Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: Scorpion


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Postanowiłem również wziąść udział w bitwie 3D - będzie to mój debiut w tego typu przedsięwzięciu, i mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Pracę chciałbym przygotować w kategorii "Maszyny bojowe" - chciałbym przedstawić robota zrobionego na bazie skorpiona. Ogólny plan wygląda następująco: na wzniesieniu stoi robot, na którym skupia się ała uwaga obserwatora. Cała praca utrzymana raczej w "nocnej" tonacji - ciemne niebo, a jedynym źródłem światła jest uchwycona akurat błyskawica. Przed lub za wzniesiem rozciąga się polana, na której, w świetle błyskawicy, widać zarys setek innych takich robotów - coś typu ukazywanie ogromu wojsk w kinowych scenach batalistycznych. Pomysł ten narodził się z mojego planu stworzenia w przyszłości animacji - kamera pokazywałaby robota, jego walory (głównie uzbrojenie), a gdy obserwator nabrałby do niego pewnego "respektu", ukazałaby się polana z tysiącami takich robotów. Liczę na to, że uda mi się uzyskać zamierzony efekt w jednej klatce... liczę także na pomoc i sugestie w sprawie tej pracy.

 

Od razu mam pewną prośbę: jako że nie jestem zbyt obeznany w aktualnościach sceny graficznej, proszę o powiadomienie mnie, jeśli mój pomysł jest "oklepany", czy mało oryginalny... po prostu będzie czas na wymyślenie czegoś innego, lub... przygotowania do następnej edycji "bitwy".

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia

Krzysiek

 

 

04.07.2005 - Upload 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pomysl jest rewelacyjny, "za wzniesiem rozciąga się polana, na której, w świetle błyskawicy, widać zarys setek innych takich robotów " - jak wyjdzie Ci taki efekt to ta praca ma naprawde duze szanse.. Niewiem jak sobie radzisz z grafika 3d ale po 1 apdejtach zobaczymy;) Witam na forum i zycze powodzenia (nie zmieniaj tego pomyslu jest naprawde rewelka..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, udało mi się odnaleźć ten temat :D Jako że sesja już zamknięta, i pomału wyrabiam się ze zleceniami dla klientów, zacząłem modelować mojego robota - i od razu zdałem sobie sprawę jak bardzo jestem w tym początkujący :D W załączniku przedstawiam pierwsze prace nad "szczypcami". Niestety, czas, jaki mi to zajęło, oraz czas poświęcony na chociażby pobieżne zapoznanie się z ustawieniami renderera, każą mi sądzić, że będzie cud jeśli się wyrobię :D Proszę o komentarze, sugestie i cokolwiek innego, byle bym tylko wiedział że ma to sens :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... dark eldar talos? ;)

 

Wpisałem sobie to w google, i zobaczyłem co to wogóle jest - nie gram w gry, nie czytam fantasy... (tylko bez linczu mi tu!), ale mniej więcej o takiego robocika mi chodziło :D Jak macie więcej takich obrazków, to jestem otwarty na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności