Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: "Superciężka mobilna kwatera dowództwa"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To moja pierwsza bitwa 3D. Mam nadzieje, ze podolam temu trudnemu zadaniu jakie przede mna stoi. Z wasza pomoca, mysle ze bedzie to mozliwe. :)

 

Zamiary:

Chce zrobic scene zblizona (conajmniej) do tego, co prezentuje zalaczony obrazek. Na szkicu sytuacyjnym "czolg", ktory zamierzam zrobic przedsatwilem z mozdziezem lecz tak naprawde tego elementu nie chce umieszczac w finale. Maja sie tam natomiast znajdowac stanowiska dowodzenia, dzialka przeciwlotnicze, prawdopodobnie wyrzytnia samolotow (znana chocby z morskich odpowiednikow) oraz wiele drobniejszych rzeczy. Sam kolos stanie natomiast na szerokiej europejskiej ulicy, otoczony innymi (duzo mniejszymi) czolgami oraz maszerujacymi zolnierzami. W tle beda prawdopodobnie podniszczone lub kompletnie zniszczone kamienice. Obraz calej sceny moze sie zmienic w zaleznosci od tego co mi wpadnie po drodze do glowy. ;)

Kolorystyka raczej szarawa z domieszka wschodzacego slonca. :)

 

Szkic sytuacyjny:

 

http://img107.echo.cx/img107/1536/szkicsytuacyjny2b4qx.jpg

 

Na dniach powinienem dokonac apdejtu. :)

 

EDIT:

Ah, zapomnialbym. Zycze powodzenia wszystkim uczestnikom tej edycji bitwy. :*

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Bad Moon

no to bitwa skończona, Ra zwyciężył, możemy iść do domu :P, a tak na poważnie to ciekawie sięzapowiada, tylko powiedz mi jedno, jak to się porusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tle beda prawdopodobnie podniszczone lub kompletnie zniszczone kamienice. Obraz calej sceny moze sie zmienic w zaleznosci od tego co mi wpadnie po drodze do glowy.

pozdrawiam

kamienice by sie spokojnie zawalily przy ruchu takiego kolosa..Zastanow sie nad rodzajem napedu no i ciekaw jestem umundurowania ludkow. Moze armia czerwona?:) oni zawsze mieli kompleksy wielkosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sauax

Co do narodowosci, to zostane (chyba o tym nie wspominalem - moj blad) przy niemcach. Ich wunderwaffe podchodzi mi pod temat.

 

A wlasnie:

Jak myslicie, czy jak umieszcze gdzies znaczek zakladow krupp'a, to bede lamal prawo czy cos? Wkoncu ta firma nadal istnieje...

 

Leru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA chodzilo mi o typ napedu,, no skoro to ma byc klimat kamienic i III rzeszy to cos duzego na wydech spalinowy albo jakis probny naped atomowy do pojazdow ladowych.A Niemcy pasuja tu bardzo bardzo, bo zawsze ukrywali takie fajowe bronie.. przyjrzyj sie chociazby slynnemu Rail Gun moze cie natchni:) a tak wogole to po przejrzeniu wszystkich startowek to narazie jest to moja ulubiona praca :D takze czesto tu bede zagladal. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sauax. :)

Skoro o naped w takim sensie Ci chodzilo, to musze to przemyslec. Po obejzeniu opisow, obrazkow i rzutow Mozdzieza niemieckiego "Karl" mysle, ze silnik (w sumie to nie jeden) spalinowy wystarczy, ale bede to musial jeszcze przemyslec, mimo ze nie wiem czy ma to wszystko sens skoro czy to bedzie silnik spalinowy, czy inny i tak nie bedzie tego widac. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze RA że ruszyłeś ostro z kopyta. Mam nadzieje że w twojej pracy zarówno obiekty organiczne i nieorganiczne trzymały tak dobry poziom zarówno w modelowaniu jak i teksturowaniu jak twoje telefony. Życze powodzenia i licze na miłą rywalizacje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA, dobrze ci idzie, fajny pomysł i wogule ale jest to kwatera dowodzenia, tak? więc bardzo ważny obiekt, niewiem czy powinien być taki duży i ciężki, przecież namierzyć i zniszczyć go to nie problem, oczywiście z powietrza bo jak widze to są tam nawet czołgi wokuł, ale tak wogule to fajna pracka sie zapowiada, dobrze by było jabyś zostawił narazie 3d a poszkicował i pomyślał nad krztałtem tego pojazdu. Przynajmnie ja tak myśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Ach… nie mogłem się przeć komentarzowi:). A więc… Wspaniałe, puki co. Może zacznę od wielkość, jeżeli jest to centrum dowodzenia to już wiemy po rozmiarach że porusza się wolno, po drugie wiemy że jest duże, więc nie będzie uczestniczyć w walkach na w pierwszej linii, no ale widzę że ma trochę, gruby pancerz, to nie było by problemu z obroną kiedy by wpadło w jakąś zasadzkę, więc rozmiar jest całkowicie uzasadniony, mi się wydaje że ta baza będzie operować blisko linii walki. Ten moździerz pomijam w komentarzu bo pisałeś że tego nie będzie, prawda ? A teraz silnik, no to chyba jeden duży silnik musi być, tylko co dalej tutaj o nim napisać bo chyba nie wiesz jeszcze gdzie go umieścisz, ja to bym proponował chyba z tyłu bo najlepiej i tak standardowo. No ale do silnika wracając to raczej powinien być to jeden silnik główny oraz kilka mniejszych 1-2 służących do rozruchu tego głównego. Jeżeli chodzi o detale i takie tam to popatrz na niemieckie bunkry przeciwlotnicze budowane w Berlinie w 1945, jak zobaczyłem ten twój pojazd to od razu skojarzyłem z tym bunkrem, jak byś nie mógł tego znaleźć a chciał byś zobaczyć to napisz to ci prześle to co mam. A jeszcze mam pytanko bo nie bardzo zrozumiałem jak czytałem poprzednie komentarze, jako napęd wybrałeś gąsienice (to doskonały wybór), ale napisałeś że to jedno ogniwo i to pośrodku tak? To jak to będzie skręcać ?.

 

 

Pozdrawiam! I przepraszam za długi komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEKTOR

1. Nadbudowka przypominajaca bunkry jakos narazie w mej wyobrazni wyglada, ale jak bede mial problemy, to napewno sie do ciebie zglosze. :)

2. Naped. Mysle, ze beda to 2 duze silniki diesla. Po jednym na strone pojazdu. Ale jak juz gdzies wczesniej pisalem silnikow widac nie bedzie, wiec nie warto sie nad tym rozwodzic. :)

3. Gasienice beda oczywiscie dwie. ;)

 

Simple_man

 

pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie watkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jol! :P

khem, wiem ze skromnie, ale narazie tyle wyszkrobalem - gasienice w wersji alpha. Nie wiem czy taki model ogniw zostanie czy nie. Przyszlosc pokaze. Jedno jest pewne - ogniwo wymaga modyfikacji. Pozatym glowie sie jak ta gasienice potem zmontowac. ;)

 

Obrazek: :)

 

maszyna013lb.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Mam nadzieję, że moich komentarzy jako upierdliwych nie traktujesz :]. No ale do rzeczy. Model gąsienic miodzio. Wiem że to wersja alpha, ale chciał bym ci przypomnieć o kilu ważnych rzeczach abyś nie zapomniał o nich. Otóż przemyśl łącznie poszczególnych ogniw, wszystko zaznaczone masz na załączonym obrazku, według mnie razi wyraźni brak, takich malutkich uchwytów łączących. Nie mam zamiaru się wtrącać do kształtu gąsienic, ale pamiętaj, że powinny być bardzo szerokie. Teraz jest druga sprawa, co do gąsienic, mnie się wydaje że mimo wagi pojazdy na błocie, lub innym podmokłym podłożu pojazd albo ugrzęźnie na dobre albo utonie, jest to wina tego że gąsienic masz gładkie, powinny posiadać rowki i inne tego tylu rzeczy, po ulic on jeździć nie będzie więc nie przejmuj się tym że pozrywa asfalt jak by przez nią przejeżdżał. Na rysunku 1 i 2 masz zaznaczone czego ci brak, a na rysunku 3 gdzie to powinno być. To co ja napisałem to nie jest niezbędny element do poruszania się, ale jeżeli on ma być w odpowiednim klimacie utrzymany ten cały pojazd, to takie coś powinno być, nawet z przyczyn czysto technicznych. Nio ale jest super. Czekam z niecierpliwością na następne obrazki :D :D.

 

 

Pozdrawiam! I Życzę siły w dalszej pracy!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze HEKTOR, ale sie napracowales. :D

Ale ja ledwo ksztalt zrobilem i chcialem pokazac jak to mniej wiecej bedzie wygladac. :)

Wielkich szczegolow nie robilem. ;)

Odnosnie realizmu poruszania sie pojazdu, to wydaje mi sie, ze tak ciezko na blocie by nie bylo. Wkoncu gasienice ledwie by sie zanurzyly, a sam czolg wedlug moich obliczen (lol) ma ok. 25 metrow dlugosci i prawie 16 szerokosci. Taki kolos musialby natrafic na naprawde duze przeszkody na swojej drodze. ;)

 

PS: I nie uwazaj swoich postow za upierdliwe. Kazda uwaga jest cenna i przyjmuje ja z pokorom. Dzieki za komentarze i oby bylo ich wiecej. :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA, wszystko ladnie, ale czy nie przesadzasz ze szczegolami :> ? bo ta gasienica bedzie strasznie duzo wazyc... Moze zrob ja bardziej low poly a reszte zaltw teksturami, przy finalnym renderze nie bedzie wiekszej roznicy ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życze wam żeby wasze sprzęty to poniosły :] bo chyba nie wiesz za co sie zabierasz... ;) wygląda kozacko ale myśle że będziesz mial problemy póżniej przy textuowaniu i w końcu na renderkach :] na czym to dziergasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robisz takie mega ciezkie gasienice to zrob sobie tez ich substytuty (proxy). W max7 jest taki modyfikator "substitute" ktory odciazy twoja scene wyswietlajac obiekty proxy a te ciezkie bedzie automatycznie posylal do renderingu gdy nacisniesz guzik 'render'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa była zdaje się bunkrach w tle. szkoda że to takie duże i asfalt niszczy bo ja bym to dał na defiladę przed fuhrerem (tak ładnie sobie suną w szyku). cieżkie zadanie ale jakoś mi sie nasuneło, chyba po tej rosyjskiej defiladzie hehe

 

pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!.

 

 

No teraz to jest prawdziwa gąsienica :). Powodzenia przy łączeniu. Remanent -> nie pozrywa asfaltu jak się założy na gąsienica takie gumowe zabezpieczenia, a defilady w ZSSR raczej odbywają się na kamiennych podłożach.

 

 

Pozdrawiam!

 

 

P.S Czemu to ma być niemiecka czy ruska kwatera dowodzenia?, Polak by czegoś takiego nie wymyślił?, ja sądzę, a raczej jestem pewien że to Polska mobilna kwatera dowodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus

HEKTOR

Uwazam sie za patriote, ale zeby czolg zrobic rodzimy, to nie pomyslalem. :)

Pozatym, to ma byc otoczone innymi jednostkami, a Polska w czasach przed i w trakcie wojny dysponowala tylko takietkami, a nie lubie T-34. Hmmm... ja wogole nie daze sympatia wszystkiego co jest zwiazane z rosja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności