Skocz do zawartości

propozycje na anim-tutoriale ...


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim!

 

Mam krotkie pytanko. Macie jakies propozycje na tutoriale ... chodzi mi po prostu na jaki temat tutorial najchetniej byscie widzieli ?

 

(pewien czlowiek zaproponowal mi ze moze zrobic kilka krotkich anim-tutoriali na moja strone)

 

Zostawiajcie tu swoje pomysły ...

 

pozdr Adek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Ja bym gdy by mozna bylo to o robienieu postaci w low-ploly do 1000 polygonow i texturowaniu jej za pomoca 3d deep paint. Ewentualnie o mapowaniu głowy :)

 

ale to tylko takia skromna prosba :)

 

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że powinieneś zamieścić jakiś tutoraial o plug-inach Shag:Hair i Shag:Fur. Bo ja np. mam je i nie za bardzo kapuje o co w nich chodzi. Przydałoby się żeby każda opcja była wyjaśniona i do czego służy i takie tam duperel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

 

Jest taka angielska stronka ktora poswiecila sie pisaniem tutorialow do PLUGINOW WIELE SIE Z TAMTAD NAUCZLYM WIEC ODSYŁAM I WAS !!!!!!!!

 

 

Jest tam bardzo dużo materiałów do teraźniejszych pluginów wiec na co jeszcze czekacie :D:D:D:D:

KLIKAC NA LINK !!

 

http://www.3rddimensiontutorials.com/Plugins.html

 

 

pozdrowienia

bez natchnienia KLICEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ludzie nie o to mi chodziło... Co do low-polygon... Metoda jest identyczna jak ta użyta do zrobienia ciała postaci w tutorialu który właśnie kończę a który znajdzie się na Cgchat. Tylko tamten tutorial jest opasły... 150 MB przekracza pewnie możliwości większości Polaków :(. Mi chodziło bardziej o propozycje jakiegoś modelu który wam nie wyszedł, z jakiś nieznanych przyczyn. Tylko wolał bym żeby nie było to zbyt skomplikowane, bo wydaje mi się że 15 MB da się ściągnąć przez modem, ale nie więcej. Jednak za propozycje dziękuje i proszę o następne, no chyba że wszystko już umiecie i nie potrzebujecie takiej pomocy :). A teksturowanie odpada, bo jest to proces długi, a przede wszystkim wymagał by wysokiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym chcial tak sobie zobaczyc na przyklad jak to sie postacie modeluje, fanatstyczne i normalne, zwyklych ludzi i nie ludzi, jakies zwierzeta, potwory itp od nóg do głowy itp :) juz jest kilka takich toturiali ale powinno byc wiecej!

 

pozd just

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Wiem ze nie bede nieczego wymagal :) ale tylko podpowiem wideotutorial na adka stronce (tut102) ma 15 min i wazy 20 mb tez go zasysalem przez modem ale powiem ze adka serwer jest fAAAAAAASTTTT i sie sciaga dosc szybko a przez modem 56k przez jedna noc sciagnolem 120 mb :)

 

pozdrowienia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutorial na Cgchat jest skończony. Dlaczego na razie nie może się ukazać w sieci dokładnie opisałem w: http://www.cgchat.com/board/showthread.php?s=&threadid=6758. Tutorial pokazujący robienie postaci ludzkiej dobrej jakości odpada, już przy tej mandze konserwatywni graficy wyrażali swoje niezadowolenie z faktu ?rozrzucania wiedzy?. Więcej informacji o tym tutorialu (co prawda trochę nieaktualnych) znajdziecie pod imsart.republika.pl Zrobienie potworka czy zwierzaka jest już dopuszczalne. Może konkretniej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakieś linki do videotutoriali to podeślijcie to sobie zassam :D, u mnie na moim modemie w noc schodzi tak koło 2 GB nowych rzeczy co dziennie, chętnie zassam i sie pouczę. Tak poza tym to ktoś robił kiedyś taki videotutorial ??, potrzebuję jakiegoś programu do zrobienia takiego videotutsa. Musze porobić takie rzeczy jednemu gościowi bo mnie nachodzi co dziennie i nie wie wiecznie jak katalog założyć i inne. :cool: Jak znacie coś takiego to plizzz, napiszcie. Miałem Lotus ScreenCam ale nie działa mi jak trzeba pod win2k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez znaczny czas swego zycia w MATR... GFXie mialem problemy z teksturowaniem a konkretnie z tworzeniem tekstur w photoshopie chetnie bym widzial taki anim totourial sadze ze wielu osobom by on pomogl ... dobrze by byla widziana informacja o technikach korzystania z teksportera i jak najlepiej nakladac teksture . Cusik cos juz wiem ale to jeszcze nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Zgadzam sie z toba prof ;) Bardzo dobra texturka daje dabrzo duzo dla naszego modelu . Nalozenie textury najlepiej na glowe jak wspominalem wczesniej ale niestaty to odpada :\'\'\'\'\'\'\'\'(

 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

nie mialem tu na mysli konkretnie glowy tylko jakies proste przyklady ze zeby zapoznac sie z technika przeciez to jak by sie uczyc jesc jablko a jak przyjdzie co do cego i trzeba zjesc gruszke to nie widomo jak sie do niej dobrac ... wiec tylko proste ale czytelne informacje na temat metod i sposobu tworzenia... wskazane bylyby przyklady tworzenia tekstur rust dirt moze jakas rybia luska tekstura skory i jak ja nakladac by na obiekcie nie wygladala jak ponaciagana na sile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra cały post jest ostro nieaktualny bo z powodu mizernego zainteresowania odpuściłem sobie robienie avi-tutoriala specjalnie na tą stronę.

 

Kolejna sprawa: Tworzenie tekstur. Dużo lepiej się sprawdzają tutoriale konwencjonalne. W swoim dorobku mam ogólne przybliżenie zasad działania większości pól w Max?ie (nie tylko dif. i bump) na przykładzie skorodowanej płyty metalowej. Planuje zrobić (niedługo) tutorial ukazujący tworzenie tekstur mięśni i skóry na przykładzie jakiegoś potwora (aby był bardziej wyraźny).

 

A co do avi-tutoriala pokazującego stworzenie w 100 % postaci (150 MB) to jest skończony i debatuje z Adrianem jego ukazanie się w ramach max3d.pl. Niestety na razie niespecjalnie chce się niestety zgodzić na moje warunki. Hmmm, może się jeszcze zejść... Na dodatek wszystkie tutoriale IMS?u (jestem członkiem) są trój języczne (polski, angielski i niemiecki). Więc cały proces tworzenia się wydłuża.

 

Ja zgrywam tutorial przy pomocy dwóch komputerów (połączonych kablem s-video). Przy czym zgrywam je w rozdzielczości ok. 320/200 jednak nie skalując obrazu (nic nie było by widać) tylko jest widoczny właśnie taki obszar w okolicach kursora (ekran podąża za kursorem) dzięki czemu tutorial jest stosunkowo mały, a szczegóły na ekranie (np. siatka) są dobrze widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności