Skocz do zawartości

Maszyny bojowe: "Muzeum Chybionych Wynalazków"


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Postanowilem wystartowac w mojej pierwszej bitwie. Mam zamiar dotrwac do konca i zrealizowac zalozony projekt. :cool:

 

"Muzeum Chybionych Wynalazków"

Pomysl mam taki: wnetrze muzeum z nietypowa wystawa. Jednym z eksponatow jest starodawna maszyna bojowa, ktora niesprawdzila sie w bitwie. Widocznie pomysl byl absurdalny, aczkolwiek wykonanie i dzialanie prawidlowe :) W tle moze jeszcze jedno lub dwa nietrafione urzadzenia, stanowiace uzupelnienie kadru.

Generalnie maszyna, ktora wymyslilem bedzie glownym elementem sceny, jej "mlot" ma wznosic sie wysoko nad czlowieka a kamera z poziomu obserwujacego widza bedzie jakby zadarta do gory. Mysle nad jakims ciekawym oswietleniem, moze dramatycznym troche, jakies swiatlo wpadajace przez okna w stropie, dodatkowe reflektorki doswietlajace od dolu.

 

Przede wszystkim mam nadzieje, ze uda mi sie dokonczyc prace. Wszystkim uczestnikom zycze tego samego!

 

 

_EDIT_

------ Ostateczny render przeznaczony do nominacji -------

 

Maszyny bojowe: "Muzeum Chybionych Wynalazków"

_PL_

Wnętrze muzeum z nietypową wystawą. Jednym z eksponatów jest starodawna maszyna bojowa, która nie sprawdziła się w bitwie. Widocznie pomysł jej zastosowania był absurdalny, aczkolwiek wykonanie i działanie mniej więcej prawidłowe.

 

_EN_

Interior of museum with non-typical exhibition. Time-worn combat machine is one of exhibition article, which has been checked in battle but failed. Obviously idea of its usage was absurd, but execution and operation was more or less correct.

muzeum_end.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zamieszczam szkice paru detali, ktore mam zamiar wykonac. Sory za jakosc skanow i wogole ;), ale wiecie jak to jest, gdzies tam zawsze z boczku na roznych kartkach sie cos skrobnie. Niedlugo na podstawie szkicow postaram sie zamiescic pierwsze obiekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sreeny kola z kamienia. W scenie widoczne beda przede wszystkim dwa kola boczne, wiec pokaze to samo kolo tylko z roznych stron i bedzie git :D. Chyba, ze bedzie to jakos szczegolnie rzucalo sie w oczy, no to wtedy nie ma rady...

 

Zabieram sie teraz za drewniany mlot, wkrotce cos pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem modeling drewnianych elementow. Pozniej nadam im jeszcze Meshsmooth i zrobie Chamfer odpowiednich krawedzi. Ale to na koncu bo po chamfer trzeba siatke troche do ladu doprowadzic i jak juz to zrobie to niezawsze bedzie mi sie chcialo wprowadzac wiekszych zmian :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem zeby umiescic jakies postacie zeby ozywic nieco atmosfere ale w muzeum "nie wolno dotykac eksponatow" :D . Pozatym zobacze czy starczy mi czasu na modelowanie postaci, jesli tak to niewykluczone :) Sam jestem ciekaw jakby mi poszlo z organika......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że model nie ma być do końca realistyczny. ale dałabym taki metalowy klin tam gdzie trzonek u góry wystaje z młota, wiesz, takie coś żeby młot nie zsunął się z trzonka.

oprócz tego dobrze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedna uwage, ale to takie moje gupie przemyslemia :].

Na rysunku ponizej widac czesc zakreskowana na zolto, moim zdaniem powinno to byc plaskie, poniewaz gdy ktos by tym w cos walil, to raczej splaszczylo by sie.

natomiast czerwnoym kolorem zaznaczylem miejsce w ktorym mogla by byc metalowa obrecz, przybita tam w celu zatrzymania rozwarstwiania sie drewna :P

No to takie gupoty powypisywalem

Ale model super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie splaszczenia mlota to zeczywiscie to zrobie, aczkolwiek zostawie gdzieniegdzie szczeliny czy odchodzaca kore - zeby nie bylo ze sie tak mocno trzyma :)

A co do obreczy wokol, to ja tak naprawde tez sie zastanawialem nad nia!? :) probowalem po Twojej sugesti cos tam zrobic nawet (nieskonczylem), ale osobiscie wydaje mi sie jednak, ze bez niej jest lepiej bo mlot nie wydaje sie tak mocno "uzbrojony" :) A jak dojda textury to obawiam sie przeladowania calosci. Zabaczcie sami. Ale wielkie dzieki za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam skonczony (mam nadzieje) i otexturowany element. Niechialbym w nim juz za wiele zmieniac dlatego ze czesc obiektow wykorzystuje modyfikator vertex colors i zmiana siatki zupelnie go "rozwala" :)

To tyle, teraz zabieram sie za "podwozie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master Kiełbaster -> o ktora kore Ci chodzi? Chcialem pokazac ze drzewo trzonka to jakies bardziej elastyczne drzewo i mlodsze, a drzewo mlota to stare, troche wyschniete. Ale jeszcze moge cos poprobowac, cos zamienic ale musze wiedziec w ktorym kierunku mam isc :)

DonVito Corleone -> dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to taki trik :) drewno to jest bitmapa nalozona plenarnie (przekroj sloi). Efekt taki mozna uzyskac przez delikatne obrocenie mappingu zeby nie byl idealnie rownolegly do przedniej scianku klocka drewnianego a wiec zeby bitmapa rozciagala sie po bokach klocka lekko pod katem. Dodatkowo lepsze efekty daje jeszcze niewielkie znieksztalcenie powierzchni. Niestety minusem jest ze bump mapa nalozona w ten sposob na bokach klocka czasem jest troche skaszaniona. No ale cos za cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Kurde jednak nie trzeba robić hiperrealistycznie wyglądającego nita na płycie pancernej czołgu, żeby było fajnie. Trzymam kciuki. I jestem za utworzeniem fronu zbuntowanych grafików, którzy mówią czołgom nie. Tutaj widać, podobnie jak u Ani C. malarskość, kreatywność i polot artystyczny, jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jestes geniuszem rzezbienia w drewnie, jak to zobaczylem to mi szczena wpadla pod biorko, ehhhh zazdroszcze pomyslowosci jesli jest to twoj autorski projekt, jesli nie to bardzo zdiekuje za ujawnienie tej tajemnicy, bo dlamnie jest to tajemnica dlatego ze sam bym na tak wspaniale rozwiazanie nie wpadl, hehe ja to juz sie zastanawialem nad jakimis dziwami a tu taka niespodzianka z banalnego rozwiazania, gratuluje, PS ale z kora juz chyba tak sie nie da zrobic?.... i jesli nie masz nic przeciw to skozystam z twej metody do wlasnej pracy...pozdrawiam, : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) Metode wymyslilem sam :D po wielu probach i bledach, az w koncu sie udalo. Jezeli sie komus przyda przy tworzeniu pracy to ciesze sie :)

Faktycznie, z kora to nie przejdzie bo jej powierzchnia jest inna niz jej przekroj, trzeba sobie radzic inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ponownie ruszylem z praca :) bo ostatnio jakos mialem mniej czasu. Tym razem pokazuje podwozie ale oczywiscie jeszcze nie skonczone. A co do czesci z metalu to jeszcze nie eksperymentowalem, zastanawiam sie jak by wygladal taki stary, brudny, wytapiany starymi metodami metal, czy mialby odblyski swiatla czy bylby pokryty matowa powierzchnia w rodzaju patyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze drewno opanowles do perfekcji. :)

Metal wedlug mni epowinien byc czarny z bardzo mocnym bumpem. Lekkie odblaski. Punktowe. Wygladalby tak jakby byl przez dlugie lata narazony na dzialanie pogody i sadzy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiles mi ćwieka :) Choć, jak w temacie, ma to być ekspozycja w muzeum to zaczalem sie zastanawiac czy tak wygladaloby zakonserwowane drewno. Moze powinno byc polakierowane i sie blyszczec gdzie niegdzie? Z drugiej strony, czy lepiej by to wygladalo gdyby cala konstrukcja wykonana byla z czarnego, suchego i brudnego drewna? (jakby bezposrednio zabrana z pola bitwy)? Jesli tak to moze poeksperymentuje z tekturkami w tej kwestii :) Dzieki za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli muzeoum to zdecydowanie zwieksz przestrzen, np dach na wysokosci 5-6 metrow, ew cos w stylu wielkiej kopuly.

co do samej machiny, modelik wyglada fajnie ale nadal mi to zasuszonego drewna nie przypina, sam nie wiem czemu, moze to swiatlo albo za zywe kolory. moze sprobowalbys kapke zmniejszyc "saturing" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPRAWKA. Buckey ta pepetyfka z młotkarką w nowoczesnym wnetrzu jest GENIALNA.

Mówię całkiem serio. Wywal tylko ten łuczek przy wejściu; dodaj jakąś tabliczke informacyjną i kilku zwiedzjacych i będzie cacy. Maszyna bojowa w niecodziennym otoczeniu. Wyskoczysz z rzeźnickich banałów. Nie zmarnuj tego motywu, bo jak dla mnie to za koncept nominacja.

Naprzód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, :) "jp" dzieki za mile slowa! Rzeczywiscie z muzeum niechcialbym rezygnowac bo wtedy zawalila by sie moja cala koncepcja - "Muzeum Chybionych Wynalazkow". Przygotowalem wersje maszyny i mam nadzieje ze teraz wyglada lepiej, i drewno wyglada na prawdziwsze. Jeszcze popracuje nad materialami metalowych czesci, bo jak na razie skupilem sie na drewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu lepiej :)

moglbys pokazac z przodu/tylu? (chodzi mi konkretnie o widok tego czegos co przypomina ramiona balisty/kuszy. bo cos mi sie wydaje, ze nie ma tam zadnego ogranicznika, wiec te metalowe pierscienie z przyczepiona lina po prostu by sie zeslizgnely)

 

mlot zreszta tez by sie zeslizgnal raz dwa, dodaj tam jakis kawalek drewna czy pierscien metalowy (ta okragla belka do ktorej przytwierdzony jest mlot)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności