Skocz do zawartości

aparat cyfrowy


Krysss

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem w jakim dziale umiescic ten temat ale uzywam 3D Max\'a i chciałbym się dowiedziec od jego uzytkownikow, ktorzy posaidaja aparat cyfrowy czy sprzet tego rodzaju jakos pomaga im w swoim hobby (mowie o grafice).

Zastanawiam ie wlasnie nad kupnem aparatu, mysle o Canon\'ie Powershot A60. Nie wiem czy jet to dobry pomysl i czy przyda mi sie on chocby do robienia tekstur.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no ja nie mam ale jest na drugim miekscu na liscie zakupow za tabletem nie wiem czym sie zajmujesz ale mi by sie zajebiscie przydal i bardzo czesto po prostu masz natychmiastoy dostep do fotek w kazdej chwili piekna rzecz dobry cyfrak (albo chociaz sredni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam poprzednika modelu A60, czyli A40. Czy aparat cyfrowy jest pomocny do pracy z grafika? Odpowiedz oczywista - JASNE ZE TAK! A do czego? Do wszystkiego - fotografowanie zjawisk \"oswietleniowych\" i innych atmosferycznych, tla do wizualizacji (chmurki i te sprawy...), zdjecia obiektow do Camera Matching\'u (VIZ), tekstury - drogi, chodniki, sciany itd.

Ogolnie do wszystkiego sie przydaje!

Co do samego modelu - Canon zawsze dostaje wysokie noty, chocby za niezwykle dobre oddawanie barw - naturalnosc obrazu, brak szumow i mnogosc ustawien manualnych. To bardzo dobry model, choc na dzien dzisiejszy te 2mega pixeli to troche za malo - najgorzej jest ze zdjeciami z bardzo duza iloscia detali np. zdjecia w lesie! Na Twoim miejscu kupilbym model A70 z 3 megowa matryca.

 

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam aparat cyfrowy i szczeże Ci mówie: jak masz możliwość kupna to go kupuj tylko zastanów sie nad modelem. Ja bym polecal Olimpus albo Sony, robią bardzo pożądne zdjęcia. Przy kupnie zwruć uwagę na: rozdzielczośc (czym wyższa to lepsza), zoom, opcje oświetlenia itp. Warto dołożyć troche kasy i kupić od razu z kamerką cyfrowa (co prawda w jednym filmiku można nagrać niewiele - ale to i tak fajna sprawa zwłaszcza na wakacjach :)) A co do grafiki to sie bardzo przydaje. Szybko zdobywasz texturki, robisz fotki jakiegoś obiektu pakujesz do max\'a i juz jest ułatwiona praca. Osobiście aparatu używam też zamiast skanera. Polecam taką zabawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś podać w jakim zakresie cenowym interesuje Cie sprzęt. Ja polecam produkty Olympus, na przykład model C-720 ULTRA ZOOM (3 MagaPixele, 8 x optyczny zoom, manualne ustawianie kompozycji) cena 2299, lub C-4000 ZOOM (4 MegaPixele ) 2399zł. chyba że coś z mniejszych i tańszych to niezły jest C-350 ZOOM (3.2 MegaPixel, 3 X optyczny zoom) 1699 zł. - - - - - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominajac o modelach firmy Sony, musze wspomniec o jednej rzeczy, ktora raczej nie czyni tych aparatow popularnymi na naszym rynku. Mianowicie jest to cena kart pamieci Memory Stick, for example:

memory stick 64MB - ~200zl

-----||---------- 128MB ~329zl !!!

 

Cena kart pamieci to bardzo istotna rzecz - na dolaczonej do aparatu 16sto megowej karcie nie zmiescisz przeciez nawet 16stu zdjec w najwyzszej jakosci!

Zdecydowanie tansze sa karty pamieci Compact Flash (m in. aparaty Canon) - 64MB = ~120zl, 128MB = ~150zl

oraz karty Multimedia Card (m. in. Olympus) i Secure Digital (np. aparaty HP) - w podobnych a nawet nizszych cenach jak Compact Flash...

 

Z aparatow to wybralbym sposrod Canona i Olympusa, chociaz HP ma bardzo dobra oferte cenowa na swoje modele, niestety nie mialem okazji uzywac HP osobicie, stad nie wypowiem sie nt. jakosci zdjec.

pozdr

Marek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki erdeczne za odpowiedzi.

 

Niestety nie moge przeznaczyc zbyt wiele na aparat, z tego wzgledu pozostane chyba przy canonie. Mam jednak jeszcze jedno pytanie, gdzie warto kupic taki sprzet? Widze ze roznice cenowe sa dosc znaczne. Zastanawiam sie nad kupnem w tym miejscu: http://www.fotokat.interbit.pl/ moze ktos mial do czynienia z tym sklepem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

kup sobie aparat bo ci sie napewno przyda...NIE polecam tylko aparatow firmy \"HP\" moj kolega kupil sobie \"HP120\" i jego zdjecia odbiegaja sporo od cyfrowych standardow......sam kolega nie jest z niego zadowolony....

 

 

POZDRO :]:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myśliccie że jest sens kupowania na początek jakiegoś aparatu za 400-600 zł? Nie mam skanera, i zastanawiam się czy kupić skaner, czy taki aparat.[co?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam hp850 i jest naprawde dobry... karty pamieci to secure digital 128 mb kosztuje chyba nie wiecej jak 220 zl. Aparat ma matryce 4.1 MP i rozdzielczosc 2200 na 1700 czyli jest niezle. Mozna ustawiac recznie czasy, jest tez dosc dobra lampa. A i chodzi na akumulatorki i tym sie rozni od np: canonow, ktore posiadaja, o ile dobrze pamietam, wewnetrzne akumulatory ktorych raczej chyba nie mozna wymienic jak gdzies dalej sie wypuscimy. Zoom optyczny 8 razy, mozna nieco ponarzekac na opcje macro bo jest w nim zblizenie tylko 3,5x i trzeba byc dosc daleko od obiektu, a np: jeden z modeli sony robi zrzutki z odleglosci 10cm...

Nie polecam mlodszego brata hp 812... jest dosyc slaby... przynajmniej mialem takie wrazenie kiedy go wczesniej mialem na testach, pozniej pozyskalem 850 i juz tak zostalo.

Nie wiem jak wyglada to w segmencie slabszych cyfrowek ale jezeli juz kupowac cos za 1000 to mozna czasem dolozyc z 500-600 zl i kupic cos co moze sie nam przydac na dluzej :).

hp850 na polce sklepowej obecnie kosztuje 2150 a na alegro licytuja je juz chyba od 1400. Warto sprobowac policytowac.

 

Co tu duzo mowic aparat jest dosc dobry ale oczywiscie nie dorasta do piet cyfrowym lustrzankom Minolty z wymiennymi obiektywami (ehhh zawsze mozna pomazyc o jakim dimage7 albo eos d10 ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Tregarth

Co tu duzo mowic aparat jest dosc dobry ale oczywiscie nie dorasta do piet cyfrowym lustrzankom Minolty z wymiennymi obiektywami (ehhh zawsze mozna pomazyc o jakim dimage7 albo eos d10 ;)

 

A czy dimage7 dużo różni się od dimage5? Mój znajomy ma 5-tke i ma problemy z ostrością i szumami, ale nie wiem czy to defekt jego aparatu, czy wszystkich egzemplaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepna cyfre, ktora kupie, bedzie musiala posiadac jedna NIEZBEDNA funkcje - reczna regulacje ostrosci !!! Te wszystkie AutoFocusy sa niby dobre, ale w pewnych warunkach oswietleniowych cala ta \"inteligancja\" AF jest o dupe rozczaś ! Przy AF nie mozna poszalec z glebia ostrosci, juz najgorzej jest przy Makro, albo w pomieszczeniach oswietlanych zoltym swiatlem...

Reczna regulacje ostrosci ma np. Olympus C-720, 730 no i wyzsze - topowe kompakty jak C-5050 czy doskonale Canony G2 i G3...

 

Tregarht: Canony tylko w wersjach IXUS posiadaja akmulator LI-ION, pozostale modele sa zasilane z bateri / akmulatorkow \"paluszkow\".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by MareG

 

Tregarht: Canony tylko w wersjach IXUS posiadaja akmulator LI-ION, pozostale modele sa zasilane z bateri / akmulatorkow \"paluszkow\".

 

Dzieki za oswiecenie... myslalem ze one wszystkie maja wbudowane akumulatorki... ze to taki standard. Thx. A z tym AF zeczywiscie czasem mozna wysiasc... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności