Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: People Vs. Robots


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:]

 

Jest to moja 1 bitwa (mysle ze nie ostatnia;]), sprobuje dac z siebie wszystko. To jest narazie szkic a bedzie tak: jakis umiesniony zolnierz ktory trzyma robota w rece (zniszczonego), za nim ruiny miasta, czolgi atakujace na wieksze roboty, roboty (takie 2m) atakujace ludzi itd. Zaczynam juz po malu robic teren i ruiny, jak bedzie render to od razu wrzucam. Wiem ze narazie nie ma co komentowac (chyba ze pomysl, ale za orig to on nie jest;P). Zycze powodzenia tez innym ktorzy biora udzial w bitwie, bo najwazniejsza to zabawa jest a nie wroga konkurencja nie?. Ale przyznam sie ze chcial bym 2 miejsce:P (nowy tablecik:D)

 

szkic26fp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzieki chlopaki:) wiem ze bedzie trudno, a szczegolnie na moim dziadku (athlon 1.5GHz, 256RAM, Radeonik 9200SE) jestem pewny ze calej sceny na tym kompie nie zrobie ale jak beda sie zaczynac jakies klopoty to przejde na kompa kumpla, wiec nie bojcie sie, 2 miejsce i tak bedzie moje:D. Jaras bierzesz udzial w bitwie? (jesli tak to ludzie o 1 miejscu mozecie juz tylko pomarzyc;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korci mnie ale jak na razie nie biorę udziału :) - zobaczę jak bedzie z czasem , wiesz- praca, wakacje, rozpoczęte inne projekty. Żeby ukończyć pracę od A do Z trzeba poważnie się zmobilizować i włożyć w to dużo energii - czego Tobie i innym życzę :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł. Przewrotnie dość podszedłeś do tematu biorąc pod uwagę tendencję (tj. pokazywanie dużych maszyn i małych ludzi oraz to, że maszyny zwykle wygrywają). Ciekaw jestem jak się rozwinie twój projekt. W każdym razie powodzenia :)

 

Ja się chyba wezmę za bitwę chociaż szykuje się kampania wrześniowa i ładna piecząteczka z dziekańską dwóją w indeksie ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly update (obiecalem ze jak cos zrobie to podsylam). Wiem ze Tiger (ktory jeszcze jest wipem) jest to stary czolg, ale wlasnie o to mi chodzi zeby ludzie ze wspolczesnymi (tiger, f-16 itd) na roboty z jakimis przyszlosciowymi (ugh1223, miga33 32;)) maszynami... Ta ziemia to tez jeszcze nie do konca to co chce, ale mniej wiecej tak bedzie wygladac. (a ruiny juz po malu ida). Dzieki, pozdro

tiger0vt.jpg

 

ziemia1mg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze male zainsterosanie moja praca... Najwyzej beda same updaty (bez komentow)

JohnDoe3d - bede robil krzaczki drzewka ale to pozniej, teraz tylko chcialem zarys planczy zrobic:). A to kolejny update - ruiny, wiem ze sa malo wyrazne ale i tak beda daleko w tle wiec nie robie az tak szczegolowych...

 

ruiny5dl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogolnie pomysl spoko...lecz jakos po Animatix'ie, potem po "Ja Robot" i moze jeszcze "AI" temat mimo ze na czasie, moze wydawac sie lekko odgrzany...nie mowie tego oczywiscie o Twojej pracy, ale ogolnie o takim pomysle, ktory juz w kilku watkach sie pojawil- czy to zle ? - niee alez skad!! po prostu obejrzalem te "kilka" watkow i takie odczucia mnie naszly- oczywiscie sama koncepcja ludzie-roboty jest swietna i klimatyczna...i czekam na rendery ktore wydobeda klimatyczna esencje walki ludzi i maszyn :D Powodzenia

 

...aha a co to Tiger'a...ja bym go nie umieszczal wogoole- nie pasuje mi tu... chyba ze "stuninguj" ( modne slowo :) ) go- zroob takiego Tygrysa, jekigo nikt nie widzial i takiego, ktory pasowalby do realiow, jakie przedstawiasz :) (moze niego zmien bryle na nowoczesniejsza- zostaw uklad kol- burty z reaktywnym pancerzen, podobnie wieza- bardzien nowoszesny wyglad ( nizsza przedewszystkim) z oprzyrzadowaniem nowoczesnym)...najlepiej jakis koncepcik rozrysowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Eco;)

 

Jesli chodzi o Tigera to go ani nie usune ani nie stuninguje, nie chce zeby ludzie mieli jakies nowoczesne maszyny poprostu akcja dzieje sie w tych czasach, a z przyszlosci przybywaja roboty zawladnac swiatem (oni juz moga miec jakies nowoczesne maszyny). Cos na stylu gry Empire Earth (moze nie ma tam robotow ale jest takie jakby zagiecie czasoprzestrzeni:)) Wiem ze pomysl nie jest zbytnio originalny, ale mialem go juz w glowie od poczatku sondy, i nie chce go zbytnio zmieniac (no chyba ze jakas wasza opinia naprawde mnie zainteresuje, co nie mowie ze jest to glupi pomysl z tym tuningiem, myslalem podobnie na poczatku, ale jednak doszedlem do wniosku ze zostanie jak jest). Dzieki eco za swoje sugestie. A innych zapraszam do pisania swoich propozycji:) Dzienks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze post pod postem, ale co ja moge jak nic nie chcecie pisac, a apdejt musze wrzucic;) Wiec siedze dalej nad tigerem (kombinuje jakby tu zrobic gasienice), teraz siedze rowniez nad hammerem (kombinuje jakby tu zrobic felge....), hammera chce dac za jakas mala gorka lekko nad ziemia (co by to bylo ze skoczyl), ciagnacy za soba bloto jakies. Jeszcze sobie zrobilem polowe skorpiona (chce go dac na 1 plan obok glownego zolnierza, gdzies tam sobie bedzie w trawie chodzil) i to by bylo wszystko ogolnie to robie sobie teraz mala przerwe bo chyba nie wyrobie, wiem ze pracy duzo przedemna ale czasu tez jest duzo wiec mysle ze zdaze:) Pozdrawiam

 

hammer9gj.jpg

skorpion0mb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hatred - komp to jeszcze wytrzymuje, ale jak bede musial wszystko na jedna scene rzucic, oj to sie bedzie dzialo;)

Simple_man - o ktorego chomika chodzi tego 1 czy tego co mam w wipie?:) a skorpiona kurde niewiem jak wygladzic narazie:( (nie gadajcie ze mech smothem bo mi sie model znieksztalca przez to...)

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha dzieki... stala sie tragiczna sprawa - nagralem wszystko na plytke dvd (modele mapy itd) bo musialem format zrobic, po formacie otworzylem plytke ale jak probowalem skopiowac plik na kompa to jest blad sektora.. Plytke probuje naprawic, jesli mi sie nie uda to wycofuje sie z bitwy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuf, udalo mi sie odzyskac modele hammera, scorpiona i tigera, niestety ziemi i ruin juz nie dalo sie uratowac (choc strata nie duza - 2dni pracy). I zrobilem dziwne felgi do hammera, wyszly mi jakies takie sportowe (nigdy nie robilem felg), niewiem czy je zostawic czy sprobowac jeszcze raz, dalej sie jeszcze mecze z gasienica do tigera i skonczylem (przynajmniej tak mi sie wydaje) scorpiona:) (te strzypce mi nie wyszly ale ten skorpionik bedzie malutki zakryty zapewne troszke trawa, wiec nie musi byc az tak szczegolowy). Oprocz ruin, ziemi i gasienicami do tigera pracuje tez teraz nad F-16, lecz nie chce go jeszcze pokazywac, bo malo mam... Pozdrawiam

 

hummer7zf.jpg

 

scorpion5hm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluję odzyskania danych. Masz chłopie cierpliwość, mnie szlag treafia gdy po dwóch godzinach pracy mi się komputer wykrzaczy i w djabły idzie cała praca. A ty po dwóch dniach pracy (straconych), mówisz tylko. No i te szczypce, oj ciężko je uznać za dobre. Powiedz mi jak je zrobiłeś. Może da się coś wymyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man to wszystko co udalo mi sie zrobic z tymi strzypcami, jest to robione zwyklym box modelingiem tyle tylko ze na tych strzypcach dalem za duzo vertexow (bledy dziecinstwa;)), musialem ze 30 vertexow poprzesuwac zeby to troche wygladzic, mysle ze juz tak zle nie jest...

 

scorpion2du.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, nie chcecie pisac a ja tu dalej z apdejtami jade;) Koncze juz prawie F-16 i powoli zaczynam Apache, ruin nie moge zrobic (przynajmniej takich jak tamte) moze sprobuje troche inne zrobic (pozyjemy zobaczymy). Po malu tez robie dokladny szkic 1-planowego zolnierza (on musi miec najwiecej szczegolow). Na dzisiaj koniec. Pozdrawiam

 

apache35py.jpg

 

f160or.jpg

 

F-16 z innej strony: http://img127.echo.cx/img127/3116/f1621ul.jpg

F-16 jeszcze z innej strony;): http://img127.echo.cx/img127/4912/f1635qa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, GRAT'Z dla Ciebie... stawiasz reszte uczestnikow na nogi :P Skorpion mi sie bardzo podoba taki jaki jest i mozesz go 9model) takiego zostawic. Co do tych nieszczesnych felg Hummera, to myslę, ze przede wszystkim ramiona powinny być grubsze, albo felgi całe pełne, tylko z jakimis otworami (jesli rozumiesz co mam na myśli... :) ) pozdrawiam, Maciek. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania C: caly dzien moze nie, ale tak ze 10godzin dziennie;) I chyba jednak bede musial cos zjesc bo rak po malu nie czuje, "zweldujesz" - a jak to sie robi?:D

_kuba_: dzieki, F-16 jeszcze nie jest skonczony ale jak Ci sie podoba to sie ciesze:)

Blaster: Dzieki:D Felgi zmienilem, zapomnialem zrobic dokladnego rendera (niedlugo wrzuce) ale zrobilem rendera 3 modeli i tam juz hammer jest z innymi felgami (niewiem czy je dobrze zobaczysz)

 

No i jeszcze raz wam dziekuje, wszystkim a teraz to wrzucam kolejnego apdejta, Apacha prawie koncze (jeszcze drobny remont na dziobie i pare innych szczegolow), wrzucam Wam jeszcze taka sobie dodatowy obrazek przedstawiajacy 3 modele na skylight'cie:) Pozdrawiam

 

wallpapers0oy.jpg

 

apache50rz.jpg

 

Apache inaczej - http://img232.echo.cx/img232/5420/apache63lo.jpg

Apache z przodu - http://img232.echo.cx/img232/6367/apache79rv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej detali i texturka a będzie git. A tak poza tym to rzeczywistość jest bardzo chaotyczna (wbrew pozorom). Powtarzalność form jest raczej rzadka. Dlatego twoje budynki powinny być również bardziej zróżnicowane. A szczególnie ze względu na to, że są to bądź co bądź ruiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Simple jestes jedyny ktory wypowiada sie tutaj, dzieki, przynajmniej 1 osoba:) Bo wiesz ja nie moge zrobic z niczego - cos... Ja zawsze uzywam jakis referek czy cos. A ruiny robie z glowy i nie mam pomyslow co tam jeszcze dac, texturki dam na koncu, sprobuje dorobic jeszcze jakies detale (moze jakies szmaty wystajace z okien czy jakies druty, liny.. cos sie wymysli). Pozdr

 

Edit: Zmienilem troszke ruiny, sa one strone wczesniej;)

Edit 2: Niewiem, ale mysle ze Wy nie chcecie tu nic pisac ze wzgledu na moj nick, tak? Z tym nickiem to byl zart na poczatku, lecz przyzwyczailem sie do niego, ale jesli po zmianie nicka bedziecie (choc odrobinke) cos pisac to z checia go zmienie. (skojarzylo mi sie to tak, poniewaz mysle ze wy myslicie:) ze ja chce sie chwalic jak to umie w 3d i dalem se takiego nicka i w ogole ze jestem wladca, a wcale tak nie jest....). Dzieki za wysluchanie, mam nadzieje ze nie bedzie banow w moja strone. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banów nie będzie (chyba), powiem ci jedno. Ja jestem zarejestrowany już chyba rok czasu. I od tamtej pory prawie każda pracka jest ignorowana przez user`ów nie mam pojęcia, czemu tak się dzieje. Po prostu tak jest i koni9ec. Jedyna rada przywyknąć. O i to tyle. A co do pracki. Pierwsza rzecz proporcje. Popracuj nad tym, bo widać, że gdzieś ci ten temat uciekł. Po drugie, poszukaj, choć by i przez google zdjęć zniszczonego miasta, ruin a zobaczysz jak wyglądają szczyty takich budynków. To są postrzępione ceglane igły lub raczej spróchniałe pnie urbanistyki. Z okien sterczą gdzie niegdzie resztki ram okiennych. Gdzieś jeszcze powiewa stara zasłona, której ogień nie dał rady. Nie, które budynki stoją już tylko z przyzwyczajenia lub też, dlatego że prawa fizyki o nich zapomniały. A u stóp tego wszystkiego leżą stosy gruzu, cegieł, które nie stanowią już części budynków.

A tak w ogóle to zagląda tu jeszcze parę innych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrzu jak nie weisz co jeszcze dodac do ruin to sa przeciez google :D

a mi sie nie pdooba hummer taki jakis karlowaty bardzo mi sie to nie podoba

pozdro

 

edit hehe mistrzu napewno nie hcodzi o to ze masz takiego nicka zobacz ze na w moim temacie tez nie jest duzo ludu:D:D ale nie przejmuj sie rob swoje a z czesem bedzie wiecej ludzi tutaj zagladalo

pozdro2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... mistrzu3d zadziwiająco podbna jest wersja z materiałami przedstawiona na tym http://www.olsztyn.mm.pl/~leru/bitwa/apacz.jpg renderze wykonana przy pomocy tego http://www.3dkingdom.org/index.php?module=My_eGallery&do=showpic&pid=1210&orderby=dateD modelu do tego http://img267.echo.cx/img267/9374/apache35py.jpg rendera ( http://www.max3d.pl/forum/showpost.php?p=237082&postcount=32 ).

 

Acha no i w wersji mojego rendera nie ma SkyLighta. Coś mi tu baaaardzo śmierdzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko!!!! czy dobrze rozumiem - zapozyczylem sobie modela z kingdooma i uzylem na bitwe?... kurna, musze przyznac ze ten apache jest podobny:/ no to pewnie juz mam nici z bitwy. Pokaze Wam rendera sprobowalem zrobic dokladnego co na kingdoomie, i niestety widze straszne podobienstwo- ale ten model nie mozna przeciez sciagnac nie? niewiem.. jesli trzeba to leru usun bitwe albo moje konto bo raczej nie powiem tu duzo, nie mam pojecia jak tamten ktos zrobil tego apacha....

 

apache8im.jpg

 

Edit: zauwazylem - mozna z kingdooma go sciagnac:( no to juz totalna klapa

Edit 2: zdj z programu, jesli cos to da:

 

ag9gm.jpg

 

Edit 3: chcialem jeszcze wrzucic referki z ktorych korzystalem:

http://www.thundermaster.com/306reunie/apache-c.jpg

 

http://www.zap16.com/images/vlk04%20apache%20D%20klu%20base%20attack%2002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności