Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: Nanopnącze


Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy postanowiłem wziąść udział w bitwie. Pomysł zaczerpnąłem częściowo z starego filmu "Dzień Tryfidów" i trochę go zmodyfikowałem... w sam nie wiem co. Jednakże sam pomysł nie wydaje się być złym.

 

Niestety z góry muszę uprzedzić, że posty będę dawał co jakiś tydzień, ponieważ zamknięto kawiarenkę internetową, do której zazwyczaj chodziłem, a w pobliżu nie ma żadnej innej. Natomiast na inne osiedla nie chcę się zapuszczać, bo jakaś młodzież posiadająca IQ ~30, może spuścić mi łomot za to, że jestem z innego osiedla. Teraz kożystam z dobrodziejstwa koleżanki, a nie wiem czy w przyszłości okaże się jednakowo łaskawa. Najwyżej użyję mojego uroku osobistego :)

 

Co do samej pracy to dwa dni główkowania zaowocowały następującym szkicem:

N_SZKIC.JPG

 

Potem zasiadłem do kompa i zacząłem kolorowanie. Chcę, aby powłoka tego "nasiona" wyglądała na podrdzewiałą metalową powierzchnię. Staram się jak mogę, ale nie jestem zbyt doświadczony i idzie mie jak po gródzie. Mószę poprawić jeszcze kilka rzeczy, ale na razie daję to, aby pokazać o co mi chodzi, wszakże jeden obraz zastępuje tysiąc słów.

 

N1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Korzystając z okazji, że dorwałem się do neta informuję, iż praca posówa się na przód. Chociaż ostatnio miałem lekki pośłizg spowodowany składaniem papierów na studia. To narazie tyle. Następny update przewiduję na czwartek - jeśli wszystko pójdzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzisiaj miałem okazję, aby dać kolejny update. Prace posówają się do przodu, ale małymi kroczkami. Praca i sabotarz Bila Gates'a spowodowały, że mam lekkie opuźnienie odnośnie pierwotnego planu. Zamierzałem dokonać pewnych zmian, jednak po ich wprowadzeniu powróciłem do pierwotnej wersji.

Odnośnie planu, to zacząłem już cieniować korpuc, ale tylko częściowo. Na samym końcu to poprawię i dodam odbłyski. To na razie na tyle.

 

N2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania C - co do oka to masz rację, staram się to jakoś poprawić i kiedy efekt będzie zadowalający to wprowadzę zmianę. Co do nazwy masz rzeczywiście rację. Pisząc nano miałem na myśli to zaawansowaną technologię użytą do skonstruowania tego czegoś. Nie zwóciłem uwagi na wielkość i powstał taki paradoks. Jednakowoż żyjąc w Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do paradoksów rodzaju Paragraf 22...

Leleń - Oko nie jest teksturą, sam namalowałem, miałem bardzo dobry tutorial, ściągnięty chyba z 3dtotal...

 

Prace posówają się do przodu, największą przeszkodą jest brak czasu spowodowany pracą (każdy kij ma dwa końce :P). Obecnie pracowałem nad kolorystyką tła i sposobem dopasowania go do całości. Nie chcę zawalić kompozycji i kolorystyki. Dzisiaj kiedy wrócę (z roboty) wezmę się ostro do pracy. Mam jeszcze wiele do roboty. Kiedy skończę ramiona i trochę wycieniuję kulę i położę odblaski wrzócę kolejny obrazek - prawdopodobnie w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,dzisiajwreszcie dam kolejnego update'a. Sorry, że tyle zwlekałem, ale miałem problemy sprzętowe i musiałem załatwiać formalności związane z rekrutacją na studia. Mam nadzieję, że dalsza praca obejdzie się bez przeszkód. Jak narazie zrobiłem prawie cały korpus, muszę dopracować jeszcze kilka rzeczy i położyć cienie.

 

Na rzaie wygląda to tak:

N4b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy.

Szukam jakiegoś dobrego tutorialu o malowaniu eksplozji/wybuchów itp., ale jak narazie to nic dobrego nie znalazłem. To samo dotyczy problemu jak namalować motionblur. Jeśli macie jakieś dobre tutoriale, które rozwiążą ten problem, a pamiętacie skąd je macie, to podajcie adres.

 

Przes ostatni czas nie naskrobałem wiele. Powiedzcie chociaż jak to się prezentuje, ale obiektywnie i jeśli coś nie tak to nie żałójcie krytyki.

 

N5b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz i konstruktywną pochwałę:) Nikt nic nie pisze, ale to pewnie z tego powodu, że nie wiele update'ów daję. Co do cienieowanie to jeszcze nad tym pracuję, bo niepodoba mi się ten cień macki na prawo od oka, tak jakoś marnie wyszedł :/

Posztanowiłem zmienić nieco kadr, tak aby praca wyglądał bardziej dynamicznie i aby poszczególne elementy stanowiły jedną spójną całość. Decyzja ta spowodowana jest tym, że zacząłem kolorować tło, malować te wybychy i kompozycja nie prezentowała się najlepiej. Penie gdybym miał większe umiejętności nie doszło by do tego, a tak będę musiał dokonać pewnych cięć kadru:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leleń - dzięki za pochwały.

 

Jak już pisałem pracuję nad tłem i prace idą do przodu. Jak naskrobię coś konkretnego to pokażę... prawdopodobnie będzie to w poniedziąłek, aczkolwiek deszczowa pogoda sprzyja imprezką w czterech ścianach:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny update, ostatnio nic nie pokazywałem, gdyż nie miałem czasu... no cóż. Jednak mogę zapowiedzieć, że praca jest w końcowej fazie i skończę ją prawdopodobnie w ten łikend:) No może być mały poślizg, bo trzeba będzie iść do głosowania:/

 

N41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ostatni update. Wreszczie skończyłem tę pracę. Kosztowała mnie on sporo wysiłku - ok. 57h pracy (łącznie ze szkicem i poprzednimi konceptami) oraz 4 zwałki systemu produkcji pewnej korporacji z Redmont. Dzięki za posty i wsparcie. Niech wygra najlepszy.

 

Nanopnacze_final3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności