Skocz do zawartości

[Architektura] osiedle Piastów


Świerk

Rekomendowane odpowiedzi

wspolna pracka. fragmenty calego osiedla zaprojektowanego w krakowie (niedlugo bedzie tu tez urbanistyka i inne ujecia - WIP)

 

credits:

 

Max: 50% modelowania [AutoCAD]

Maciek: 15% modelowania [ArchiCAD]

ja: 35% modelowania,mapowanie,renderowanie,post processing,zdjecia na potrzeby projektu [ADT 2k6+plugins,max7+vray,ps]

 

design: Skoczek Wojdacki Architekci [krakow]

 

rendertime: 24h+ @ 3,6 ghz [kazde]

 

 

57376096342cacf6f2c36f.jpgcamalejaed5l1280x9606tk.jpg

 

cambramaed3l1280x9603kf.jpg

74873313542cad0b16e21f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość ula_laa

no nieźle.ciekawe bryły. trochę za ciężkie dachy(zwłaszcza te trójkąty na pierwszym).

i błagam zróbcie coś z tymi POWIEWAJĄCYMI FIRANKAMI w prawie każdym oknie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24h to jaka to rozdzielczosc, cos masz z gi spaprane. Kadry do d.... Staraj sie omijac 3 punkt zbiegu. Rpc-mogles cienie dorysowac w PS'ie. I nie wiem czy zauwazyles vray beznadziejnie renderuje rpc, lepiej je w psie wsatwiac (jest plugin pod szopa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... arhitektura taka średnia , powiedziałbym że dość "przeskalowana" (chodzi mi m.in. o te nadwieszone dachy z podporami- taka nieludzka skala . Cały wyraz psują właśnie postacie które powstawiałeś. One burzą cały wizerunek, są po pierwsze za ciemne , - tam jest mnóstwo słońca którego na nich nie ma , po drugie są zdecydowanie za małe! . Przekopiuj jednego ludzika z pierwszego planu i wklej go obok balustrady , zobaczysz że balustrada balkonowa wg proporcji człowieka będzie miała ok 140 - 150 cm. Spróbuj to pozmieniać...... Patrząc na to, odczuwasz niepokój, a to mieszkaniówka. Nie sprawia dobrego wrażenia. Drzewka też kiepskie ,wyglądają na młode a pień mają 250 cm..... popracuj nad detalami , daj cień ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem... wiem ten czerw samoch tez mnie troche razi...a co do ludzi to i tak uwazam to za dobra alternatywe [szybka] co do wyklejanki w shopie.nie prawda ze nie rzucaja cienia.rzucaja ale b. wyblakly... na 1 rend mialem czas na podmalowanie cieni,na 2 juz nie...

 

24h to jaka to rozdzielczosc, cos masz z gi spaprane. Kadry do d.... Staraj sie omijac 3 punkt zbiegu. Rpc-mogles cienie dorysowac w PS'ie. I nie wiem czy zauwazyles vray beznadziejnie renderuje rpc, lepiej je w psie wsatwiac (jest plugin pod szopa)

nie bede sie staral omijac 3 pnkt zbiegu bo mi takie ujecia pasuja.

nic nie mam spaprane :p tylko to nie domek 1rodzinny!

 

camzgory13200x2400edmale1bk.jpg

 

GI jest liczone na ogromnym modelu, pod wzgledem kubatury jak i zlozonosci [okolo 30000+ obiektow typu primitives]. do tego 120+ drzew, 60+ ludzi, i samochody [w calej scenie]. zeby nie wychodzil syf w rozdzialce 3200x2400 musialem ustawic 20 probek samplowania GI co pociagnelo za soba zuzycie ramu 1,8 gb... uwazam ze te 24h to i tak malo... vraya stac na wiecej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No barrdzo impressive modeling i rendering, co do RPC to zgadzam się z przedmówcami, że RPC nie fajne, moim skromnym zdaniem szybciej i łatwiej wstawić ludzi, samochody w PS, czasem nawet drzewa - te szczególnie przeciez zżerają czas... co do formy to architekt chyba bardzo sie chciał wyżyć... albo inwestor 5 lat wcześniej orał pole... widać z daleka że to polska mieszkaniówka...nie podoba mi się ani architektura ani urbana, same kompleksy narodowe powyłaziły... urbana wygląda jakby w środku pustego pola stało, a jeśli tak nie jest to jeszcze gorzej dla architekta - widac jak "zadbał" o wpisanie sie w kontekst eeeh... wielka płyta była do d... a na nowe osiedla też sie patrzeć nie da... jakby coś złego w prostocie było :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz widze jak bedzie kloł ten konstruktor co to bedzie liczyl i potem rysowal:)

 

co do wiza , to chyba lepiej powywalać te samochody , albo moze wypać je dalej ?

BMW wyglada na scenie tak jak mercedes z silnikiem malucha.

Ale praca super

pozdrawiam

ps. można eksportowaćobiekty z archicada do maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności