Skocz do zawartości

SoftQuadro4 kontra GForce4


Gość empanz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Sprawa jest taka:

mam kartę MSI G4-Ti4200-TD64 (64MB) AGPx4, płyta główna Asus A7V8X, Athlon XP 2000+ , 512 DDR RAM, WinXP ( bez Servicepacka ), DirectX 9. Używam 3dsmax 5.1, Service pack_1 i pracuję przy rozdzielczości 1024x1280x32. Do tej pory używałem sterowników NVidia version 4.3.4.5.

Dla pełności obrazu: Próbowałem różnych sterów (na XP i na W2K też), ale zmiany praktycznie nie było ( a nawet gorzej bo max się przy niektórych ochoczo wywalał). Próbowałem narzedzi do Tweakingu - też nic nie wniosło. Przy bardziej złożonej scenie (ale znowu nie aż tak) Max pracuje... oj cieeeeężko.... edycja modelu jest bardzo powolna. Okienka edycyjne odświeżją się w żółwim tempie, niekiedy wogóle, zostawiając śmieci i inne artefakty. Jest to wielce frustrujące - szczególnie przy przesuwaniu widoków czy obiektów, nie odbywa się to płynnie. Oglądam slajdy. Zwykła selekcja też potrafi trwać.

 

Czy MSI G4-Ti4200-TD64 jest taką fatalną kartą graficzną, że pracuje tak ciężko?. A utwierdziłem się w tym przekonaniu co do modelu karty, bo u kumpla na słabszym sprzęcie ( GForce2 Ti 32MB Diamond, Athlon 1,4GH, 256 MB RAM, płyta Shuttle AK 31A - KT266A ), ten sam plik maxowy, przy tym samym oprogramowaniu chodził wyrażnie sprawniej i płynniej , czyściej.

 

Po przeczytaniu posta o konwersji GForcea, rzeczywiście z tego co ludzie pisali, naprawdę warto, szczególnie GF4.

Przerobiłem GForcea w SoftQuadro. Instalacja powiodła się bez kłopotów. WSZYSTKO do samego końca, według recepty. Zrestartowałem. Otworzyłem plik i ...

katastrofa, jest gorzej niż było z GForcem. Przesunięcie jakiegokolwiek okienka nad oknem edycyjnym maxa to slajdy zostawiające wyczyszczony obraz, regenerujący się po paru sekundach. A tego chociaż, nie było poprzednio. Sama szybkość pracy w oknach edycyjnych praktycznie nie uległa zmianie, widoczna jest sekwencja regeneracji kolejno w każdym okienku po każdym manewrze ( z pojawiającym się zawsze zegarkiem ). Klęska.

 

1. czy czegoś nie ustawiłem , o czymś zapomniałem, może jest jakiś magiczny przycisk, który aktywuje to cudo ?

2. czy to kiepski model ten: MSI G4-Ti4200-TD64 agp x4?

3. czy ten konkretny egzemplarz jest do bani

4. co ogólnie poradzić w tym ciężkim przypadku ? powrót do GForce4 nieunikniony ?

 

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję i pilnie czekam na kontakt.

--------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

system nie taki znowu stary, ma ze 3 - 4 miesiące. Co prawda dużo na nim różnych rzeczy, ale to jeszcze nie ekstremum. Co do MAXtrema to oczywiście aktywowałem i trochę wnim grzebałem (bo chyba to tylko jedna zakładka).

W ogóle przeprowadziłem całą procedure od nowa ( już nie w oparciu o stery 41.04 ale 43.51). I tym razem też pełen sukces instalacyjny : piękne softQuadro4 700 XGL. Aktywowałem Maxtreme, zapodałem sugerowane ustawienia. Tylko że efekt końcowy jeszcze straszniejszy niż poprzednio - zaczął zanikać momentami obraz (czarny ekran) , max się zawieszał i zaczął się zwieszać się cały system.

Wspomniałem w poprzednim poście że mam zainstalowany service pack 1 ( descreeta ) do maxa 5.1. Czy da się go odinstalować czy muszę odinstalować calego maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności