Skocz do zawartości

Maszyny bojowe - "Star Wars - AT-AT"


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle biore sie za mniej oblegany temat :P Z gory mowie, ze nie wiem czy skoncze ta prace, ale chc esobie zaklepac, co by nikt nie wpadl na ten sam pomysl :)

 

Pracka bedzie przedstawiac (moze nawet dwa ) AT-AT z SW w zimowym plenerze, oraz (albo dwa :P ) statek (nie wiem jak to sie nazywalo tam) ktory wiaze im nogi. Proste i mam nadzieje, efektowne ;)

 

Moze na dniach wrzuce jakis zarys sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na podstawie prostego modelu w poserze poskladanego z propow zrobilem szkic wstepny, a potem juz jakos samo polecialo.

 

Wstepny szkic obrazka (ale na nim bede nakladal kolor):

 

16rw.jpg

 

 

 

 

szkic z planowanym ulozeniem snowspeedera (snowspeeder nie jest czasem za duzy ? ):

 

1t2gw.jpg

 

 

 

Jako obrazek tla uzyje tego obrazka, tylko w powiekszeniu, podmalowanego i bez tych At-At co widac (no, chyba ze macie jakas inna, lepsza propozycje na tlo. Moze jednak pustynia? )

 

AT-AT006.jpg

 

 

btw - jezeli znajdziecie jakies bledy "anatomiczne" to piszcie :P Zastanawiam sie czy nie upodobnic scenerii do tego: http://www.lichtschwerter.de/mrneu/atatpic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam tlo. Calkiem fajnie to wyglada razem ze szkicem AT-AT, wiec moze jednak skoncze ta prace :P Po lewej, w tle na dolnym srodku ( :P ) beda szly inne ATAT, ktore beda sie staraly zestrzelic dwa snowspeedery oplatajace pierwszoplanowego (szkic) ATAT.

 

12129mi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw gwiezdnych wojen - czy moge do bitwy (3d) przystąpic z tym at-at co jest w dziale wip? :)

 

no i zeby nie było ze OT - nogi w przekroju nie są kwadratowe (a na takie wyglądają w Twoich szkicach). tak na oko wydaje mi sie ze stosunek boków wynosi jakieś 1:4. poza tym łydka w przedniej prawej nodze (ta podniesiona) jest za krótka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przez noge robisz przekroj poprzeczny (czyli płaszczyzną równoległą do podłoża) i wtedy w przekroju otrzymujesz z grubsza prostokąt. u Ciebie ten prostokąt jest prawie kwadratowy, a w rzeczywistości (nie wiem czy to dobre określenie do SW :)) ten prostokąt powininen być bardzo wydłużony.

zresztą lukniej na tę referke, powinieneś zorientować sie o co mi biega:

http://www.drfreund.net/bigfiles/images/gallery_blueprint/at_at.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki... nogi sa o polowe ciensze (ale i tak chyba sie za grybe wydaja, nie ? ). Noga uniesiona zostala troche poprawiona, choc dalej cos mi nie pasuje w "stopie" i "kostce". Moze to tylko zludzenie - powiedzcie co o tym myslicie :/

 

dopiescilem glowe. Moze troche stylem odstawac od reszty, bo robilem ja w oddzielnym pliku :P

 

atat1lw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, powiekszylem lekko noge. Mysle, ze moge Wam pokazac WSTEPNY kolor :) Swiatlo chyba spartolilem. Do tego szczegoly dojda, troche brudu, rdzy itp. Chyba trzeba troche zmatowic kolor z niebieskiego na szaro-niebieski, nie ?

 

 

 

Noga "kroczaca" jest troche wygieta u gory, ale to sie zmieni przy kolorowaniu generalnym :)

 

 

121ws.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie wiesz co to jest paleta kolorow? :P bierzesz sobie kolory z obrazka wzorcowego (u mnie bylo to kilka at-at z google) i malujesz sobie na oddzielnej warstwie tak, zeby za kazdym razem kiedy potrzebujesz koloru nie otwierac tego samego obrazka. Tu jest wsio pod reka :)

 

Tablet: Wacom Graphire3 classic XL A5

 

No i jeszcze reszte rzeczy podam zeby pozniej nie odpowiadac :P Komp: Celeron 2,6Ghz, R9600XT 128MB, 1Gb DDR pc400 cl,5, monitor lcd philips 150fs (15')

 

Soft to glownie Photoshop - miejscami Painter (tlo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O a ja się męcze i sam próbuje dobierać kolory.Dzięki mistrzowi3d czegoś się odciebie Deus nauczyłem, i mam nadzieje że się jeszcze naucze.Czasami żeczy oczywiste dla jednych, nie są oczywiste dla drugich.

 

Miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O a ja się męcze i sam próbuje dobierać kolory.Dzięki mistrzowi3d czegoś się odciebie Deus nauczyłem, i mam nadzieje że się jeszcze naucze.Czasami żeczy oczywiste dla jednych, nie są oczywiste dla drugich.
mi to raczej na 2d wygląda ;)

 

dawaj deus dawaj bo konkurencja mocna :] jak narazie bez zmian..tak samo dobrze jak na początku :] poczekam na jakies detale odnośnie sceneri ;) pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn nie dopisalem

tego pierwszoplanowego w lewo

a te dalsze mozna by dac na prawo :) tylko wtedy moglby byc problem ze "strzelaniem" w speedera,

ale jakby dac AT-AT (pierwszego) na prawo to bedzie imo niefajnie zamykal kadr z prawej strony, a jak idac w prawo stoi po lewej stonie to ma przed soba takie otwarcie co dosyc naturalnie wyglada i chyba jest z korzyscia dla ogolnej kompozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie go mam przesunac? W lewo nie ma mowy, bo wtedy kadr bedzie pelny po lewej, a calkiem pusty po prawej stronie.

 

 

z tymi planetami... moze problem lezy w tym, ze jedna chmura zachodzi za te planety? Jak rysowalem, to nei zauwazylem tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalbys to w wiekszej res, a nie meczyl nas takimi 500/375 ;). Kompozycja nie podoba mi sie poniewaz glowny robot jest wysrodkowany, przesun go troche na lewo i bedzie lepiej, cos dasz z prawej strony mniejszego dla zrownowazenia kompozycji np. jakas mala skałke. Pomysl z planetami bardzo mi sie podoba, zgodze sie jednak z przedmowcami ze planety sa za mocne.

 

A i najwazniejsze, CHLOPIE CZEMU TAKIE RATIO OBRAZKA PRZYJALES, WEZ SIE NIE WYGLUPIAJ I DAJ CONAJMNIEJ 16/9 !! Wiele na tym kompozyjca skorzysta :)

 

Co do samej kolorystyki i malunku to jest b.dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak wstepnie mala przebudowe obrazka uwzgledniajac opinie z posta wyzej :) Trcoeh przesunalem glownego at-at na lewo, ale zabardzo sie nie dalo, bo plazma z drugoplanowych at-at musialaby rozwalic noge temu pierwszemu :P (plazma chyba do wymiany lub przrobki pojdzie).

 

Wiekszego jak narazie nie dam, bo szczegoly sa niedopracowane :P

 

a10ly.jpg

 

mam pomysl, zeby zmienic ten snieg w pustynie... Co wy na to? na dole wstepny obrazek.

 

a22uy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności