Skocz do zawartości

The Guardian - short film asblaze & jaras


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wspólnie z Błażejem Andrzejewskim (asblaze) nosimy się od dłuższego czasu ze zrobieniem animacji. Obecnie jesteśmy właśnie w fazie testów początkowych ujęć. Kilka słów o naszym (niekomercyjnym) projekcie :

Cały scenariusz wraz ze szczegółowym rozpisaniem na ujęcia jest już gotowy.

Docelowo animacja ma mieć ok. 8 minut ale to się jeszcze okaże :) Planujemy kilka ambitnych ujęć ale na razie nie zdradzimy szczegółów :) Będzie dużo reactora, ornatrixa i afterBurna.

W kwesti samej animacji asblaze będzie miał więcej do powiedzenia ale ogólnie Motion Builder poszedł w ruch no i tradycjne kości maxowe.

Kwestia renderingu nie jest jeszcze rozstrzygnięta - z pewnych względów dobry byłby Vray z innych Final Render (hyper GI) znowu z innych mental ... wszelkie rady i sugestie mile widziane ! W miarę postępów będziemy oczywiści dawali apdejty. Na razie wrzucam siateczkę głównego bohatera

i test ornatrixowych włosów - a raczej sztywnych dredów

 

====================================================

testowe animacje

====================================================

 

http://www.gorzow.mm.pl/~handrysik/uj1wlosy3.avi (divx5)

 

http://www.gorzow.mm.pl/~handrysik/uj1_odsuwanie.avi (divx5)

 

http://www.republika.pl/handrysik/testanim01.avi

 

http://www.gorzow.mm.pl/~handrysik/nmb.avi divx5 - 2,8mb

 

http://www.gorzow.mm.pl/~handrysik/nmb2.avi fragment animatika

 

http://www.gorzow.mm.pl/~handrysik/nmb3.avi animatik - poprawka sceny z nietoperzami

 

http://www.gorzow.mm.pl/~handrysik/test02.avi

 

 

====================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki jaras za rozpoczęcie wątku...

Od siebie tylko dodam, że jesteśmy dosć zapracowanymi ludźmi... ale ta animacja to nasze oczko w głowie i oderwanie od codziennych projektów. Dlatego postaramy się informowac was na temat ewolucji projektu dość często.... jednak nie miejcie nam za złe, jeśli updaty będą sie czasem przeciagać ;)

 

Animacja głównie będzie oparta na choreografii postaci... dlatego właśnie MB...

Inna rzecz, że przy tym projekcie chcę opanować to narzędzie w stopniu przynajmniej bardzo dobrym. (dzięki AndrzejZ :)

 

Poniważ hero jeszcze w edycji.... a prace już rozdzielone... wstępne animacje pokazywane bedą z manekinami ;)

 

to chyba wszystko :)

 

Dopiszę jeszcze dla ciekawoski... że przy skinowaniu postaci będę supportował się Majką :)

 

Pozdrawiam

 

aaa.... bardzo ważna sprawa.... nie wszystko co tu widzicie będzie tak samo przedstawione w finalnej produkcji... dlatego możecie czasem wypatrzec bugi, których w ogóle nie bedzie widac w shorcie :)

 

Za wszystkie uwagi bedziemy wdzięczni....

 

[EDIT] Jaras zapomniał dodać, że 8 min to z czołówką i tyłówką... w sumie animacji bedzie ze 2 min ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co tu duzo mowic, umiejetnosci obu panow juz na dzien dobry gwarantuja, ze film bedzie cacy :)

 

powiedzcie cos o fabule.

osiem minut? sporo. zastanowcie sie czy nie za sporo.

powodzenia i pozdrawiam, bedzie tu trzeba czesto zagladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dirty - dzięki , będziemy się starali ze wszystkich sił :) wychodzimy od 8 minut bo zawsze będzie z czego ścinać :) Mamy całkowitą świadomość ile to jest 8 minut !

Animatiki też częściowo są zrobione ale ich nie będziemy prezentować :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem w trakcie twozenia okolo 8-15 min animacji (oczywiscie te 15 min to razem z reklamiami przed filmem ;) ale widze ze moja animka schowa sie w cieniu waszego monstrum :)

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia i najwazniejsze, wytrwalosci!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem ze bedziecie uzywac ornatixa-zastanowilbym sie bo slyszalem ze jest klopotliwy natomiast 3ds 7.5 oferuje wloski z dynamika przeliczana realtimeowo lub do pliku oraz wiele rodzajow generowania wloskow:geometria mr primitiwes i jescze cos tam natomiast geometria daje mozliwosc wykozystania ambient occlusion mentalowego-tyla ode mnie i powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zabiorę głos również w imieniu jarasa :)

Dziękujemy serdecznie za słowa poparcia i wiary w nasze siły... Dziekujemy też za okazaną nam chęć pomocy... To dla nas bardzo cenne.

 

Ze swojej strony obiecuję, że będę starał się przy projekcie spędzać min 2 h dziennie (oprócz wakacji i niedziel.... Słonko ;)

 

Jeszcze raz..... dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości naszego moderatora... Leru... który udostępnił nam lwią część swojego serwera... postanowiliśmy dzielić się z wami każdym.... nawet najmniejszym postępem w pracy....

Będziemy jednak szanować przestrzeń ftp ... i często klip bądź still będzie zastępowany nowszą wersją...

 

Żeby nie było bałaganu.... lista linków będzie systematycznie updateowana w 1 poście :)

 

Na początek pierwsze 3s animacji postaci...

Nie myślcie, że uszły mojej uwadze crossy siatek w lewej ręce i całkowity brak ruchów nadgarstków... jednak w planowanym ujęciu postać ta będzie praktycznie niewidoczna a animuje to tylko po to , żeby nabrac wprawy w sofcie... i ocenić timeing :)

 

Postęp jest nikły.... bo na razie to soft rządzi mną.... a nie ja softem.... ale to sie zmieni :)

 

http://www.olsztyn.mm.pl/~leru/aj/testanim001.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam...

 

Idzie sobie kolo, cisza...

Nagle sluszy szelest. Kamera najezdza powoli na jego twarz i gdy gosciu zdaje sobie sprawe co to za dzwiek robi glupia mine, kamera gwaltownie na niego najezdza, a po chwili ujecie zmienia sie w to, ktore pokazales. Pozniej ujecie od dolu, albo od gory na skulonego goscia, az nietoperki znikaja w cieniu.

 

Kamera odprowadza je "wzrokiem" i w kadr wlazi postac, wstajaca z kolan. Oglada sie w ciemnosc, oddycha z ulga, odwraca sie do kamery, a tu SRU! - jeszcze jeden nietoperz wlatuje mu w morde! Koles pada ogluszony, a z dziury wychodzi babcia z reklamy Statoli...

 

Itd. ;)

 

No dobra, ostatni akapit mozna pominac ewentualnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator - dzięki :) całkiem fajny pomysł ! babcia się tylko trochę niekonweniuje ;)

a tak poważnie to mamy inny problem - chcemy żeby nasz bohater pozostawał w tej części animacji w cieniu dopiero w scenach finałowych będzie widoczny w całości - tajemniczy klimat chcemy wprowadzić na początku

-"...a tu SRU! - jeszcze jeden nietoperz wlatuje mu w morde!..." to jest naprawdę dobre !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator... i jaras :) jak hero stanie przed bramą..... i bedzie odczytywał napis... to z niej wylecą nietoperze.. i bedzie wyszystko cacy ;)

 

W ogóle takie któtkie info ode mnie... pogniewałem siez MotionBuilderem.... poprawiam riga dla hero w maxie i tworze w majce..

 

Niebawem udostępnię jakieś testy obu ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miło z Twojej strony mellodeque ! ... ale efekcior ostateczny .... ech ... kiedy to będzie ?? .... a właśnie ... przy okazji - czy Ty się nie zajmujesz przypadkiem tworzeniem muzyki do różnych takich animacji ? ;) hehe ;) pozdrawiam

p.s. nasze prace są jeszcze w powijakach ale scenariusz i rozpiska ujęć już jest jakby co :) teraz musimy skończyć animatik do całej 1 sceny, ustalić cały proces renderingu , oświetlenia itp i myślę że wtedy będzie widać już coś konkretniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam mieć stresa przed zamieszczaniem kolejnych ujęć ;)

Ciągle szukamy różnych ciekawych kadrów i sposobów jak najlepiej pokazać ujęcie

pyrsk ludkowie ! :)

p.s. ja dopiero uczę się animacji dlatego wolę pytać o wszystko - sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym napisać jedno słówko (ew. zdanie czy myśl)

 

Odnosi się ono (ona) do pozycji bohatera podczas starcia z nietoperkami. Człowiek podczas takiego ataku prawdopodobnie zachowałby się tak, jak każdy z nas się zachowuje w sytuacji zagrożenia. Czyli skulił bardziej, głowę schował bardziej w ramiona. Myślę, że opór jego ciała też powinien być bardziej uwidoczniony pozycją. Bardziej pochylony.

 

Co do testowej animki kadr myślę, że powinien mięc bohatera na środku, szeroki raczej, chcący nadążyć za ruchami Guardiana. Który idą napotyka nietoperki, chce się najpierw im oprzeć ale jest ich tyle, że się nieznacznie cofa. W między czasie dodałbym jedno ujęcie jak się od nich odpędza, kamera blisko głowy, widać twarze nietoperzy, słychać piskich ich przeraźliwe :]

 

btw. fajna była scena z nietoperzami w Emperor`s New Groove :]

 

pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym napisać jedno słówko (ew. zdanie czy myśl)

 

Odnosi się ono (ona) do pozycji bohatera podczas starcia z nietoperkami. Człowiek podczas takiego ataku prawdopodobnie zachowałby się tak, jak każdy z nas się zachowuje w sytuacji zagrożenia. Czyli skulił bardziej, głowę schował bardziej w ramiona. Myślę, że opór jego ciała też powinien być bardziej uwidoczniony pozycją. Bardziej pochylony.

 

Co do testowej animki kadr myślę, że powinien mięc bohatera na środku, szeroki raczej, chcący nadążyć za ruchami Guardiana. Który idą napotyka nietoperki, chce się najpierw im oprzeć ale jest ich tyle, że się nieznacznie cofa. W między czasie dodałbym jedno ujęcie jak się od nich odpędza, kamera blisko głowy, widać twarze nietoperzy, słychać piskich ich przeraźliwe :]

 

btw. fajna była scena z nietoperzami w Emperor`s New Groove :]

 

pozdrowienia :)

 

do tego co napisał Leru dodoam że w tej jednej scenie przydały by się ze dwa trzy ujęcia:

1. kamera leci wraz z nietoperzami i wpada na twarz bohatera (widać zaskoczenie)

2. Ujęcie z boku (tak jak teraz ale krótsze)

3. Ujęcie z tyłu (Widać jak w stronę kamery leci gigantyczna chmura netoperków zaś na środku postać prawie klęczy tak jest zgięta)

to tylko propozycje ale myslę że by dodały dynamiki całej scenie. oczywiście dobra muzyka i będzie "słychać piskich ich przeraźliwe" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru - zdrajco ! "potajemnie" to potajemnie ;) .... scenkę z nietoperkami można fajnie zrobić - Wasze pomysły są naprawdę dobre ! (Leru, Tweety, Kris i Reanimator thx ) ta scenka wcale nie musi być krótka - jeżeli się ją ciekawie wyreżyseruje to może być dłuższa niż wstępnie z Błażejem zakładaliśmy.

Mellodeque - lejesz miód na serce me :) dzięki ! jak już coś konkretniejszego się pojawi to nieomieszkamy Cię "oficjalnie" poprosić

Wolfe - sprawdzałem - wszystkie linki działają - są również wszystkie aktualizowane w 1 wątku tak co by nie trzeba szukać w postach.

dzięki za pomoc i porady !

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie sie czepiac jak cos nie jest skonczone. Nie wiem jaki bedzie efekt koncowy. Ale chodzi mi o netoperki. Napewno jeszcze cos tam pozmieniac i po renderze inaczej to bedzie wygladalo. Netoperki mi sie wydaja zdecydowanie za duze...wsumie to sa gigantyczne..taki netoperek to jest mniejszy od raczki..no i ta chmara ktora leci...to raczej wyglada jakby napadaly jakies mordercze giga ptaki....ej no i netoperki chyba nie lataja prosto...no i szybko bardzo machaja skrzydelkami...chodzi o to ze nie wyglada to tak naturalnie...wsumie to psuje caly efekt..nie chodzi juz o reakcje samego bohatera ...zdrugiej jednak strony jak ma to trfac sec..i ma bys szybki efekt..to raczej szybciej byscie sie zmordowali niz to zanimowali naturlnie (taka chmare netoperkow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras: Asblaze juz chyba sie nie przyda do projektu, gdyz po powrocie z Egiptu przyjechal taki opalony/napalony iz zaowocowalo to nowym hobby...wyrywa teraz laski na cialo;)

 

W kazdym razie wrocil do pracy,a ja asekuracyjnie wyjezdzam(w strachu), gdyz nie mam pewnosci czy to co ze soba przywiozl nie zdziesiatkuje zespolu naszych animatorow;)

 

Poza tym jestem blady jak Michael po procesie i w ten weekend zamierzam cos z tym zrobic.

Bede gral w szachy na lonie natury i innych lonach tez;) Ale chwila, to nie moj watek;)

Sorki i powodzenia przy animacji batmanow. Animatik powala jak straznik teksasu;)

 

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł... nie łam się... To co przywiozłem nie przenosi sie drogą płciową :)

 

tylko jak już bedziesz grał na tych łonach to nie szarżuj z konikiem ;)

 

jesli chodzi o wyrywanie lasek na ciało.... to one i tak leciały na moje pięty ;) Teraz to sie tylko spotęguje... bo ładnie podkreślam je sandałkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł : cieszę się że animatik Cię powalił ;) nareszcie jest ktoś komu się spodobał ;) co do Waszego zespołu animatorów to jestem pod wrażeniem liczby ;) ale chyba w zdziesiątkowanym składzie dacie sobie jakoś radę ? ;) a teraz żeby nie było że OT wrzucam poprawioną facjatę naszego hero (dzięki Klicek za pomoc w poprawianiu topologii siateczki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności