Skocz do zawartości

Maszyny bojowe-"Pogromca"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To moja pierwsza Bitwa 3D. Mój pomysł na maszynę bojową to połączenie przeszłości z teraźniejszością. Będzie to samobieżne działo obudowane drewnianym pancerzem nabitym rożnego rodzaju metalami. Za niedługo zamieszczę szkic koncepcyjny takiego działa:)

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w Bitwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oto pierwszy szkic koncepcyjny. Z przodu wystają masywne pnie zaostrzone na końcach. Koła będą drewniane obłożone stalowymi płytkami z kolcami. Działo będzie o dość dużym kalibrze i to właśnie działo ma się najbardziej rzucać w oczy:) Z tyłu "wystąpią" 2 silniki diesla:) na platformie między kołami będą najprawdopodobniej po dwie wyrzutnie pocisków kierowanych. Jeszcze nie wiem w jakiej scenerii umieszczę ten pojazd.

Przepraszam za jakość szkicu:) Brak skanera musiałem nadrobić cyfrówką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Ogólnie kocept mi się podoba. Ale widzę strasznie rażący błąd, lufa i zamek musi być w jednej płaszczyźnie, nie może być tak jak jest u ciebie. Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi, jak nie to napisz to ci to wytłumaczę.

 

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

No już jest lepiej. Nie będę się czepiał stabilizacji działa i takich tam, oraz jego użyteczności, bo to jest ogólnie coś takiego… innego… No ale pracuj. A tak na marginesie podoba mi się bardziej ten render czarno biały. I jeszcze napisał byś może w jakich latach będzie to działo się poruszać, bo nie wiem czego się doczepić:).

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. Odnośnie szczegółów typu stabilizacja działa czy sposób jego obrotu to pomysły są jeszcze w powijakach:) Co do umiejscowienia w czasie... Myślę, że ta machina może byc zarówno z początku XX w. jak i z XXI wieku:) Chodzi mi o coś innego niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni na codzień:) Stąd pomysł połączenia drewna, stali, prymitywnych kół oraz działa. Jak narysowałem szkic koncepcyjny to na myśl przyszła mi czołg z Warhammera:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Jak na razie źle nie jest, praca ma swój wyjątkowy klimat. Przyczepił bym, się do masy rzeczy jak by ta praca była bardziej „realna” (wiesz… w jakiś latach osadzona czy coś). Ogólnie wydaje mi się, że jarzmo armaty jest tak dziwnie odlane, o ile jest o odlewana armata:). Zbyt wiele powiedzieć nie można. Tylko jeszcze pytanie co do renderingu, ten końcowy będzie wyglądał mniej więcej jak te poprzednie?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Patrząc na poprzednie renderingi uznałem,że zmienię jednak wygląd pojazdu. Jeśli chodzi o umiejscowienie sceny to doszedłem do wniosku, że będzie to przyszłość. Tło dla umieszczenia pojazdu: maszyna stoi na jakimś wzgórzu w ciągu dnia i strzela z działa. Obok leżą skrzynki z amunicją do działek obrotowych oraz pociski do działa. Co do pomysłu połączenia drewna ze stalą to zrezygnowałem z niego. Cały pojazd będzie skonstruowany ze stali a koła zmienią troszeczkę wygląd.

Jeśli chodzi o renderowanie to bedzie inny.Na razie jest taki ze względu na szybkość działania na moim komputerze:):):) Siatka modelu przy koncowym renderingu obrazuje troszkę lepiej sam kształt pojazdu.

 

Oto przerobiony pojazd.

 

R3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo.. teraz to mi się podoba :) to dobrze że próbujesz różnych wariantów i pracujesz nad swym modelem a nie trzymasz sie jedynie jednego z góry założonego obrazu.. wczasie modelowania przychodzi wiele rozwiązań o których wcześniej się nie pomyślało.. dobra robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziekuję za komentarze:) Podbudowały mnie troszkę.Niżej zamieszczam screena z programu aby było widać, że to mój projekt:)Na screenie można zauważyć nowy model kół. Rendering pojazdu z nowymi kołami powinien być jutro.

Pozdrawiam

 

wire.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obiecałem wczoraj rendering więc jest:) Dodałem parę rurek, wieżyczkę kierowcy, podtrzymanie lufy działa oraz, najważniejsze, nowe koła:) Co do kształtu wieżyczki to nadal myślę nad nią.Na płytach pomiędzy kołami bedzie wyrzutnia rakiet (takich mniejszych rakiet:)) Renderin dla odmiany jest z innej strony:)

R4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Oj teraz to ma ręce i nogi :). Wygląda o wiele lepiej, jednak wciąż się zastanawiam nad mechanizmami wieżyczki. Napisz coś o wymiarach pojazdu, bo nie wiem jak się tym będzie sterować, gdzie będą ludzie którzy będą prowadzić pojazd ?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po kilku dniach przerwy (trzeba było zaliczyć kolejny rok studiów:)) prezentuję swój pojazd. Zmieniłem troszkę koncepcję. Pojazd wygląda inaczej i zamiast jednego działa posiada dwa. Niżej prezentuję nowe renderingi oraz siatkę modelu.R001.jpg

 

 

R002.jpg

 

 

Wire01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Jest coraz lepiej, ja mam tylko takie złudzenie że te lufy są ciężkie i powinny mieć podpórki podczas transportu. Nio ale jak patrzeć na to pierwsze co wymyśliłeś a teraz to jest bez porównania jak pięść do oka, teraz idziesz w dobrą stroną, ciekawe co znowu zmienisz ;)

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nowe renderingi pojazdu. Myślę, że już tu nic nie będę zmieniał.Teraz biorę się za szczegóły pojazdu oraz za otoczenie, w którym będzie stał.W końcowym renderingu pojazd będzie w niektórych miejscach miał siatkę maskującą dlatego zrezygnuję z kilku niewidocznych szczegółów na rzecz szybszego działania komputera:)

R003.jpg

R004.jpg

R005.jpg

R006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mały update. Te ścianki wokół pojazdu symbolizują worki z piaskiem. Jeśli chodzi o drzewa to nie wiem czy będą iglaste czy liściaste.Jeszcze za niedługo dodam tam jakiegoś ludzika, który bedzie odzwierciedlał rozmiary pojazdu.

 

R007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Jest super! Mnie się bardzo podobają prace, które człowiek sam wymyśla, jak pojazdy i takie tam. Wszystko super rozplanowałeś teraz to jest prawdziwa machina wojenna :). Tylko mam takie małe zastrzeżenie, do tego włazu pod lufą, mimo że ładnie wygląda nie powinien tam być. Bo podczas transportu pojazdy przy lufie na podpórkach, to jak nastąpi nagła potrzeba wydostania się przez właz to nie ma takiej możliwości! Przesuń go na środek jak możesz.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właz.. i blokowanie.. nie takie rzeczy robili w pojazdach wojskowych. W t-72 mechnik kierowca mógł nawet stracić głowę (to nie przenośnia) z powodu otwartego włazu :D

Worki z piaskiem są do niczego (chodzi tu o pomysł) zwykle takie pojazdy stoją w dole (zgłębieniu zrobionym przez maszyny inżynieryjne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prezentuję parę renderingów. Dodałem skrzynki na pojeździe i pancerz reaktywny na wieżyczce(te małe prostopadłościany:)) Obok koła stoi ludzik (proszę się nie śmiać, ponieważ nie umiem modelować ludzi:)) aby pokazać rozmiary pojazdu. Pojazd, jak widać, jest duży:)

Leru-->to prawda, że będzie dużo teksturowania ,ale nie wszędzie wykorzystam tekstury.

HEKTOR-->właz jest umiesczony dobrze:)Nie jest otwierany do góry tylko przesuwa się w bok

Bacry-->zrezygnowałem z worków z piaskiem i zrobiłem małe zagłębienie

R008.jpg

R009.jpg

R010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

sartr prosił o rendering bez siatki. Spełniam prośbę. Żółty kolor oznacza tło. Natomiast zielony-podłoże. Myślałem o tym aby umiejscowić pojazd na wydmach nad morzem:) Przepraszam jeśli czasami nie widać obrazków pochodzących z serwera:( Mój kolega wygospodarował mi miejsce na swoim serwerze ale czasmi coś się mu dzieje z połączeniem. Czasami może się tak dziać ale za to mam miejsca ile mi trzeba i szybkie zarządzanie kontem:):)Jako, że w chwili kiedy piszę posta serwer nie działa to zamieszczam miniaturkę renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, prosze :]. Ciekawie sie zrobilo - z poczatku z lekkim usmieszkiem patrzylem na poprzednia wersje pojazdu wykonywana w poly. Teraz przesiadles sie na rhino i juz widac poprawe :). Dlubaj dalej, a bedzie ciekawy modelik :). Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

No W.I.K.I. 25 masz rację, na pewno taki pojazd by utoną na plaży w piasku, ale ja to myślałem umiejscowić go tak w głębi jakiejś skarpy żeby był za niego widok na może :), albo odwrotnie, ale to już twoja decyzja S.T.O.R.M.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prezentuję małe update'y.Białe dodatki na pojeździe są nowe. Do tego prezentuję tabliczkę jaką najprawdopodobniej wykorzystam w scenie. Umieszczę ją tak aby była widoczna:) Pojazd nie musi się zapadać w piasku.Wystarczy że będzie stał na przygotowanej dla niego powierzchni takiej jak beteon etc. Jako, że za kilka dni wybieram sie na mały wypoczynek nad morze to zobaczę nadmorskie wydmy i pomyslę nad sceną:):):)To samo tyczy się napisu na tabliczce bo nie pamiętam jak brzmiały ostrzeżenia na wydmach:) Końcowy rendering będę robił w innym programie.

R015.jpg

R014.jpg

R013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM! Wiesz pomysł umiejscowieni ,,POGROMCY'' nad morzem sopdobał mi się. Widać, że poświęcasz dużo pracy swojemu projektowi. Zastanawiałeś sie może nad kolorystyką pojazdu?? Bo wydaje mi się, że obecna nie pasuje do otoczenia, ponieważ pojazd rzucał by sie za bardzo w oczy. Nie chce zmieniać Twojej koncepcji, ale ja zrobiłabym go w kolorze PUSTYNNEJ BURZY- oliwkowym z dodatkami brązu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przedstawiam rendering, który w pewnym stopniu pokazuje jak bedzie wyglądać końcowa scena.Gdzieś tam, za pojazdem będzie mały płotek i przewrócone w czasie sztormu drzewo, którego nikt nie usunął. Obok pojazdu będzie mały namiot, pod którym będzie stolik z jakąś aparaturą. Białe "cegiełki" przed namiotem symbolizują pojemniki na taśmy amunicyjne. Obok jest składana antena do transmisji satelitarnych. Biała płaszczyzna nad tylnymi kołami symbolizuje siatkę maskującą.

W.I.K.I. 25-->spokojnie:) Ta kolorystyka jest przeznaczona tylko dla mnie przy pracach nad pojazdem. Końcowa kolorystyka będzie inna.Nie ma na razie tekstur gdyz nad nimi pracuję i przeglądam kamuflaże stosowane we wspłczesnych pojazdach lądowych

 

Pozdrawiam

R016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Pojazd jest super. Zastanawiam się czy nie za dużo będzie tych rzeczy dookoła niego, będzie to odciągać uwagę mi się wydaje. Pojazd jest na tyle fajny, że możesz go śmiało samego w scence przedstawić i będzie dobrze. A co do maskowania to może byś się skusił na BGS CAMO, albo coś własnego wymyśl. Pamiętaj że na czołgach rozróżnia się głownie 2 rodzaje malowań: maskujące i zniekształcające. Maskujące to takie co miały ukryć pojazd, nie dać go zauważyć, a te drugie to takie które nie pozwalały by go dostrzec i rozpoznać co to za rodzaj. Ty ze względu że jest to pojazd bardziej o roli stacjonarnej to powinieneś zastosować malowanie maskujące, a jakie wybierzesz to pozostawiam twojej woli ;).

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej nieobecności witam ponownie. Pomyślałem trochę nad pojazdem i prezentuję niżej poprawiony kadłub oraz wieżyczkę. Znowu zmienię parę rzeczy w szczegółach pojazdu:) Prezentuję również siatkę modelu.

Wire02.jpg

R021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prezentuję ostateczny wygląd modelu (pracuję jeszcze nad paroma drobiazgami) do tworzonej sceny. Renderingi nie są zbytnio ciekawe,więc proszę o wyrozumiałość:) Teraz pracuję nad otoczeniem pojazdu.

R026.jpg

R025.jpg

R024.jpg

 

R023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności