Skocz do zawartości

rhino predkosc pracy na dluzsza mete


xyrion

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...robilem moj drugi model samochodu (merc c w203) ale w max`ie, moj plan byl taki aby zrobic wsio (karoseria + wnetrze). Doszedlem do konca modelowania karoserii + wszelakie dodatki jak reflektory grill itd i kola. No i przy samym koncu to byla juz udreka jezeli chodzi o prace w programie. Wszystko bylo zamulone itd, domyslam sie ze to glownie z powodu meshsmooth`a x2 ale bez niego nie moglbym na biezaco sprawdzac czy wsio pasuje do siebie. No i cala moja praca wlasnie skonczyla sie w tym momencie bo nie idzie dalej pracowac normalnie. Dazac do celu moje pytanie brzmi czy jak bede modelowal w NURBS`ach w Rhino to na dluzsza mete nie spotka mnie to samo, bo chcialbym w koncu zrobic caly model tak jak zakladalem? Moj sprzet to:

Asus a7n8x-x deluxe

Sempron 2400+

1 gb ram kingston (dualchannel 2x512)

radek 9600 pro adv 256mb

winda xp pro

ladna obudowa 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2400+ wiesz co przy madrym chowaniu elementow w warstwach itd czy to w rhino czy w maxie mozna zrobic fure ktora bedzie miala silnik rame nadwozie podwozie zawieszenie hamulce czyli wszystko wystarczy madrze i umiejetnie chowac a to co nawet jest czasowo zbedne zapisywac w oddzielnym pliku... w rhino tez moze byc niezbyt wesolo np. gdy pliku juz wazy po 50-100mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecna plik maxa z moja cala fura zajmuje 11 mb... Gdy plik otworze w max`ie to max pochlania mi 500 mb i przez to robi sie troche nieprzyjemnie ...czyli mam rozumiec ze w rhino bez chowania itd to byloby to samo...myslalem ze w nubrsach jest inaczej......troche lipka...bede musial po produkowac sie z tym chowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelując poly w max możesz zainwestować w kartę gf 6800gt i o ile pracujesz tylko na shaded mode ze sterownikami maxtreeme obracanie 2 miliony poligonów staje się przyjemnością.

 

w rhino na odwrót. w trybie wireframe wszystko pójdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus a7n8x-x deluxe

Sempron 2400+

1 gb ram kingston (dualchannel 2x512)

radek 9600 pro adv 256mb

winda xp pro

ladna obudowa 8-)

 

jak widze jak ktos narzeka posiadajac takie cos i mowi ze nie moze ukonczyc modelu to jest mi go naprawde zal bo nic takiemu nie pomoze nawet jak by mu dac 5ghz i wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że jak chcesz to nawet na sprzęcie 3 razy słabszym zrobisz extra model.

Bzyku, ile razy masz slabszy komp od

Napisał xyrion

Asus a7n8x-x deluxe

Sempron 2400+

1 gb ram kingston (dualchannel 2x512)

radek 9600 pro adv 256mb

winda xp pro

ladna obudowa 8-)

 

?? Tak zeby bylo sprawiedliwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za ot ale:

 

w sumie patrzac na grafike 3d, sprzet uzytkownikow i efekty

to im gorszy sprzet to lepsze wyniki

Wydaje mi sie ze na gorszym sprzecie wychodzi wieksza cierpliwosc, precyzja itd itp

(bzyku masz jeszcze b/w monitor?)

Jesli tak jest to ja zaczynam sie szkolic w Rhino na solidnie (a nie tylko zlodziejka) i nie zmieniam kompa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no monitor jako jedyny element ukladanki udalo mi sie w ostatnich latach zmienic nie liczac spalonego procka :)(wsumie to dopiero wymieniam kiedy sie cos psuje hehe) dobra niewazne...

 

koniec OT czyli podsumowujac wszystko sprzet to sprawa drugorzedna ;) he dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniec OT czyli podsumowujac wszystko sprzet to sprawa drugorzedna ;) he dobre

 

Zauwazylem u siebie ze w maxie pede jak szalony i cos moge miec w godzine skonczone gdy wymagalo by to dwie.

A w Rhino jakos dluzej dlubie :)

 

A co do tematu to wlasine ukrywanie poly pomaga odetchnac procesorowi. Ja czesto robie zamiast budynkow boxy, i kolejne ich sciany modeluje wlasnie przykladajac plane do boxa (ciezko to teraz opisac ale daje rade)

 

edit: oooo xyrion jest z mojego miasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności