Skocz do zawartości

robi robi.. i nie robi


wesoledi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

ost. zachcialo mi sie zrobic jakis krajobraz, wszystko ladnie pieknie, trawka, jedna druga, drzewka, no i sie tego nazbieralo troche... znaczy sie sporo facow.

i teraz problem, chcialbym to wyrenderowac (nie ejst jeszcze skonczona ale chcialem zobaczyc jak to wyglada do tej pory) no i sie okazalo ze na checiach sie konczy...

transformacje trwaja jakies 10min, przygotowywanie obiektow drugie tyle, a swiatel, tez troche, i na tym koniec, jak ma juz przejsc do renderingu to sie wszystko po prostu wylacza.. tzn 3dmax... pojecia nie mam co jest i co moze byc tego powodem, myslalem ze moze malopamieci, ze cos zzera, ale po wylaczeniu wszystkiego nadal to samo... zostawilem tylko najpotrzebniejsze pierdolki systemu....

czy ktos wie co moze byc tego powodem, jak temu zapobiec?

 

moj sprzet to athlon 1700+, 256mb ram ddr, gf4mx440, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Marvey

ad1. ziemia, i kilka obiektow + woda to w sumie 165k facow, do tego dochadza klony trawy, chyba 9 ich jest po srednio 30k kazda

ad2. jakies 700MB jest... jak nie wiecej.. niepamietam dokaldnie

ad3. o ile mnie pamiec nie myli moglem wyrenderowac nawet wieksze (vanship w WIPach), ale mniejsze ida jak najbardziej bez problemu

 

Kakrotto13

myslalem o tym, ale komu, jedyna osoba jaka znam ktora posiada maxa jestem ja, a nie wiele osob jest chetnych by do nich wpadac i korzystac z ich kompa instalujac im jakies niepotrzebne programy :)

jest taki jeden ale akurat wyjechal... heh

 

JunioR

wyzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.rozmiar virtuala masz stanowczo za mały. Ja mam 512 RAM i 512 Virtual i czasami robi się ciasno. Ustaw stały (jeśli nie masz) rozmiar, przynajmniej 768, znaczy wartość min i max daj taką samą.

2. Napisz jakiego rendera używasz, jeśli mentala to mogę Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przestrzał..... nawet nie spojrzałem w jakim dziale jest post.

Spróbuj wyrenderować to w kilku częściach z kanałami alpha i poskładać to w szopie.

 

edit: nie wiem jakie możliwości ma scanline, ale jak komp nie wyrabia to renderowanie w kilku częściach będzie najszybszym rozwiązaniem

 

edit2: a nie lepiej w mentalu to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie idzie mu na scanline to raczej na niczym innym też nie pójdzie.

amd 1700 + 256ram to super sprzęt, sam jeszcze niedawno na takim jechałem :)

 

wesoledi możliwe że brakuje ramu więcz włącz bitmap pager w customize/preferences/rendering albo pomajstruj z "/3gb" w boot.ini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za odpowiedzi i porady :)

 

a skad mozna pobrac mentala? zagladalem na stronke producenta i jedynie do czego doszedlem to do mozliwosci kupna, a googli niestety nie mam za bardzo czasu przeszukiwac, gdyz nie mam na to za bardzo czasu i mozliwosci

podobnie jak sciaganie w p2p

 

Z uwagi na charakter tego forum, zainteresowania oraz profesje osób na nim się udzielających faktycznie masz prawo przypuszczać, że nikt prócz Ciebie nie ma max'a ;)

mialem na mysli najblizsze otoczenie... z miasteczka w ktorym zyje :) wszyscy graja i gadaja na GG tylko :)

 

SansSerif

dzieki, za rade :)

 

//

pobawilem sie...

i udalo sie dojsc do renderingu.. gdzies tak przy 70% to samo.. max sie wylacza jak gdyby nigdy nic.. i kicha dalej :)

trzeba bedzie jeszcze pobawic moze... heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności