Skocz do zawartości

Kto udostepni renderfarme? (uslugi renderingu)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ciekawi mnie czy sa w polsce jakies firmy/ osoby prywatne dysponujace wieksza moca obliczeniowa do samego renderingu (renderfarmami)? nie raz czas nagli a komp nie wyrabia i trzeba rezygnowac z pewnych rzeczy... Wieksza moc obliczeniowa to rozumiem przez jakies 20-xx Ghz conajmniej i ile to kosztuje? Gdzies w sieci znalazlem ale to bylo ogloszenie z 2001r. ze ktos ma 4,5ghz w sumie i godzina pracy takiej farmy kosztuje 50zl .. i trzeba zeby renderowalo co najmniej godzine... Jakie sa stawki teraz i kto to robi? Wiem ze to moze nie koniecznie dobre czesc forum ale to tutaj wpada najwiesza ilosc osob i to wlasnie one moze cos wiedza..

 

Dziekuje..

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawa sprawa... Ja proponuję aby otworzyć taki interes... Potrzebna była by np. stacja robocza sun microsystems z wieloprocesorową płytą... I taka sieć złożona z np 10 takich stacji... Jeżeli jedną by nafaszerować 5ghz mocy * 10 to było by 50ghz... czyli b. duża siła robocza... koszt godzinki to było by coś 150 zł :D

 

proponuję stworzyć sieć o nazwie Render .net... oto moja wizja:

użytkownicy instalują oprogramowanie które wspomaga renderingi innych podczas pracy ich pc... Non stop.. Oczywiście w małym wykorzystaniu procka... Za to osoby udostępniające zbierały by sobie profity że sami renderowali innym i mieli by rendering u innych... Istniało by Ratio przydzielania i wogule to było by przydatne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje aby renderfarme stawiac na komputerach z procesorem o mniejszej ilosci Ghz. np na 1,6Ghz. Poniewaz takie komputery wydzielaja mniej ciepla, a jesli myslicie powazniej o postawieniu renderfarmy to moze sie okazac ze koszt chlodzenia pomieszczenia z komputerami wyposazonymi w procesory np 2,8 Ghz moze okazac sie wiekszy niz zaoszczedzienie tych pieniedzy kupujac komputery z wolniejszym zegarem ale wieksza ilosc, przez co mozemy dysponowac ostatecznie wieksza moca obliczeniowa:)))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.... widać że ludziska mało obyci ze sprzętem komputerowym wyższym niż PC.

Ja już się zastanawiałem nad uruchomieniem czegoś takiego, ale dobiły mnie wizje kosztów, które choć osiagalne to jednak dla mnie zbyt duże abym się za to zabrał.

 

 

Edit, specialy for Southside:

- jak chcesz skorzystać z renderfarmy to użyj wspomniany już renderplanet

- jak ktoś chciałby zrobić renderfarmę, to nie z PC, lepiej rozejrzeć się za profesjonalnymi rozwiązaniami np. od Sun'a , bo mimo drogich maszyn koszt osiągnięcia zakładanej wydajności bedzie niższy niż przy PC solutions. No i warto odłożyć na ten cel minimum 200.000zł (mówimy o niewielkiej farmie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze chcialbym uslyszec jak renderowac na sunowskich maszynach w 3ds max uzywajac np brazila?? Bo uzywajac Mental raya wiem jak posadzic renderfarme pod unixowym systemem. Sam uzywam Mental raya pod Irixem na Silicon graphics. W wiekszosci przypadkow jednak jestesmy skazani na PC a na pewno do momentu kiedy wiekszosc oprogramowania 3d nie bedzie wypuszczanych w wersji 64-bity pod Linuxa i jego odmiany. Nie sadze aby czytelnicy tego postu mysleli o renderowaniu Blue Moon Rendermanem czy nawet Mental rayem ktorego i tak mozna uzywac na PC, a w przypaku maxa 7.5 mozna takze w latwy sposob korzystac z bucket renderingu.

 

Dzieki i Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Utworzenie internetowej renderfarmy ma sens i jest wykonywalne... Nalerzało by przygotować oprogramowanie co by tworzyło dostępy na kompach, łączyło się z nimi... I aplikacje serverkową. Jeżli już cos takiego robic to najlepiej dla 3Ds Max ponieważ mamy najwięcej użytkowników...

 

Wyobraźmy sobie że 100 osób bierze udział w eksperymencie takiego .net renderu... Mamy ok 100GHz mocy renderującej... Całość działa na ratio, i dynamicznym przydzielaniu użytkowników co chcą coś renderować do kompów z małym ratio...

 

Nieco pracy, ale gdyby tak zebrać polskie programujące głowy to polska by zabłysła, a graficy by mieli nowe narzędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności