty....

 

Wersja bulk - coś pomiędzy, czyli akcesoria, ale np. brak pudełka czy instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności