Skocz do zawartości

fr Soft Shadows PROBLEM


rly

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie zalaczyles zadnego screena, ale podejzewam co jest grane...

W parametrach cienia (fr SoftShadow params) wlacz opcje SKIP COPLANAR FACES. Parametr treshold zostaw 0,1, w razie potrzeby zmniejsz go jeszcze.

Powinno byc dobrze.

Treshold jest odpowiedzialny za kat zanikania cienia, im wyekszy - tym mniejszy kat generowania cienia. Przy maksymalnej wartosci = 1.0 spowoduje calkowity zanik cienia.

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz moj problem zniknal jak zmergowalem ten obiekt ale zastosuje sie na przyszlosc do twoich porad przepraszam ze pisze dopiero teraz ale nie mialem internetu.Niestety nie mam jak zamiescic obrazka bo mam go tylko na dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto całkowite rozwiązanie mojego problemu.Rzeczą która byłą odpowiedzialna za tą przykra przypadłość był design extension (dodatek implementujacy funkcje viz\'a).Jedna z tych funkcji jest kamera z dwuzbiegową perspektywą i to właśnie ona powodowała ten błąd niwelując trzeci zbieg.Wpadłem na to dopiero dzisiaj i pragne sie podzielic tym postrzezeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIesze sie ze napisales co bylo przyczyna takiego dziwnego problemu. Dodam ze opcja SKIP COPLANAR FACES o ktorej wspomnialem przydaje sie w sytuacji gdy cien pojawiajacy sie na obiekcie uwidacznie krawedzie tegoz obiektu, natomiast sam obiekt zachowuje swoj material (nie pojawia sie w trybie WIRE).

 

to tyle ode mnie

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności