Skocz do zawartości

After Effects jakość dźwięku


mathix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dźwiękiem eksportowanym z After Effects. W miejscach nakładania się dwóch ścieżek występują trzaski. Nie znam przyczyny tego problemu, bo kiedy odsłuchuję ścieżkę dźwiękową za pomocą audio preview wszystko jest ok. Dopiero po wyeksportowaniu dźwięku z programu słychać, że jest nie tak.

 

Dotychczas z tego powodu składałem ścieżkę dźwiękową w Audacity i tam było w porządku. Jednak wykorzystanie adoba jest wygodniejsze bo jednocześnie widzę obraz i wiem dokładnie gdzie wstawić dźwięk.

 

Może miał ktoś podobny problem i jest w stanie mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wielkie za pomoc :) . Nie jestem zbytnio biegły w obróbce dźwięku, a twój post bardzo mi pomógł. Chodziło o natężenie ścieżek, jak je zmniejszyłem (-6dB) w obu ścieżkach trzaski znikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiere (nie pamietam wersji) mialo kiedys problemy takie ze, na koncu kazdego blogu dzwieku (jak to sie nazywa) powstawal trzesk, tak samo na koncu i poczatku klipu, wtedy nalezy po prostu przedluzyc dzwiek i krzywa go wyciszyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttaaddeekk - to nie kwestia przesteru, AE ma ten problem z samplowaniem podglądu i interpretacji audio przy wciąganiu. nawet patrzenie na "waveform" nie zawsze pomaga.

format mp3 i wave są prawie że ignorowane. ja jeśli muszę, wciągam dźwięk przerobiony wcześniej na AVI albo QT jako klip video.

 

nie wiem dlaczego jakoś tego nie rozwiązali w Adobe - ale powodem chyba jest fakt że nie do tego służy ten program.(i po co te wszystkie filtry audio..?)

 

Ciężko jest montować bez odsłuchu, ale najlepiej gotowe ujęcia montować w Premiere.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności