Skocz do zawartości

Formatowanie dysku w WindowsieXP


Gość nieczesany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nieczesany

Witam

Już trochę czasu mam Windowsa XP i chciałbym trochę przewietrzyć komputer na lato tzn.: chcę sformatować dysk, tylko że nie wiem jak, bo zwykle \"format c:\"nie działa. Może ktoś z was to wie i się ze mną podzieli. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja to zawsze formatuje w dosie...tzn masz zapewne dyskeitke startowa od win 98?? wiec jelsi tak to pop rostu uruchom jescze raz kompa wloz dyskeitke i komp zacznie Ci ja botowac...wybierz ze ma uruchomic kompa z obsluga CD-ROM i jak juz Ci sie wszycho wgra to wpisuj tylko format C: i jazda :)))

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sformatowac dysk w NTFS lub FAT(32) wystarczy ci TYLKO plyta instalacyjna Windows XP. Wystartujesz komputer z tej plyty, instalator powgrywa swoje drivery a nastepnie zapyta jak i gdzie chcesz zainstalowac Windows XP.- i wlasnie w tej chwili masz mozliwosc zalozenia / usuniecia partycji oraz ich formatowania wg wlasnych zachcianek czyli NTFS lub FAT32.... po sformatowaniu dysku instalator bedzie kontynuowal prace.

Zadne dyskietki startowe czy inne programy NIE SA POTRZEBNE.

 

pozdr

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też skorzystać z programów opracowanych przez producentów dysków.

U Seagate jest \"DiscWizard\" (oraz \"SeaTools\"), u Western Digital \"Data Lifeguard Tools\". Programy te potrafią sformatować dysk 120 GB w kilka sekund w wielu formatach. Zawsze korzystam z tych programów gdy formatuję swe dyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haman123

Formatuje kompa wszystko dobrze az do mometu kiedy sie komp uruchamia ponownie po 15 sec wtede zamiast kontynlowac instalacje wszystko jest od poczatku co zrobic jak to kontynlowac??

 

PS: mam troche innego biosa jesli to pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności