Skocz do zawartości

Maszyny bojowe : "Bitwa morska (Streaker)"


Rekomendowane odpowiedzi

Bitwa morska, otwarte, spokojne morze, naprzeciw siebie aliancki BB-61 Iowa i jakiś niemiecki pancernik (jeszcze nie wiem co), bitwa ogniowa, na wyczerpanie, gdzieś w tle inny okręt zmierza na pomoc alianckiemu pancernikowi.

Jeśli się uda to chce dać rendera w momencie wytrzału - ogień, dym - z tym może być problem, no ale powalczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zgadazm sie z _kubą_, bardzo dobrze sie zapowiada. Pancernik Iowa...ahhh...ostatni zywy :). A nie lepiej wymodelowac do pary Yamato ?? Było by bardziej ciekawie. Wkońcu to 2 najwieksze pancerniki jakie pływały po oceanach !! :D

 

Powodzenia & pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób ostanią bitwe pancernika Tirpitz ! został otoczony przez jednostki sprzymierzonych i po kilku godzinnej wymianie ognia altyleryjskiego, która nieprzynosiła rozstrzygnięcia, brytole użyły samolotów które zruciły na tirpitza 5 tonowe bomby Tallboy. Przez lata uwarzano ze te własnie bomby zatopiły okręt. ale najnowsze badania wraku i zeznania niektórych ocalałych członków załogi wykazały iż okręt został wysadzony od środka przez własną załoge po to aby nie dostał się w łapy brytoli. ta bitwa na pewno jest godna odwzorowania w 3d :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli historycznej scisłości, to Tirpitz nie był przez nikogo otaczany, zaatakowały go tylko samoloty. I o jakich "najnowszych" badaniach wraku mówisz? Wrak został po wojnie zezłomowany przez Norwegów, no chyba, że ktoś badał żyletki na które go przerobili :)

Nie zatopiła go też własna załoga, tylko bomby - przecież przewrócił się do góry dnem (dostał dwa trafienia bezpośrednie w pokład, a jedna z bomb wybuchła obok burty, rozrywając ją i przewracając okręt). Może pomyliło ci się z Bismarkiem, który rzeczywiscie, po ciężkiej walce, został zatopiony przez własną załogę (i faktycznie potwierdziły to ostatnio badania wraku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valery oglądałeś film o Bismarku, a Triptiz to 2 różne sprawy. W Bismarcu odkryto że mało kalibrowe pociski brytyjczyków niemogły zrobić takich uszkodzeń. Samoloty z I wojny światowej też niemogły(bo zostały wysłane 2 płatowce z torpedami), więc dowiedli że Bismark został wysadzon przez załogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys robilem lodke, ale nie podolalem, wiec tym bardziej trzymam kciuki za Twoj sukces. :)

Ten koncept mam nadzieje nie przedstawia koncowego widoku kamery. Bo troche malo widac...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było, a czas na updaty.

RA -> może by tak kamere podnieść w góre( żeby pokład było widać) i troszeczkę przybliżyć, jeszcze dziś zrobie sobie scene, która będzie przedstawiać finalne ujęcie i zobaczymy co powiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update niewielki, ale myślę, że na tym zakończe model i wezmę sie za drugi statek.

Jeśli chodzi o kadr, to oczywiscie popracuje nad nim, jak tylko uporam sie z swoja stroną, to wrzuce kilka renderów, nam nadzieje, że pomożecie mi wybrać najlepszy :)

No i jeszcze 4 załącznik - to moje próby z AfterBurnem (no podstawie tutoriala, ale zmodyfikowałem na swoje potrzeby - jak to sie prezentuje, bo ja jestem nieobiektywny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statki raczej ostrzeliwaly sie z duzo wiekszych odleglosci, ale to takie moje czepianie sie. ;)

Modele super, wybuch tez niczego sobie, ale kadr wciaz zly (wedlug mnie). Nie ukazuje szczegolu i ogromu statkow. :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek - mam nadzieje, że jak będą już tekstury i inny model tam (z dodatkami, czyli latającymi fragmentami statku, które wyrwał wybuch itp) bedzie to lepiej wygladać

RA - wiem, że statki ostrzeliwały się z większzej odległości, u mnie jest to tylko około 1km, ale chciałem żeby drugi statek też było widać, a nie był tylko plamka gdzieś na horyzoncie.

A kadr obiecuje przybliżyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od kamery 35 mm, teraz jest 20mm (FOV 83), jeszcze bardziej go zwiększyć ? Mam tutaj problem, bo chciałbym, żeby statek był widziany z boku (z tej strony wygląda najlepiej) a problemem są gabaryty samego statku: 270 m długości przy 30m wysokosci i 40 szerokości. Powiększenie Image Aspect też raczej nie wchodzi w grę, bo teraz jest już 1.85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fakt, obiekt strasznie trudny do ładnego wykadrowania. Do takich obiektów najlepsza jest kamera... ruchoma, najlepiej prowadzona wzdłuż burty,widok z okienka myśliwca przy jednoczesnym ostrzeliwaniu okrętu. :D Trzymam kciuki Kupa roboty z detalami, ale efekt jak najbardziej mi sie podoba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie kamery to jeszcze pol biedy :)

 

bardzo ciezko bedzie Ci zrobic takie materialy zeby to nie wygladalo jak zabawka, no i woda, skala wody bedzie bardzo wazna. Nie musisz tez robic takiego ujecia w ktorym dwa statki walcza "twarza w twarz" :). Zawsze mozesz zrobic jeden okret ktory odpalil wlasnie z paru dzial,

 

cos w stylu:

 

bismark_march.jpg

 

ale ujecie kamery podobne do:

 

Untitled-4.jpg

 

a no i koniecznie jakies samolot(y) na niebie !

 

noo i jeszcze koniecznie przypomnij sobie topic Damiana: USS „ESSEX": http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=8035&page=1

 

Powodzenia & pozdrawiam!

 

Pionier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu sie zmobilizowałem i zrobiłem jakąś wodę + jakieś tekstury, z tym, że zabrałem sie za to dzień przed nominacjami, czyli wyszło tak jak wyszło, a wyszło... hmmm... nie będę sie sam objeżdżał, zostawie to wam... Zresztą nawet gdybym miał więcej czasu to pewno nic lepszego bym nie stworzył, bo znowu przy bitwie dochodze o kresu swoich umiejętności, eh... na przyszłość będzie trzeba brać prostsze tematy.

I na koniec jeżeli się przebije przez eliminacje (co bardzo mało prawdobodobne, bo większa część jury wysiałaby mieć chwilowe zaćmienie umysłu) to zrobie jeszcze wybuchy o kiedyś tam dawno pisałem. Sorry za bełkotliwy ton i kończe już tego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności