Skocz do zawartości

Moment krytyczny: "Hello Death! [UPDATE 11.07.05-13:28]"


Rekomendowane odpowiedzi

:) Witam ponownie! Na początek chciałbym wszystkich serdecznie przeprosić za swoje niezdecydowanie, słomiany zapał lub jak to chcecie nazwać. Ale co mi tam, myślę sobie - DO TRZECH RAZY SZTUKA!!! Jeszcze raz życzę wszystkim powodzenia!

 

Założenia projektu:

Plan jest taki: widok ujęty będzie z balkonu około pierwszego piętra. Osoba patrzy z niego na skrzyżowanie, ponure i mało uczęszczane. W tle będą bloki raczej przyjemne dla oka, jednk wszystkie mieszkania z pogaszonymi światłami. Osobę stojącą na balkonie przyciągnie uwagę to co jest po drugiej stronie skrzyżowania. Przy latarni będzie stała Śmierć z kosą na ramieniu. Całość w stylu cartoon.

 

Główny cel mojej pracy to dobra zabawa, ukończenie jej i nie spieszenie się w czasie jej wykonywania. Pozdrawiam

 

http://www.hubertk.neostrada.pl/bitwa2zdj2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to bedzie raczej w stylu realistycznym czy nie? bo jesli tak, to przede wszystkim latarnie do wymiany... jakieś takie udziwnione są

uliczki sprawiają wrażenie bardzo wąskich, raczej jednokierunkowych

jakbys mógł, to wytłumacz mi odniesienie do tematu "moment krytyczny" bo na razie nie za bardzo kapuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy sie widzi smierc, to raczej chodzi tu o swoje zycie, wiec odniesienie do tematu jest jak najbardziej.

Dodalbym troche wiecej przestrzeni. Teraz wyszlo troche za ciasno i nie proporcjonalnie. Radze poogladac fotki z miast w krajach takich jak wlochy, hiszpania, francja i portugalia. Tam, tego typu skrzyzowania sie czesto zdazaja i do tego sa bardzo piekne i klimatyczne.

 

powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem to już będzie sama krytyka, sorry. Proporcje wyszły, poprostu ich nie ma. Balkony do okoła budynku to ewidentny wyraz lenistwa. Budynki identyczne, zgoda jesli są z Lego a i to nie za bardzo. Jeśli te barierki jak piszesz są dokończone to chyba tylko tak ci się wydaje. tym bardziej, że poręcze są ponad żerdziami. Latarnie to raczej kpina niż model oddający rzeczywistość. A teraz parę słów o ujęciu. Ty chyba żary sobie robisz. Z tej odległości śmierć będzie słabo widoczna a przez to mało rozpoznawalna, można by ją pomylić z geodetą tyzmającym listwę przymiarową (czy jak to się tam nazywa. Ogólnie kicha. To nie są rady po twojej pierwszej pracy to jest już tylko krytyka. Bo rad nie słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man -> barierki już poprawiłem, ale jeszcze się renderują, myślę żeby ująć obraz z drugiego końca SKRZYŻOWANIA, może obraz nie jest doskonały ale ja nie jestem zaawansowany i dlatego udział w bitwie traktuję jako dobrą zabawę. Swoimi słowami dobiłeś mnie ale nie przestanę kontynuować swojej pracy. Postaram się tylko aby była jeszcze leprza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu zadierz się za robotę. Nie rób sceny w oparciu o jeden model. Napisałem juz mistrzowi3D (ta mistrz ;( ), że rzeczywistość to porządek budowany przez drobiny chaosu. Postaraj się pokarz, że się myliłem. Zlikwiduj te prefabrykowane domy i zrób je jak należy. Nie muszisz oszczędzać na sprzęcie. Nie chciałem cię dobijać, chciałem cię tylko obudzić. Pracuj nad każdym detalem bo to one składają się na całość. W socjologii posługujemy się takim terminem Struktury bliskiego (SBD) i dalekiego dystansu (SDD). Chodzi o to, że SDD choć tego nie widać z tej perspektywy badawczej składają się ze struktur małych. Odnieś to do swojej pracy i zacznij słuchać i widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o tym mówię. Brawo, latarenka jest już co najmniej dobra. Zadbaj o detale, naprawdę to wzbogaci scenkę. I jest tylko jedno ale. Budynek masz w stylu cartoon i dobrze by było dla utrzymania tego stylu poprawić tą latarnię żeby pasowała do sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od razu strzelę z tym czego się pewnie i tak sam domyślasz - więcej różnych domów!! :) To na pewno nie wyjdzie scenie na dobre jeśli wszystkie domy będą takie same.

Aha i drobna sugestia - radzę pomyśleć nad ustawieniem cegieł na tych obramowaniach okien i drzwi - to raczej mało prawdopodobne ustawienie - dał bym tam cegły np większe i pojedynczo ustawione jedna na drugiej - w każdym razie w inny sposób niż reszta ściany.

 

Poza tymi na prawdę drobnymi sugestiami to idzie świetnie! Tylko pamiętaj - diabeł tkwi w szczegółach :D

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artooro-> wiem co masz na myśli, ja też myslałem o budynkach. każdy jest inny, ale chciałbym aby były jeszcze budynki o innym stylu ( także cartoon ). jednak jeżeli chcę to wszystko zrobić będę musiał zmienić ujęcie patrzącego tak aby obejmowało więcej budynków. tekstury jak już pisałem są tylko testowe ( tak aby było wiadomo, że budynek będzie z cegły ). teksturami zajmę się na końcu ( to też pisałem :) ). pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynki są od isebie różne mniej więcej na tej samej zasadzie co dwie zebry są do siebie nie podobne. Daj na luz chłopie. Ledwo cię poczwaliłem a ty dajesz budynki które różnią się jedynie paroma vertexami. Teraz to pojechałeś. Zmień to, takie różnicowanie budynków było dobre w czasach amigi 500 z 1MB ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno będą poprawione, już jutro, proszę o trochę czasu bo narazie to testuje nowe ujęcia itp. pozdrawiam i tak jak pisałem to są próbne budynki nie jestem bardzo zaawansowany i nie mam straszliwego tempa, a ja chcę by było super skoro na razie dobrze mi idzie więc trochę nad nimi jeszcze popracuje a ty Simple man -> zajrzyj tu jutro myślę, że Ci się spodoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... simple, bitwy sa rowniez po to by ten warsztat doskonalic/ksztaltowac, wiec nie zjezdzaj chlopaka na starcie za to, ze nie ma duzego doswiadczenia. ;)

Nie bierz tej wypowiedzi do siebie simple, ale jakos tak mi sie nasunelo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ci RA za słowa obrony, ale myślę, że Simple man też ma trochę racji. budynki naprawdę powinienem wymyślić leprze, ale tego z tyłu dałem tylko po to aby mieć ogólny zarys jak to będze wyglądać. RA -> z niecierpliwością czakam na nowe odsłony Twojego ciężkiego pojazdu ;-)) POZDRAWIAM tak sobie myślę, aby na ulice wstawić taką zgrabną studzienkę z emblematem/logiem jakiejś twarzy itp. ale zobaczymy jak to będzie wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze simple mial racje, ale zareagowal troszku za gwaltownie. ;)

Jutro zaczne modeling mojej maszynki do golenia, narazie nabijam sobie posty. :P (joke)

Studzienka fajna rzecz, ale moze lepiej dac na nia jakis emblemat, albo po prostu dac zwykla studzienke. Gdzies kiedys ktos dal na forum link do zdjec ze studzienkami. ;)

Mam! Mam!

http://manhole-covers.net/galerie/slide.php3?f=0

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale narazie z mojej strony troche krytki. Faktycznie tak jak juz ktos pisal poprzednio proporcje sa znikome. Chyba ze to ma byc w stylu lekko komiksowym to wtedy by pasowalo do domow, ktore je wykonales. Czeka ciebie jeszcze DUzo pracy. Ale w koncu jeszcze prawie 2 miesiace wiec jest na to czas. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA JESTEŚ WIELKI TEN LINK JEST SUPER

Simple_man -> wiem, ze mnie zjedziesz :) ale ciężko będzie bym dał dziś updatea bo mój max 6 mi poszedł. jak renderuje to mi wyskakuje i amen. nic go nie rusza, wsylalem raport do discreeta ale to chyba nic nie da więc ściągam maxa7 na emulu bo trial discreeta mi nie widzi strony ( chyba serwer niedostępny ) i może jutro coś dam, a jak mi szybko ściągnie to dziś.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA -> to już widziałem, ale naprawdę podziawiam cie jak ty to wszystko robisz. nie dosyć, że Twoja praca jest wspaniała - musisz poświęcać jej dużo czasu to jeszcze robisz tyle dobrego dla innych! bo przecież nie tylko mnie pomagasz. DZIEKI pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności