Skocz do zawartości

Moment Krytyczny: Zamarcie


Rekomendowane odpowiedzi

[PL]

 

Dla jury

 

Wielki gosc bierze zamach na biednego rycerza, ktory nie ma zadnych szans. Momentem krytycznym tutaj jest chwila, w ktorej poza postaci rycerza mowi nam, czy uniknie smierci lub zginie.

 

Wiele sie nauczylem podczas robienia tej sceny, ale rowniez zdalem sobie sprawe z tego, jak wiele jeszcze jest rzeczy, ktorych nie umiem wykorzystac w 3dsMax...

 

Pozdrawiam

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

[ENG]

 

For jury

 

Big man want to cut the poor footman, witch have no chances to survive. The way how I showed the pose of footman is an anserw for critical moment witch is life or death situation.

 

I learned much in this project, but I also realized how many things I do not now in 3dsMax...

 

Best regards

 

powiedmy.jpg

 

ps przepraszam za moj polski

sorry for my english

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzięki eFCeHa, za kopa na rozpęd :)

 

Maly update, na tym obrazku widac jakiej wielkosci sa ludzie, a jakiej schaboszczak, brzydko przedstawione(juz pomijajac zjedzone litery) ale tak juz musi byc. Zrobilem rowniez kilka renderów chmur z wtyczki afterburn, potrzebne mi będą pozniej w post podukcji...

 

attachment.php?attachmentid=19866&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ludziska, dzisiaj spedzilem dzien na pokonywaniu barier w MentalRay'u, stworzylem HDRI dla sceny(w HDR SHOP), jeszcze musze nad tym popracowac, mysle ze wyprobowanie shaderow bedzie teraz o wiele bardziej przyjemne...

 

 

attachment.php?attachmentid=19939&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Jaras!:) dokladnie tak jak mowisz, myslalem o czaskach na lancuchu w zastygnietej lekko rozwianej pozycji(o tych ponizej mostka), mysle tez o kompozycji, w momencie kiedy zrobie schaboszczaka, znajde najlepszy kąt i oswietlenie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

 

Tutaj mapa...

attachment.php?attachmentid=19947&stc=1

 

Zrobilem ja za pomoca kilkakrotnego sklejania i poprawiania w photoshopie, w maxie robilem panorama export, pozniej w HDR shopie dodalem wlasciwosci HDRI, jeszcze wymaga dopracowania, ale poki co biore sie za modelowanie i shadery zbroi.

 

Ta scena to dla mnie wyzwanie, poniewaz uzyje tutaj SSS i MentalRay'a... a jesli chodzi o te sprawy to niestety jestem poczatkujacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to romantyczne:) ha ha ha(rycerze patrza na schboszczka na tle zchodzacego slonca, ktory ich zaraz unicestwi), pomyslalem sobie o swietle podswietlajacym tylko sss w formie spota lub omni(jakby Hdri nie dawalo rady)

 

pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to stylizacja to wszystko ok- jeśli nie to głowa nie tak (mniejsza od pojedynczego pośladka). Dziwnie łączy się bark z ramieniem- coś tam topologia nie tak wygląda. Dawaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest stylizowany i musze uwazac zeby go nie przestylizowac, tak czy siak mam dziwna tendencje do robienia malych glow, jeszcze bede sie zastanawial co z nia zrobic, bark jeszcze modeluje :) dzieki za komentarz :D i bierz sie do ROBOTY !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arigaatoo :D

he he zrobie mu koszulke white power btw zrobilem dzisiaj pare bazgrołow, nie wiem czy warto je wrzucac(bo to doslownie 2 minutowki), zaplanowalm mniejwiecej jak ma wygladac zbroja, od dolu bedzie uwalony w blocie i krwi, w lapach miecz, cos ala helmo-opaska z ktorej wyjda dlugie pomechacone kudły. Oczy beda pokryte bielmem, twarz pokryta kurzem poprzecinana kroplami potu i szczecinowatego zarostu(zastanawiam sie jeszcze nad krwia dookola ust, takie zasugerowanie ze kogos ugryzl), co do miny...chce zrobic połaczenie wsciekłosci z chorą radoscią...

 

Jesli chodzi o tlo to wpadl mi zamysl z czyms ala portalem, takie swiatlo wyłaniajace sie z chmurnego korytarza, u podnurz ktorego bedzie kroczyc armia z piekła (taki zarys armii)... ale narazie sie skupie na schanoszczaku, musi byc animatable z flexami i innymi, kofeino daj mi moc! :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przyszedl czas na kolejny, probny update, rozwiazalem problem wscieklosci i chorego smiechu, plama krwi bedzie lekko ulozona w sposob jakby sie smial, jednak usta beda skrzywie, obecnie pracuje nad zbroja. Oswietlenia jeszcze bede szukal , bo obecne hdri pasuje do innej sceny, w zasadzie to trudno pokonac chec olania wszystkiego :D

 

attachment.php?attachmentid=20376&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ARIGATOO _ z jap. dziekuje

 

ZiBi_PL-ARIGATOO, ta opaska sluzy do zbierania potu, kiedy gra w kosza

KLICEK-ARIGATOO

pomiot-ARIGATOO

ttaaddeekk-ARIGATOO, To bedzie zly himen

Scibor-ARIGATOO, ma zadkie wlosy poniewaz nie chcialo mi sie robic wiecej :)

Knysha-ARIGATOO, skad widziales ze gra w kosza ;)

 

Zaczolem prace nad shaderami, glowie sie lekko nad shaderem takiej siatki(z malych kółek) prawdopodomnie zrobie render z Z-Deph(jako displace), Aplha dla przesfitu w miejscach gdzie nie ma kółek, jeszcze musze zrobic chmury pylłów na polu bitwy...update wkrotce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam ostatnio troche malo czasu, ale to nie znaczy ze nie pracuje nad projektem(i tak z tego co widze do okola mam tycie szanse :)), prawdopodobnie dorzuce dzisiaj Miecz Apokalipsy(haha..ha) i dorobie ucho duzemu, zastanawiam sie nad skora na plecach z jakiegos gryzli, czaszki polacze chropowatym lancuchem, zbroje przybrudze....I jeszcze rycerzy kilku

 

 

attachment.php?attachmentid=23147&stc=1

attachment.php?attachmentid=23144&stc=1

attachment.php?attachmentid=23145&stc=1

attachment.php?attachmentid=23146&stc=1

attachment.php?attachmentid=23148&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi osobiscie poza szkicem reszta niebardzo lezy, koles wyglada bardzo nienaturalnie jakis dziwenie napakowany w dziwnych miejscach, nie wiem czy to jest karykatura czy co, przepraszam, ale Ciebie wydawalo mi sie ze na wiecej jest stac, sadzac po ostatniej bitwie,, pozdro i mam nadzieje ze jeszcze mnie zaskoczysz : }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo dzieki za komentsy

 

Troche przysiadlem, spuscilem troche powietrza z goscia w niektorych miejscach, i dodalem troche ekspresji na twarzy, niedlugo powinienem skonczyc i zrigowac cialo, miecz pokaze dopiero oteksturowany... to tyle :D

 

tylko ze cholernie malo czasu mam ostanio :I

 

attachment.php?attachmentid=23399&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności