Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: "War Machines"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Oki przystepuję do bitwy z oryginalnym tytułem :)

Wstępny koncept to trzy bojowe dziewuchy stojące na wzgórzu, za nimi powiewa zniszczony proporzec pod stopami pogorzelisko i zniszczenie.. środkowa dziewucha w pancerzu wspomaganym (heavy weapons), po lewej dziewucha z metalowymi skrzydłami i gunem (słynna ilustracja z genialnego anime Saikano) i po prawej dziewucha cyborg (do zadań specjalnych) wszystko bym chciał utrzymać w lekko ognistym klimacie.. pogorzelisko, iskierki, dymek, zachodzące słońce :)

Nie wiem co mi z tego wyjdzie.. jestem przerażony swoją wizją hehe i trzymajcie kciuki a może sie uda.. w końcu trochę czasu jest

Życzę powodzenia innym uczestnikom..

 

 

oki a to aktualny stan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oki posiedziałem trochę w końcu nad projektem.. na pierwszy ogień idzie środkowa dziewucha, która docelowo ma być w pancerzu wspomaganym... z założenia ma być to dość masywna babka o azjatyckich rysach i lekko wrednym wyrazie twarzy.. twarz będzie za jakąś szybką od hełmu więc powinno ja być widać.. korpus chcę umieścić za polem siłowym więc też będzie raczej widoczny.. nogi od połowy ud będą zakryte.. dziewucha będzie miała ocywiście na sobie jakiś kombinezon...

nie będę jej jakoś mocno rigował (wszystkie błedy będę mógł poprawić w zbrushu potem :)) więc pozwoliłem sobie na lekkie zagęsczenie siatki .. proces: zrobiłem prosty model bazowy w maxie (same quady) i wrzuciłem to do zbrusha (a co! :)) i tam obcykałem cały modelik... nogi rozstawiłem bo będzie łatwiej mi obudować na niej pancerz

wrzucam też nabazgrolony enviroment ale to tylko tak na razie.. słońce nie może być raczej z tyłu bo postacię będą raczej ciemne... hmmm

dobra rozpisałem się hehe.. zabieram się dalej do roboty bo mam trochę wolnego czasu :) mniami :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki.. to wrzucam siatkę(pod nosem będę musiał poprawić.. wiem :)) i prostacki koncept jak ma wyglądać babka z egzoszkieletem.. na razie będę kombinował w tym kierunku.. nie chcę zamykać jej całkiem w jakimś ciężkim pancerzu.. po prostu to coś ma jej dać duuużą siłę by mogła nosić jakieś wieeeeelkie guny :) plus szybko się poruszać i rozwalać czołgi tymi wielkimi łapami :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO troche za duza glowka i te naramienniki czy jak to sie fachowo mowi do poprawki.

Dół modelu prezentuje sie swietnie. Wracając do główki to popracuj troche nad twarzyczką, bo anatomicznie troche kuleje, a stac cie na wiecej :)

 

Ogolnie to narazie jest niezle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie pomiocie, bardzo proszę o wyjasnienie mi jednego faktu.

Dlaczego posiadając ten http://67.15.36.49//ffa/meshes_v2/human_chara/iIlusion_shadow01/model_main.htm# model mam wrażenie, że Ty też taki posiadasz mimo, że jest inna siatka.

Co prawda przedstawiłeś zupełnie inne referencje, ale to co pokazałeś później zgrabnie pokrywa się z modelem z 3dtotal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba wiem co nie pasi panie simple..

 

stopy maja bardzo duze podobienstwo?

 

PS. co jest ze nagle wszyscy szukaja podobienst w innych pracach??

przyklad

zrobie kule.. siatka bedzie podobna do innej kuli i juz mam przechlapane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich... wrociłem z pracy po ciężkiej rozmowie z szefową na temat urlopu a tutaj też taki hardcore.. ehh.. nie posiadałem tego modelu wcześniej.. teraz go zassałem wrzuciłem do maksa i początkowo nie miałem pojęcia o co wam chodzi dopóki nie zrenderowałem go z meshsmoothem i szczęka mi opadła do ziemi jak oba porównałem... dość podobne proporcje i taki sam rozstaw ramion i nóg.. i jeszcze ten palec u nogi (zrobiłem go po prostu w zbrushu tak by był hehe za pomocą dosłownie dwóch kliknięć myszy a że nogi i tak miały być całkiem zakryte pancerzem więc na tym zakończyłem!!).. koszmar.. korzystałem z referki jaką znalazłem na dysku i to wszyskto... niestety zapisuję postep prac na zmianę w dwóch plikach więc nie mogę sie nawet cofnąć i udowodnic co i jak... ehh.. ale wierzcie mi że jakbym uzył modelu z neta i to jeszcze tak znanego to napewno bym go całkiem zmienił.. trochę poskalował w niektórych miejscach, zmienił kąt ustawienia kończyn, poprzesuwał co nieco z soft selection.. i nikt by nic nie poznał ( a już napeno wywaliłbym tego palucha na dole :))... no dobra dość tłumaczenia się bo właściwie trudno mi w tej chwili cokolwiek udowodnić a rzeczywiście macie podstawy do wierzenia że posłużyłem się nieswoim modelem (wolfe dzieki że chociaż ty się wstawiłeś za mną hehe)... leru właściwie to się cieszę ze zauważyłeś to teraz a nie gdy już bym ją całą skończył.. jedyne co w tej chwili mogę ci zaproponować to zrobienie nowego modelu ( i tak się zastanawiałem czy nie zrobić ją bardziej umięśnioną do tego egzoszkieletu w którym ja teraz zamykam) kilkanaście godzin w plecy ale chyba tylko tak mogę to wszystko naprawić .. jak nie to trudno będę musiał się wycofać z bitwy :( (jak będe modelował teraz którąś z trzech dziewczyn na pewno cyknę kilka screenów)... leru wydaj wyrok... u r the boss of this battle.. hehe

bez urazy dla nikogo.. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx simple_man.. wyciągnąłem z tego lekcje i mam nadzieje że wy również... zawsze cyknijcie kilka screenshotów by udokumentować proces modelowania... w tej chwili ciężko znaleść na necie referki których nikt nie używał .. zawsze ktoś może powiedziec że skopiowałeś mój model którego siatkę zamieściłem na jakimś forum albo zarzucić wam skorzystanie z jakiegoś gotowca:) ... co tu dużo mówić leru odwalił kawałek dobrej roboty mimo wszystko, że to wyłapał... przyłożyłem rysunek który mi służył za referkę (ściągnąłem go bodajże z takiej strony ze skanami mang i książek anatomicznych) i prawdopodobnie ktoś dosłownie obrysował model z 3d total i dodał tylko linie oddzielające proporcje bo palec u nogi też narysowany jest tylko ten jeden i chyba to mnie podkusiło by go zrobić.. więc badźcie uważni po prostu by nie mieć takiej wpadki... każdemu w końcu można zarzucić że twój czołg lub f-16 wygląda jak ten który można ściągnąć z takiej a takiej strony (a ty odpowiesz a jak ma inaczej wyglądać skoro tak wygląda f-16!! hehe) a tak kilka screenów zawsze pomoże :)

peace & respect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu znalazłem trochę czasu.. zrobiłem nowy model dziewczyny by nie było że sie ludzie będą czepiać i właściwie skończyłem już nogi... dodałem jej maskę tlenową... choć jeszcze się nad nią zastanawiam ale chyba fajniej będzie w niej wyglądać w ten sposób... teraz łapki i korpus

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki...trochę dni minęło i czas najwyższy by wziaść się za robotę bo troche tego czasu obecnie mam... zaraz muszę rzucić okiem jak idzie innym.. pewnie zostałem daleko z tyłu :)

no to update: skończyłem właściwie modelować środkową dziewuchę... teraz zrobię jej jakiegoś (lub jakieś) guny i teksturki... dwa ostatnie załączniki to pierwsze zaczatki teksturowania i chciałem zobaczyć jak by to mniej więcej mogło wyglądać - czerwone niebo, flaga, dodam jakieś przelatujące myśliwce na niebie... hmmm kupa roboty jeszcze...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to kask wygląda tak i reszta będzie podobnie utrzymana... zresztą można było to zobaczyć wcześniej... zacząłem też robić drugą dziewuchę (dopiero zacząłem więc jeszcze jest przy niej sporo roboty).. zamieszczam referkę ale moja będzie ubrana po europejsku i nie będzie mangowa... lalka od walki w powietrzu z anime "Saikano"

peace & respect people

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx.. boobs are under construction... cierpliwości a wkrótce je ujrzycie :) posiedziałem dziś jeszcze troche nad texturkami.. kombinezon jeszcze musze trochę pobrudzić.. może go nadedrę w kilku miejscach.. no na razie tyle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na codzień mam dość szarości dnia więc trochę sobie fantazjuję i robię modele takie jak mi sie podobają.. do oddawania rzeczywistości jest aparat (lub 3d max ale gdy trzeba :)) i pewnie dlatego tak lubię mangi i bohaterów gier którzy zazwyzaj są dość mocno stylizowani... poza tym proporcje tu są dobre tylko takich dziewczyn niewiele :P oki.. z tymi texturami to sie dziś jednak nie wyrobiłem ale pomęczyłem trochę drugą dziewczynę... (zaraz weźmiecie mnie za jakiegoś niewyrzytego małolata hehe) głowa jeszcze nie przymocowana bo będę ją chyba jeszcz modyfikował lekko.. brak dłoni i stóp ale to później.. i zamieszczam coś więcej byście mieli co krytykować :) może się coś tu ożywi bardziej hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.. dzieki za komentsy.. trochę kobiecych miękkości i wzrasta oglądalność.. spece od mediów już dawno to wiedzieli hehe.. a co do jej ciałka to raczej niekoniecznie przepadam za tak umięśnionymi paniami ale pomyślałem że skoro są to panie marines powinny być wymodelowane na dość solidne babki.. a żeby nie było zbyt mięsiście dodałem mocno więcej kobiecych pierwiastków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update.. szybciutki render środkowej dziewczyny z texturkami... większość z nich robiona metodą blendowania: dwa materiały błyszczący metal i zielona farba blendowana za pomocą namalowanych masek... maski po przeróbce i odwróceniu kolorów służą jako bumpy.. zamieszczam przykładową maskę hełmu, bumpa hełmu i maskę napisu hełmu i maskę podudzia...

pozdrawiam i dzieki za komentsy... co do sutków i ud: jeżeli będzie je widać to poprawię ale raczej wątpię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności