Skocz do zawartości

Celeron 2.0 - cos slabo !?


vision3d

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakupilem nowy sprzet:

Celeron 2.0 GHz, Asus P4B533, 768 MB RAM Kingston, GF4 MX-400 64 MB, Win. XP Prof. Zrobilem szybki test wydajnosci w maxie 4.0. Zrenderowalem scene Ocean Sunset w czasie 1:12 (!!!). To chyba cos nie tak, bo wczesniej mialem Celerona 366 MHz i renderowalo sie 3:32. Jesli wiecie w czym moze tkwic problem z tak slaba wydajnoscia to prosze o podpowiedz :))

 

[Edited on 12-6-2003 by vision3d]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmmm jak do 3D to czemu nie PIV - myślę że jak dołożyłbyś troszkę wiecej kaski nie byłoby takiego pytania, hmm kiedyś miałem celerona 333A (podkręcony do 416MHz) z którego byłem baardzo długo zadowolony natomiast Qmpel miał Pentium III 350 MHz - -w wydajności i cenowo różnica była doś duża między nimi[rotfl2], i teraz wiem co to znaczy procesor \"okrojony\", myślę że to co ma Pentium 4 a nie ma celeron jest powodem twej rozterki - - - pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[hmmm] raczej na pewno cos nie tak! Zobacz czasy \"Baleronow\" w dziale Benchmark. Moze jakims cudem masz wylaczony kesz procesora w ustawieniach BIOSu ?? Gdzies musi byc wlaczony jakis \"delay\", bo nie moze byc az takich duzych strat wydajnosci.

 

A tak na zdrowy rozsadek, to lepiej bys wyszedl inwestujac w Athlona XP 2000+ lub wyzszego...

 

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Celeron 2.0 ale w najbliżyszm czasie go wymieniam. Są to słabe procki ze względu na małą ilość cache. Na pewno ich mocną stroną jest jądro Northwood i magistrala 400mhz. Jednak P4 jest o wiele wydajniejszy bo ma 512 cahce no i magistrale 533-800.

 

Druga sprawa to płyta. Nie jest zbyt dobra. Jak widze jest na chipie Via, a coś o tym już gdzies pisałem. Ja sam mam płytke na chipie Via i w poniedziałek wymieniam na INTEL 875P bo jest strasznie słąba. Jak kogo na 875 niestać to zawsze jest jescze 865, również całkiem dobry i wydajny chip. A co do procka to tez mieniam bo Celerony to się do \"maszyn do pisania i surfowania\" nadają, a nie do grafiki 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ... sprawdz czy masz cachowanie w biosie wlaczone. Wiem ,ze ostatnio na uczelni pewna frma dostarczyla nowe komputery, pracownicy skarzyli sie ze chodza jak zolwie ... byly to celki (>1600) ... jak sie okazalo - wszystkie mialy zle ustawionego biosa - po wlaczeniu cachowania, obslugi plug\'n\'play ktora nie mam pojecia dlaczego byla wylaczona :) przyspieszyly wielokrotnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności