Skocz do zawartości

Mam obiekt - musze go otexturować, potrzebuje UVki... - ktoś pomoże?


San Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie moge znalezc informacji jak moge dokladnie otexturować model (tzn texturke w PS to wiem jak robic) ale nie wiem jak w Mayi zrobić UVki itd itp... Ktos by pomógł? Znalazlem jakis tutek na internecie o tym (niby o tym) ale trzeba za niego zaplacic, nie wiem czy na pewno to by bylo to itd itp.

 

Zrobilby ktoś UVke lub pomógł mi zrobić? Moge w zamian coś zaoferować (bez skojarzen :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sporo zalezy od tego czy model masz nurbsowy czy z poly.

Jesli z nurbsow to przy tworzeniu materialu wybierasz teksture 'As Projection' a pozniej pozycjonujesz uchwytami na obiekcie. Nastepnie w oknie Hypershade konwertujesz teksture do pliku (prawy myszy obok materialu i convert to file texture).

Poligonowym modelom teksture przydzielasz zaznaczajac scianki i wybierajac odpowiedni rodzaj mapowania w modeling/edit polygons/texture. Dzieki temu moze byc wiele tekstur jednoczesnie. Pozniej ukladasz ja odpowiednio w UV Editorze.

Sporo darmowyc tutoriali jest na tej stronie http://www.learning-maya.com/texturing.php (e sekcji texturing).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi pomóc w paru sprawach?

 

Mam takie koło zrobione w Mayi, zaznaczam kilka face'ów na tym kole i nadaje im mapowanie planarne (pierwszy obrazek). wrzucam materiał checker, i niestety jakoś dziwnie go wrzuca na obiekt (drugi obrazek) :/ o ile dobrze kojarze to powinna byc w tym zaznaczonym okręgu prosta czarno-biala szachownica bez udziwnień?

 

przy okazji: jak zaznaczyć jakis punkt który bedzie punktem odniesienia (tzn wg którego bede mógł obracać obiekt itd...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie zaznaczy face i przypisze mu texture to trzeba ponownie zaznaczyc tego face ktoremu sie przypisalo wczesniej texture i dopiero wybrac mapowanie planarne wzgledem danej osi frontalnej X,Y lub Z

 

Natomiast majac na mysli pukt odniesienia chyba chodzi ci o Pivot ktoremu lokalizacje sie modyfikuje poprzez nacisniecie insert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności