Skocz do zawartości

Moment Krytyczny: Art of war


Rekomendowane odpowiedzi

ART OF WAR

 

witam

Pragne przedstawic moja wizje momoentu krytycznego.

uklad sceny:uklad kadru i znajdujacych sie w nim elementow sa wytworem mojej wyobrazni, przedstawione roboty byly wzorowane na istniejacych juz tworach czyjejs bujniejszej wyobrazni, miedzy innymi na Behemoth'u z falloutow i ten drogi z Warchamera 40k. reszte wymyslilem sam. Textury w przewazajacej czesci z pod wlasnej myszki, reszta z netu.

Scena przedstawia walke maszyn (co widac), moim celem bylo uchwycenie dynamizmu jaki moglby w tym momencie krytycznym wystepowac, dlatego mamy tu odlamki, gruz i pyl latajacy w powietrzu, oraz Behemotha w trakcie prowadzenia ognia. Czysta rozwalka zadnych konajacych tropow ani nic, maszyny nieczuja, niepanikuja, ani sie nieboja. Jest tylko zniszczenie dla zniszczenia. czysta sztuka walki, smar strzepy rozrywanego metalu i odlamki betonu. jednym slowem nic tylko podziwiac i cieszyc oko mnogoscia wydazen

 

pozdrawiam

 

 

artofwar0bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

cześć Komic konkurencja mocna, ale znam Ciebie, dasz radę :) jak zwykle widzę gotujesz makabraskę,

PS myślałem że mój mech nada się na bitwę no ale on na pewno nie jest bojowy :), mam pecha a nie będę się brał po prędce za prackę bo nie ma sensu, no i komp nie ten :), muszę poczekać i pouczyć się jeszcze

POWODZENIA I ŻYCZĘ WYGRANEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dorobilem glowe,,, mam pyt zna ktos moze jakis dobry podstawowy tutek do zbrusha?

 

jescze troche marametrow technicznych,,, kolo narazie ma 2570poly bez smootha i ponad 15'000 z smoothem, bo 2 iteracje na raz robie,,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania C--> to przez Vraya za maly samlp w GI: ]

dorobilem rece, jeszcze tylko troche porobie elementow a reszta idzie do Zbrusha mam nadzieje ze uda mi sie cos wydziergac bo nigdy nie robilem jesczze w ZB,,, noo ale znalazlem juz swojego goru i mam go zamiar ciezko maltretowac: ] hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komic: Dobrze że dajesz to do ZB.

Bo troszkę się bałem że tak będziesz chciał to zostawić z taką małą ilością poly:)

Pomysł mi się podoba więc jak mamy tyle czasu na skończenie to pokojnie będziesz mógł w ZB posiedzieć i nauczyć się nowych rzeczy :) (Bo chyba o to chodzi w tych bitwach - o naukę i zabawę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest podobne do cave trola, to jest cave troll. BArdzo podoba mi się twoje podejście do tematu ZB. Chcesz tego użyć jako narzędzia pomocniczego, a nie głównego programu do modelingu. i bardzo dobrze. Strach się bać ajk to, to będzie wyglądało po ZB. A jeszcze jak to zrigujesz. Ta, widzę że bitwa nabiera rozpędu i starzy wyjadacze zaczynają pokazywać pazurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

und3r-->hehe celowo jest low, abym mial latwiejsza kontrole nad bryla no i ring bedzie latwo na czym takim zdziergac, co do nauki to prawde gadasz jest to wymarzona sytuacja na wprowadzenie nowych technologij wojennych, hehe ta bitwa jest jak wyscig zbrojen im wiecej wiesz tym latwiej wygrac wojne: ]

Simple_man--> hehe no moze jeszczze nie jest to cave troll ale mam nadzieje ze bedzie, ring to juz niedlugo moge tszepnac, bo plan jest taki postacie sa w miare low poly,(moj sprzet nie jest przygotowany nawet na 300K poly wiec musze ostroznie: )i takie zringuje, nastepnie caly stworek idzie do pieca ZB i tam dostaje displace nastepnie idzie do lakierni PS i gotowe, : ]

 

a tak pozatym mam zamiar kilka tych stworkow zrobic, znaczy sie potwory beda jednego gatunku, no i ludzie, zastanawiam sie jaka przyjac scenerje, czy zrobic ubita ziemie, czyli jakac polane czy calosc wrzucic do lasu, ja narazie mysle o lesie: ]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio niewiele zrobilem bo swe sily zainwestowalem do walki z ZB, ehh sam bym sobie nie poradzil. dlatego specjalne podziekowania dla AGmakontsa oraz dla Pioniera ktory wlozyl kupe pracy i swojego czasu aby mi pomoc,, wielkie dzieki chlopaki, dla takich ludzi jak wy oplaca sie brnac w to wszytko niezwazajac na trodnosci, jesczze raz thx: ]

oto moje dokonania, moze nie jest to jesczze to co chcial bym miec ale na poczatek musi wystarczyc: ]

zmienilem troche geomerje bo wczesniejsza mi sie nie podobala, teraz moze troche bardziej wyglada jak malpa: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Texturka faktycznieładna, tylko razi fakt, że zrogowacenia skóry nie pokrywają się z rzeźbą jaką zrobiłeś w z-brushu. Może zamias bumpa lub razem z nim użyj vreyoskiego displaca. Taka mała rada. Tylko pamiętaj, że ta metoda zabija tepo rendringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no troche sie pogubilo to wszytko, to pewnie przez bumpa bo zrobilem mu takie drobne ziarenka taka kaszke, jak by mial wysypke,,,ale wylacze i zobaczymy co do czasu renderu to miaelm niezwykla nieprzyjemnosc juz sprawdzic,,, a to dop 1 z xxx modeli jakie mam zamiar zrobic: ],,,i to jesczze nieskonczony: p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,,pozwoli do przodu,,,,,....

po kolei, najpierw jest z

(1)amout 1,5 i shift -1

(2)amout 2.3 i shift -1,5

(3)amout 2.3 i shift -1,5 + bump ziarnisty

 

a mlot jak mlot, dzis jest ostatni dzien przed moim wyjazdem przymusowym na miesiac wiec staram sie zrobic jak najwiecej... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle CI idzie. Juz widze scenke ala Władca pierdzieli...:D Z bumpikiem wyjdake sie najlepsza. A młot....hmm...teksturka drewna jakoś mi nie pasuje. Wyglada jakby to było suche, stare drewno, ktore ne dałoby rady wytrzymac zachcianek potworaka na machanie tym...:P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz texturka jest super, z jendym małym ale. Na twarzy textura bump ma za małą rozdziałkę i przez to kurze łapki nie eyglądają naturalnie. No i sama twarz wydaje się teraz mało sczegółowa. Ale skoro to ma być tylko jedna z postaci to pewnie w ogólnym planie i tak nie będzie tego widać. A może dodać elementy pancerne, no nie wiem może jakiś chełm, naramienniki. Ale to tylko sugestia. Mną się nie przejmój, rób swoje dobrze ci idzie. Acha textura sznurka trzymającego obuch z trzonkiem nie wygląda za dobrze po unwarpie zrobiła się dziwnie rozciągnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcrum--> masz racje textura tego drewna jest sucha ale wydawalo mi sie ze takie musi byc, hmmm jesczze sie zastanowie bo moze masz racje: ]

Simple_man--> hehe czytasz w myslach: ] wlasnie mam zamiar porobic roznym potworom rozne czesci pancerza, oczywiscie nie beda to kompletne rynsztunki kazdy cos tam bedzie mial,, odnosnie textury twarzy masz racje malo detalowa i przez to ze mi sie pomylilo w ZB to ma niska rozdzialke ale postaram sie to zmienic.. Napewno skozystam z wszytkich Twoich cennych uwag, thx: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man-->hehe watpie: ]

 

hmmm znalazlem po 30 min szukania swoj stary model wloczni, ktora bym chcial wykozystac model i tex sa w pelni moje, nie wiem czy jest to dozwolone kozystanie z starych modeli, ale nie widze sensu od nowa dziergac to samo, tymbardzij ze wlocznia nie bedzie gwozdziem pracki a jednynie drobnym jej elementem...

 

ps,,,, no i nadszedl czas, najwczesniej bede w piatek,, hehe chcial bym sie przerazic zaawansowaniem i poziomem waszych prac, pozdrawiam i do za tydzien: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem potworek wygląda za mało obrzydliwie, powinien być bardziej niesymetryczny. Możesz dodać jakieś chamskie przeróbki Chaosu typu metal przyspawany do twarzy[Patrz Umęczony z gry figurkowej Chronopia(z Zbrushem to żaden problem)]. Teksturki powinny być bardziej dokładne. Teraz to bardziej wygląda jak zabawka dla dzieci szczególnie przez ten hełm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie demonizowal.

KoMic wie co robi. Potfur ;) gdy bedzie wsrod trawska, blota, krwi i ludzkich szczatkow napewno bedzie sie inaczej prezentowal. Scena doda mu uroku. lol :>

Super to ostrze wyszlo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potworek faktycznie całkiem przyjemny (ładnie teksturki), ale troche rece mi nie pasują (szczególnie dłonie). domyslam sie, ze celowe było mu danie jedynie 3 palców, ale wygląda to co najmniej dziwnie. poza tym dlon i palce są nieproporcjonalnie duże do przedramienia (i ogolnie ręki). no i wymodeluj dłon troche dokładniej wraz z nadgarskiem, bo nawet ciezko rozpoznać to widoczny jest wierzch dłoni czy wewnętzrna strona.

poza tym modelik naprawde spoko i cała scenka zapowiada sie smakowicie :)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po tym jak wypieroniłes legwana w poprzedniej bitwie to ten potwór jest

duzo ponizej twoich mozliwosci .Mnie się nie podoba ,wyglada jak low poly (dotyczy to samo mlotka).Jest jakis za prosty nie ma w nim jakiegos pomyslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo dlugiej przerwie, niestety czas zrobil swoje, przez ten ostatni miesiac nic praktycznie nie zrobilem od 2 dni rozpoczolem nowy temat o tym samym tytule, lecz scenerja bedzie zgola inna, a cala moja ideologia odwraca sie o 180* odnosnie klimatu, pozdrawiam i wrzucam owoc mojej zabawy z P4K "puszek"...: ]

ehh mam nadzjeje ze uda mi sie skonczyc temat, problem tkwi w czasie, ktorego mam strasznie malo,,,, jak zapewne wiekszosc, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności