Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: "Panzer 3"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uczestnikow bitwy. Postanowiłem zawalczyć scenką na której główną rolę odegra niemiecki czołg z 2 wojny światowej - panzer 3. A właściwie bedą to dwa czołgi - pierwszy probuje wyciągnąć drugiego z rozpadliny za pomocą liny. Chyba że w trakcie modelowania przyjdzie mi coś innego do głowy :) Na razie wrzucam pierwszy renderek , ogólny zarys bryły i troche wiecej detalu przy lufie. Nastepne updaty pewnie juz niedlugo :)

http://republika.pl/spinoza/promo/p3_bitwa_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oby ci sie udało to ładnie zrobić, bo jak spiepszysz ten czołg to ci niedaruje ! kocham ten pojazd ! :) hmm lufa wydaje mi sie troche za małokalibrowa, a troche przydługa, ale robi sie pozno i juz mi sie oczy kleją wiec niedowidzam :p powodzenia i wygranej zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

No, no kroi się ładny modelik. Valery ta lufa taka powinna być :). Tylko, że taka lufa z tym kalibrem występowała a Ausf. A, a jarzmo armaty jest od Ausf. H, Ausf. N, bo cała lufa i jarzmo nie wygląda mi na Ausf. F. Teraz sprawa scenki, ze swoim silniczkiem Ausf. A, raczej drugiego sam by czołgu nie wyciągną, to też zależy co on będzie wyciągał.

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...heh lufa malokalibrowa bo to 50 mm , zapomniałem dodać że bedzie to wersja F z wieżą przystosowaną właśnie pod 50 mm (wcześniejsze miały 37 mm) ...zamieszczam mały update wieży ... jest jeszcze sporo przy niej do podłubania ale chyba sobie troche odpoczne i zaczne koła modelować ...

p3_bitwa_07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odpoczywając od wykończenia wieży zrobiłem zarys podwozia ... jutro postaram sie nałożyć gąsienice ...

...co do scenki to cały czas nad nią myślę ... może niedługo jakiś concepcik zamieszczę jednakze priorytem teraz jest skonczenie modelu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..heh thx, postaram sie nie zwalić texturowania :)....na razie mały update - dodałem zawiasy przy luku ewakuacyjny , poprawiłem troche tylne koło i wyciąłem w nim dziurki, przerobiłem kilka innych drobiazgów ...

p3_bitwa_16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Nio modelik widzę że będzie hiperrealistyczny :). Ale coś mi tam nie pasuje, zaznaczam to na renderku. Poniżej opis:

 

1. To też chyba powinno być przy tylnim kole prowadzącym (wbrew pozorom nie jest to koło jezdne :))

 

2. Te wszystkie powinny być pochylone pod kontem 10 stopni w lewo, bo w Pz.Kfw IV są one na prosto, ale może tutaj jest inaczej niż mówię :)

 

3. Ciut powinno być grubsze

 

4. Brakuje ci drugiej części tylniego koła prowadzącego !!, mam nadzieję że specjalnie po prostu go tam jeszcze nie ma :)

 

5. A tutaj brakuje ci drugiej części przedniego koła napędowego, czyli prawie tak jak wyżej.

 

6. Czekam na nowe Renderki :)

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..hej dzięki za wnikliwą analizę ... opdowiadam punktami...

1.ten amortyzator jest też z tyłu , przysłoniło go troche koło podtrzymujące ...amortyzuje on wahacz ostaniego koła jezdnego

2.kurcze fakt oglądnąłem referki w wiekszej rodziałce i rzeczywiscie powinny być pochylone ... gdzieś mi to umknęło ...big thx :)

3. wiem to juz idzie do poprawy

4.-5. jescze ich nie zrobiłem - problem z dobrymi referkami , nie wiem czy nie bedę musiał trochę zaimprowizować ...

6. a więc zabieram sie do pracy ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Nio jest ładnie. Czy mi się zdaje czy ty spawy zrobiłeś na wierzy :D?. Bardzo takie modelowanie dokładne pochwalam i podziwiam :D. Jest super. Oczywiście jeszcze wieże nie skończona?. Jak skończysz jakiś element do końca to napisz jak możesz, żebym wiedział :).

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dziekuje za komentarze ...

RA: ... render specjalnie przepaliłem , chciałem żeby mój skyline udawał vraya ;)...

RK: ...nieżonaty (ale pewnie juz nie długo ;) - detale to pikus gorzej o dobre referki i póżniejsze ich analizowanie - to pożera znacznie wiecej czasu niż sam modeling ...

HEKTOR: ...spawy są w jednym miejscu na wieży , na razie jestem z nich średnio zadowolowy wiec nie brałem się za spawanie reszty :) ...wieża z tyłu jest kompletnie nie ruszona ... tak samo jak zadek podwozia ... dolne koła jescze nie skonczone wiec są troche kanciaste ...kilka rzeczy musze poprawić bo znalazłem lepsze referki i nie jestem już z nich zadowolony ...

..postaram się wrzucać skończone elementy wraz z siateczką ... jak tylko bedą mnie satysfakcjonowały ...:)

...a teraz renderek z boku :

p3_bitwa_27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

No RA, ale wnikliwa analiza. Masz rację, jest o inaczej, a dokładnie jest to trochę odgięte. Oś obrotu i tak nie przebiega po środku tego zaokrąglenia, ale i tak trzeba odgiąć. Coś te referki macie dziwne :) Jednak dobrze że RA jest na forum :).

 

W załączniku mniej więcej jak to powinno wyglądać.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... znalazlem zdjęcie na którym widać ze ta osłona jest jednak trochę wygięta ... ale mam tez kilka kreślonych referek (różne zródła na których jest tak jak zrobiłem) ...

mały update ... zestawione kółeczka ...

p3_bitwa_29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus:...co do gąsienic na jednych referkach są takie naciągniete na innych trochę luźniejsze ...jeszcze nad nimi pomyślę ...

Falcrum:...jeszcze 2-3 updatów bedzie w takim stylu , szkoda mi teraz czasu na zmienianie oświetlenia ... chcę najpierw skończyć model ...potem się zacznę bawić światłem i sceną ...chociaż przepalenia mogłbym przygasić ...

Archangel:...kratka jest na prostej siatce ... w załączniku wire ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności