Skocz do zawartości

[wzornictwo] Regał z oświetleniem


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

Takie cos sobie wydlubalem:

 

wersja duza 1940 x 2844 pikseli:

http://www.michalkonwicki.webpark.pl/mebel/mebel.jpg

 

Przyszlo do glowy jak zasypialem, w sumie takie na szybko zrobione (na inne rzeczy nie mam czasu za bardzo), bo bardzo proste i nie bylo przy tym duzo pracy. Na projektowaniu czegokolwiek, a zwlaszcza mebli nie znam sie ani troche, wiec pewnie nie dosc, ze nie da sie czegos takiego zrobic, to jest jakis potworek dla osob, ktore sie na tym znaja. "Plansza" to tez czysta amatorka, ogolnie calosc to czysta amatorka, ale frajdy troche mialem robiac to :]

 

Soft: 3ds max 7, VRay, Photoshop, CorelDraw, ProgeCAD LT 2006 (nie moglem znalezc plytki z instalka AutoCADa, sciagnalem ten darmowy program i polecam, do prostych rzeczy w zupelnosci wystarcza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ostatnio widze że tak 'wstrzeliwujesz' sie z tymi designami i powiem tez ze coraz lepiej Ci to idzie.mebelek niebrzydki ;) , jedno pytanko : gdzie pójdą kable ?

Tyle ode mnie...zaraz przyjdzie szeryf i powie ze we wzornictwie nie liczy się użyteczność ;]

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryjas: a co bys jeszcze uproscil?

 

chveti: heh... zaraz przyjdzize szeryf z peterem mullerem i mnie zjada, ale trudno ;]

 

Kabalek pewnie z tylu, na dole, tam przy sciance. Przyznam, ze nie chcialo mi sie go dorabiac. A moze mebelek na baterie? hehe...

fajnie, ze sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie podoba mi sie jeden element tzn to ze widac szybe z boku przy drugiej półce od góry. chyab dobrze tlumacze. tam zrobilbym raczej ramke tzn tka zeby nie bylo szyby widac z boku:)

byloby nudniej ale bardziej konsekwentnie chyab ze calość tej półki byś zrobił transparentnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter_muler: fajnie, dzieki

 

SansSerif: mebel z umywalka brzmi ciekawie..., moze nastepnym razem taki sobie machne :] Co ja moge wiecej powiedziec o projekcie, ktory mi przyszedl do glowy jakos tak nagle? Cos tam moge, ale niewiele. Regalik wydaje mi sie raczej stojacy samotnie przy scianie, chyba nie na ksiazki, ale raczej na "ozdobniki" typu ladny wazon, rzezba, jakas nagroda typu oscar, albo co innego sie posiadaczowi mebelka w zyciu przygrafilo. Stad oswietlenie z gory. Zalozenie bylo takie, ze przy zgaszonym swietle w pomieszczeniu oswietlenie eksponuje stojace na nim przednioty, te wyzej bardziej, a te nizej mniej (polki sa szklane, ale nie chodzi o totalne przeswietlenie mocnym swiatlem calego regalu). calosc miala byc prosta, "geometryczna" i w jakis sposob zaskakujaca (ksztalt litery S). Kurcze, nie wiedzialem, ze dam rade tyle o tym napisac :]

 

Ryjas: tez o tym myslalem, chcialem zrobic jak pisales, ale pomyslalem, ze tak jak jest bedzie bardziej przekornie, choc faktycznie moze mniej konsekwetnie, a moze nawet nudno.

 

El Wieczor, Shodan: dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna scena - super prosta forma - cacy

ale jak odprowadzić ciepło 40W z lamp halogenowych ?

fornir Ci się sfafluni na górze - dałbym tam jakiś inny materiał

pozdrawiam i podziwiam umiejętności w maxie (których ja pewnie długo jeszcze nie będę miał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kompletnie nie znam sie na projektowaniu-> chyba się troszkę znasz ;-) bo mebelek jest cute

co do lamp to halogeny dają więcej ciepła niż światła więc jak chcesz zastosować to dobrze jest dać np jakiś obieg powietrza - innaczej lampki się przepalą szybko

albo szybka pod lampką pierdyknie

może radiator ? dziurki na górze?

a może inne źródło -> świetlówki T5 albo wogóle diody LED

teraz pytanie moje - skąd wziąć taką fajną fakturkę tynku ?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności